|
Бөлімі: |
Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова Салтанат Длдабековна |
|
Күні: |
24.02.2022 |
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жалқы есім және жалпы есім. 29-33-жаттығулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша әңгіме құрауды түсінеді; Көптеген оқушылар: Тірек сөздерді қатыстырып әңгіме құрай алады; Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты өзінің пікірін айтады және дәлелдейді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәлем, достым! (амандасады) Қалай жағдайың? (иықтарынан қағады) Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) Мен сені сағындым (қолдарын жүректеріне қояды) Сен келдің (қолдарын жаяды) Жақсы болды (құшақтайды) Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру. Ширату сұрақтары Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтарын ата -Кім? сұрағына жауап беретін сөздерге мысалдар келтіріңдер -Не? сұрағына жауап беретін сөздерге мысал келтіріңдер. -Арман мектепке келді. Сөйлемнен зат есімді тап. -Түбір дегеніміз не? -Жұрнақ, жалғау дегеніміз не? «Миға шабуыл» Жалқы, жалпы деген сөздерді қалай түсінесіңдер? «Жалпы есім және жалқы есім» білімленд флатформасының бейнесабақ көрсетемін. |
Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.
Сұрақиарға жауап береді Сұраққа қатысты өз ойларын, білетіндерін ортаға салады |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»
«От шашу»
ҚБ 1-10 балл |
Өлең шумағы Музыка Интерактивті тақта Білімленд флатформасы |
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
Оқулықпен жұмыс №29-тапсырма: -«бота, Бота, жұлдыз, Жұлдыз» сөздердің бірі кіші әріппен, бірі бас әріппен жазылған. Неліктен деп ойлайсың? Оны төмендегі ақпаратпен салыстыр. Кісінің аты -жөні, жер- су аттары, жан -жануарларға қойылған атаулар жалқы есім деп аталады. Жалқы есімдер әр уақытта бас әріппен жазылады: Әсел, Астана, Іле, Құтжол. №30-тапсырма: Өлеңді түсініп оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Зат есімдерді тап. Біздер сәлем береміз, -Сәлеметсіз бе, ағай! - деп. -Есенсіз бе, әжей! - деп, -Амансыз ба, атай! - деп. Ұл- қыз сәлем береміз - Өнегелі өренбіз. №31-тапсырма: Өлеңді жатқа жаз. Жалқы есімдерді тап. Бекен, Төкен, Тете екен. Тете үлкені Бекен екен. №33-тапсырма: Өз өлкеңдегі табиғат ғажайыптары туралы не айтар едіңдер? Үйге: №32-тапсырма: Саралау тапсырмасы Сөйлемнен жалқы есімді тап Әділ терең ой құшағында отыр. Сөйлемнен жалпы есімді тап Көл баяу толқып жатыр. |
Сөздерді оқиды. Неліктен кіші, бас әріппен жазылғанын дәлелдейді. Ережемен танысады. Өлеңді оқиды. Негізгі ойды анықтайды. Зат есімдерді табады. Өлеңді жаттайды. Жалқы есімдерді табады. Жұмбақтас туралы ақпараттармен танысады. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор -неліктен бас әріппен жазылатынын дәлелдейді -неліктен кіші әріппен жазылатынын дәлелдейді Жалпы- 2 балл Дескриптор -тапсырманы түсініп оқиды -негізгі ойды анықтайды -зат есімдерді тап Жалпы- 3 балл Дескриптор -өлеңді жаттайды -жатқа жазады Жалпы- 2 балл Дескриптор -Жұмбақтас туралы білетінін айтады -өз өлкесіндегі табиғат ғажайыптары туралы айтады Жалпы- 4 балл ҚБ 1-10 балл |
2-сынып оқулығы Дәптер Суреттер тапсырма |
|
Сабақтың соңы. 3 мин. |
Рефлексия -Бүгін не білдік? -Не жаңалық болды? -Қандай қиындық туындады? -Тағы не білгің келеді? |
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» |
Кері байланыс |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетесіз?Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жалқы және жалпы есім" 2-сынып
Ашық сабақ "Жалқы және жалпы есім" 2-сынып
|
Бөлімі: |
Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова Салтанат Длдабековна |
|
Күні: |
24.02.2022 |
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жалқы есім және жалпы есім. 29-33-жаттығулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша әңгіме құрауды түсінеді; Көптеген оқушылар: Тірек сөздерді қатыстырып әңгіме құрай алады; Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты өзінің пікірін айтады және дәлелдейді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәлем, достым! (амандасады) Қалай жағдайың? (иықтарынан қағады) Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) Мен сені сағындым (қолдарын жүректеріне қояды) Сен келдің (қолдарын жаяды) Жақсы болды (құшақтайды) Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру. Ширату сұрақтары Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтарын ата -Кім? сұрағына жауап беретін сөздерге мысалдар келтіріңдер -Не? сұрағына жауап беретін сөздерге мысал келтіріңдер. -Арман мектепке келді. Сөйлемнен зат есімді тап. -Түбір дегеніміз не? -Жұрнақ, жалғау дегеніміз не? «Миға шабуыл» Жалқы, жалпы деген сөздерді қалай түсінесіңдер? «Жалпы есім және жалқы есім» білімленд флатформасының бейнесабақ көрсетемін. |
Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.
