|
Аты – жөні: |
Назарбекова Еркежан Ержанқызы |
||
|
Білім беру саласы: |
Қатынас |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері |
||
|
Тақырыбы: |
Ж дыбысы мен әрпі мен танысу. |
||
|
Оқу мақсаты: |
|
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
|
||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Жоспарланған оқу қызметі |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы 3-5мин |
Шаттық шеңбер: Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Сәренбінің күні Сәттілікке толсын. (психологиялық ахуал қалыптастыру).
«Ресурстар арқылы топқа бөлу» Балаларға гүлдің суретін беру арқылы топқа бөлу (Мысалы: Бақбақ гүлі, Раушан гүлі және т.б)
«Интервью» әдісі Микрофонмен өткен ҰОҚ-ін пысықтаймыз. (бала үні, сыни ойлау, коммуникация) - Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше болмақ. - Бүгін біз сіздермен гүлдер әлеміне саяхат жасап жауқазын гүлін теруге шығайық. - Балалар автобуспен саяхатқа шықпас бұрын алдыңғы сабағымызға шолу жасайық. (Балалар алма тереді. Алманың артында әріптер жасырулы болады) |
Микрафон
https://easydrawingguides.com/wp-content/uploads/2018/10/Microphone-10.png Көрнекілік
https://thumbs.dreamstime.com/b/dandelion-flower-24439965.jpg
|
|
|
Негізгі бөлім 15-20 мин
|
АКТ «Ж» әріпін көрсету - Балалар сендер жауқазын гүлін білесіңдер ме? - Жауқазын гүлі олар таудың етегінде өседі. - Балалар жауқазын сөзінде бірінші қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? - Қане осы дыбысты жеке айтып көрейікші. - Өте жақсы балалар «Ж» дыбысы. - Балалар Ж дыбысы ұяң дауыссыз дыбыс болып келеді. (сұрақтарға жауап беру арқылы балалардың сыни ойлауы, коммуникациясы дамиды). «Автобус аялдамасы» әдісі. Тапсырмалар аялдамаларға бөлініп қойылады. І – аялдама. Жұмбақ шешу: Жабағыны ұшырдым Жерге моншақ түсірдім. (Жаңбыр) (Сыни ойлауы, коммуникация)
ІІ – аялдама. Қоңырау гүл аялдамасы. Әр топқа үш сөзден тарату (сурет пен дыбыстық талдау жасайды)
Сергіту сәті: Балалар енді бәріміз бір сергіп алайық. (Бейне жазба қосылады). Қимыл әрекеттерді қайталап бойларын сергітеді.
ІІІ – аялдама. Қалампыр гүл аялдамасы. - «Ж» әріпін тақтада көрсетіп оқыту және жаздыру «Ж» әріпі екі үзіліспен жазылатын әріптердің бірі Ж ж әрпі. 1. Ж әрпі жоғары қосымша жолдың орта шенінен ілмек жасап, тік қиғашпен төмен түсіп солға ілмек жасаймыз. 2. Сол ілмек бойымен жазу жолының үстіңгі сызығына келіп жанына қарай көтеріліп «ілмек біз» жасап, оңға жоғары көтеріліп ілмекжасап «ілмек» бойымен тік қиғашпен төмен түсіп, ілмек ұшын оңға қаратамыз. Кіші «Ж» әріпі де осы әдіспен жазу жолының ішіне жазылады. (Балалар жоғарыдан төмен жазамыз және ауады жазып көрсету) Саусақ маторикасы дамиды. |
Көрнекілік
http://bairaq.kz/uploads/posts/2021-02/1613378552_4701.jpeg
https://el.kz/upload/storage_el/media/images/tiny_images/fe58910e5285d71ee8eccd0dcf8ae46a.jpg
Бала жауабы
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/09ec/0004c4db-ec3dba40/img12.jpg |
|
|
Қорытынды бөлім 5 мин |
Рефлексиялық бағалау: «Гүл» әдісі өз жұмысыңды бағалап қорыту. Балалардан гүлді кез келген түсті қарындашпен бояуын сұраңыз:
Мадақтау: Смайликтер таратылады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ж дыбысы мен әрпі
Ашық сабақ Ж дыбысы мен әрпі
|
Аты – жөні: |
Назарбекова Еркежан Ержанқызы |
||
|
Білім беру саласы: |
Қатынас |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері |
||
|
Тақырыбы: |
Ж дыбысы мен әрпі мен танысу. |
||
|
Оқу мақсаты: |
|
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
|
||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||
|
Жоспарлау |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Жоспарланған оқу қызметі |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы 3-5мин |
Шаттық шеңбер: Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Сәренбінің күні Сәттілікке толсын. (психологиялық ахуал қалыптастыру).
«Ресурстар арқылы топқа бөлу» Балаларға гүлдің суретін беру арқылы топқа бөлу (Мысалы: Бақбақ гүлі, Раушан гүлі және т.б)
«Интервью» әдісі Микрофонмен өткен ҰОҚ-ін пысықтаймыз. (бала үні, сыни ойлау, коммуникация) - Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше болмақ. - Бүгін біз сіздермен гүлдер әлеміне саяхат жасап жауқазын гүлін теруге шығайық. - Балалар автобуспен саяхатқа шықпас бұрын алдыңғы сабағымызға шолу жасайық. (Балалар алма тереді. Алманың артында әріптер жасырулы болады) |
Микрафон
https://easydrawingguides.com/wp-content/uploads/2018/10/Microphone-10.png Көрнекілік
https://thumbs.dreamstime.com/b/dandelion-flower-24439965.jpg
|
|
|
Негізгі бөлім 15-20 мин
|
АКТ «Ж» әріпін көрсету - Балалар сендер жауқазын гүлін білесіңдер ме? - Жауқазын гүлі олар таудың етегінде өседі. - Балалар жауқазын сөзінде бірінші қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? - Қане осы дыбысты жеке айтып көрейікші. - Өте жақсы балалар «Ж» дыбысы. - Балалар Ж дыбысы ұяң дауыссыз дыбыс болып келеді. (сұрақтарға жауап беру арқылы балалардың сыни ойлауы, коммуникациясы дамиды). «Автобус аялдамасы» әдісі. Тапсырмалар аялдамаларға бөлініп қойылады. І – аялдама. Жұмбақ шешу: Жабағыны ұшырдым Жерге моншақ түсірдім. (Жаңбыр) (Сыни ойлауы, коммуникация)
ІІ – аялдама. Қоңырау гүл аялдамасы. Әр топқа үш сөзден тарату (сурет пен дыбыстық талдау жасайды)
Сергіту сәті: Балалар енді бәріміз бір сергіп алайық. (Бейне жазба қосылады). Қимыл әрекеттерді қайталап бойларын сергітеді.
ІІІ – аялдама. Қалампыр гүл аялдамасы. - «Ж» әріпін тақтада көрсетіп оқыту және жаздыру «Ж» әріпі екі үзіліспен жазылатын әріптердің бірі Ж ж әрпі. 1. Ж әрпі жоғары қосымша жолдың орта шенінен ілмек жасап, тік қиғашпен төмен түсіп солға ілмек жасаймыз. 2. Сол ілмек бойымен жазу жолының үстіңгі сызығына келіп жанына қарай көтеріліп «ілмек біз» жасап, оңға жоғары көтеріліп ілмекжасап «ілмек» бойымен тік қиғашпен төмен түсіп, ілмек ұшын оңға қаратамыз. Кіші «Ж» әріпі де осы әдіспен жазу жолының ішіне жазылады. (Балалар жоғарыдан төмен жазамыз және ауады жазып көрсету) Саусақ маторикасы дамиды. |
Көрнекілік
http://bairaq.kz/uploads/posts/2021-02/1613378552_4701.jpeg
https://el.kz/upload/storage_el/media/images/tiny_images/fe58910e5285d71ee8eccd0dcf8ae46a.jpg
Бала жауабы
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/09ec/0004c4db-ec3dba40/img12.jpg |
|
|
Қорытынды бөлім 5 мин |
Рефлексиялық бағалау: «Гүл» әдісі өз жұмысыңды бағалап қорыту. Балалардан гүлді кез келген түсті қарындашпен бояуын сұраңыз:
Мадақтау: Смайликтер таратылады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз





















