|
Бөлім: |
Музыка – өмір тынысы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жан жадыратар әуен |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.1 Тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стиль және жанрдың сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.2.2.1 Музыкалық аспаптармен даусын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация шығару. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық шығарманы талдайды, өнердің өзге түрімен байланыстырады; Музыкалық аспаппен немесе әуенмен музыкалық импровизация жасайды. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру «Сиқырлы сандықша» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
|
Сұрақтарды суырып, жауап береді |
Смайликтер беру |
Сандық, сұрақтар |
||||||||||
|
Ортасы 2 минут 3 минут
5 минут 15 минут 5 минут
Соңы 5 минут |
«Стоп кадр» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Бұл суретте не бейнеленген? Қорытынды ой қандай? Сабақ тақырыбы мен мақсатын айту. Оқулықпен жұмыс. 1 тапсырма «Домбыра» әдісі арқылы мәтінді талдау.
Тәтімбет туралы сипаттау. Музыка тыңдау. 2 тапсырма «Қосбасар» күйінің аңызы мен әуен сазы сәйкес келеді ме? Күйдің сипаты қандай? «Қосбасар» күйінің аңызынан қандай ой түйдіңіз? 3 тапсырма «Конверттегі хат» әдісі арқылы импровизация шығару Саған тойдың болуын хабарлау қажет, бірақ сөздерді қолданбау қажет. Дауыс жаттығуы Халық әні «Үкілім-ай» Қорытындылау. Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді? |
Суретте бейнеленген бойынша ойларын ортаға салады. Мәтінмен танысады
Кері байланысты толтырады
|
«Бағдаршам»
«Басбармақ»
Мұғалім мадақтауы |
Суреттер
Домбыра суреттерінің
артындағы сұрақтар
Видео, музыка
Конверт |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жан жадыратар әуен" 6 сынып
Ашық сабақ "Жан жадыратар әуен" 6 сынып
|
Бөлім: |
Музыка – өмір тынысы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жан жадыратар әуен |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.1 Тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стиль және жанрдың сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.2.2.1 Музыкалық аспаптармен даусын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация шығару. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық шығарманы талдайды, өнердің өзге түрімен байланыстырады; Музыкалық аспаппен немесе әуенмен музыкалық импровизация жасайды. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру «Сиқырлы сандықша» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
|
Сұрақтарды суырып, жауап береді |
Смайликтер беру |
Сандық, сұрақтар |
||||||||||
|
Ортасы 2 минут 3 минут
5 минут 15 минут 5 минут
Соңы 5 минут |
«Стоп кадр» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Бұл суретте не бейнеленген? Қорытынды ой қандай? Сабақ тақырыбы мен мақсатын айту. Оқулықпен жұмыс. 1 тапсырма «Домбыра» әдісі арқылы мәтінді талдау.
Тәтімбет туралы сипаттау. Музыка тыңдау. 2 тапсырма «Қосбасар» күйінің аңызы мен әуен сазы сәйкес келеді ме? Күйдің сипаты қандай? «Қосбасар» күйінің аңызынан қандай ой түйдіңіз? 3 тапсырма «Конверттегі хат» әдісі арқылы импровизация шығару Саған тойдың болуын хабарлау қажет, бірақ сөздерді қолданбау қажет. Дауыс жаттығуы Халық әні «Үкілім-ай» Қорытындылау. Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді? |
Суретте бейнеленген бойынша ойларын ортаға салады. Мәтінмен танысады
Кері байланысты толтырады
|
«Бағдаршам»
«Басбармақ»
Мұғалім мадақтауы |
Суреттер
Домбыра суреттерінің
артындағы сұрақтар
Видео, музыка
Конверт |
шағым қалдыра аласыз
