Сұрақиарға жауап береді Сұраққа қатысты өз ойларын, білетіндерін ортаға салады |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»
«От шашу»
ҚБ 1-10 балл |
Өлең шумағы Музыка Интерактивті тақта Білімленд флатформасы |
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
Оқулықпен жұмыс №29-тапсырма: -«бота, Бота, жұлдыз, Жұлдыз» сөздердің бірі кіші әріппен, бірі бас әріппен жазылған. Неліктен деп ойлайсың? Оны төмендегі ақпаратпен салыстыр. Кісінің аты -жөні, жер- су аттары, жан -жануарларға қойылған атаулар жалқы есім деп аталады. Жалқы есімдер әр уақытта бас әріппен жазылады: Әсел, Астана, Іле, Құтжол. №30-тапсырма: Өлеңді түсініп оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Зат есімдерді тап. Біздер сәлем береміз, -Сәлеметсіз бе, ағай! - деп. -Есенсіз бе, әжей! - деп, -Амансыз ба, атай! - деп. Ұл- қыз сәлем береміз - Өнегелі өренбіз. №31-тапсырма: Өлеңді жатқа жаз. Жалқы есімдерді тап. Бекен, Төкен, Тете екен. Тете үлкені Бекен екен. №33-тапсырма: Өз өлкеңдегі табиғат ғажайыптары туралы не айтар едіңдер? Үйге: №32-тапсырма: Саралау тапсырмасы Сөйлемнен жалқы есімді тап Әділ терең ой құшағында отыр. Сөйлемнен жалпы есімді тап Көл баяу толқып жатыр. |
Сөздерді оқиды. Неліктен кіші, бас әріппен жазылғанын дәлелдейді. Ережемен танысады. Өлеңді оқиды. Негізгі ойды анықтайды. Зат есімдерді табады. Өлеңді жаттайды. Жалқы есімдерді табады. Жұмбақтас туралы ақпараттармен танысады. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор -неліктен бас әріппен жазылатынын дәлелдейді -неліктен кіші әріппен жазылатынын дәлелдейді Жалпы- 2 балл Дескриптор -тапсырманы түсініп оқиды -негізгі ойды анықтайды -зат есімдерді тап Жалпы- 3 балл Дескриптор -өлеңді жаттайды -жатқа жазады Жалпы- 2 балл Дескриптор -Жұмбақтас туралы білетінін айтады -өз өлкесіндегі табиғат ғажайыптары туралы айтады Жалпы- 4 балл ҚБ 1-10 балл |
2-сынып оқулығы Дәптер Суреттер тапсырма |
|
Сабақтың соңы. 3 мин. |
Рефлексия -Бүгін не білдік? -Не жаңалық болды? -Қандай қиындық туындады? -Тағы не білгің келеді? |
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» |
Кері байланыс |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетесіз?Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз













