Ашық сабақ "Жалқы есім және жалпы есім" 2 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ "Жалқы есім және жалпы есім" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ материалы жалпы педагогтар үшін көмекші құрал ретінде пайдалануға болады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

Алмалыбақ ОМГ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні:

Токаева Ә.С.

Күні:


Сынып:

2 «Ә» сынып


Сабақтың тақырыбы:

93 сабақ. Жалқы есім мен жалпы есім. 36-40-жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру;

2.4.2.4 зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің жазылу емлесін сақтау

Сабақтың мақсаты

Жалқы есім мен жалпы есім туралы қорытынды жасай алады

Тірек сөздерді пайдаланып,мәтін құрастырып жазады

Құндылықтар:

Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық

Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

20 минут
















Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

6минут











Қосымша тапсырма

2минут












Кері байланыс

5 минут

Психологиялық ахуалды жақсарту

Әр елдің амандасуымен оқушылар бір-біріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды.

«Сиқырлы қорапша» арқылы топқа бөлінеді.


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

34-жаттығу

Мақалды жатқа жаз.

Батамен ер көгерер,

Жаңбырмен жер көгерер.

Жалпы есімді тап. (ер, жер)

Мақалдың мағынасын түсіндір.


Жаңа тақырып

36-жаттығу.

«Стоп кадр» әдісі

«Алдаркөсе» фильмінен үзінді көреді. Оқулықта берілген сюжетті көргенде белгі береді.

Топтық жұмыс. Лэпбук арқылы тапсырмалар орындау.

Сұрақтар:

1.Қай фильмнен үзінді?

2.Ұрының іс-əрекетіне қандай баға бересің?

3.Алдаркөсе қандай адам?

4.Алдаркөсе ұрыдан заттарын қалай алды?

5. Ұрыға қандай кеңес берер едің?

6. Ұрының орнында сен болғанда не істер едің?

7.Ұрының ойы қандай болды?

8. Өмірде ұры сияқты адам болмаса өмірімізде қандай өзгерістер болар еді?

Берілген суреттер бойынша Алдаркөсе туралы әңгімелеп көр.

37-жаттығу

Жұптық жұмыс

Апгрейдтің «Микс фриз групп» әдісі

Берілген сөздерді пайдаланып, Алдаркөсені сипатта.


ЕБҚ

Сөйлемдерді көшіріп жаз. Жалқы есімнің астын сыз.

Алдаркөсе өте ақылды болған. Ол қулығымен, тапқырлығымен кедейлерге көмек берген.


Апгрейдтің «Ұшу, қону» ойыны.

Жалқы есімдерді атағанда орнынан тұрады, жалпы есімдерде атағанда орнына отырады.



Жеке жұмыс 38-жаттығу

Сөздердің қатесін түзеп, сөйлемдерді көшіріп жаз. Жалқы есімдердің астын сыз

Қожанасыр мен Алдаркөсе кездесті. Олар Ыстықкөлге келді.



39-жаттығу

Сызбаға қарап жалпы есім мен жалқы есім туралы өзің қорытынды жаса. Жалқы есімдерді көшіріп жаз.





Үй тапсырмасы

40-жаттығу

Жер-су аттарын қатыстырып, «Менің ауылымда» немесе «Менің қаламда» тақырыбына мәтін құрастырып жаз.


ҚЖ:

Саралау тапсырмасы

Семантикалық картамен жұмыс


Зат есім

 Жалқы есім

Жалпы есім

Алакөл

 

 

кітап

 

 

Үшарал

 

 

Айжан

 

 

доп

 

 

балық

 

 

Талдықорған

 

 

Алматы

 

 




Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.





Өткенді пысықтайды










Жаңа тақырыпты түсініп алады


Сұрақтарға жауап береді





Алдаркөсені сипаттайды







жұптық жұмыс жасайды





Жаттығу жасайды











Сөйлемдерді түзеп жазады




Жалқы есімдерді көшіріп жазады







Үй тапсырмасын алады









Қосымша жұмыс жасайды














Кері байланыс береді

Мақтап, мадақтап отыру



ҚБ: «Теңге алу» әдісі



Дескриптор:

Мақалды жатқа жазады-1б

Жалпы есімді табады-1б





Дескриптор:

Берілген суреттер бойынша Алдаркөсе туралы әңгімелеп береді-1б




Дескриптор:

Берілген сөздерді пайдаланып, Алдаркөсені сипаттайды-1б






Жарайсың!










Дескриптор:

Сөздердің қатесін түзеп, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б



Дескриптор:

Сызбаға қарап жалпы есім мен жалқы есім туралы өзі қорытынды жасайды-2б




Дескриптор:

Жер-су аттарын қатыстырып мәтін құрастырып жазады









Дескриптор:

Жалпы есім мен жалқы есімді ажыратады-2б







«Бағдаршам» әдісі

Оқулық

Интерактивті тақта,презентация





Оқулық








оқулық








Бейнежазба







Суреттер










Интернет ресурсы












Суреттер














Жұмыс дәптері




Оқулық










Кесте
















Кері байланыс тақтасы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.03.2025
270
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі