Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: Жануарлар | Мектеп: Әл Фараби атындағы жалпы орта мектебі |
Күні: 27.04.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні : Төреханова Дина |
Сынып: 2Пән: Жаратылыстану | Қатысқандар:Қатыспағандарсаны: |
|
Сабақ тақырыбы | Алуан түрлі жануарлар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.2.2.1 - жануарлар класының өкілдерін ажырату: бунақденелілер, балықтар, қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар, құстар және сүтқоректілер; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар : жануарлар түрлерін ажырата біледі.Көптеген оқушылар: жануарлардың тіршілік ортасын біледі.Кейбір оқушылар: тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерилері | Білім алушыЖануарларды қорғаудың маңыздылығы туралы айтады |
Тілдік мақсат: | Балықтар, бауырымен жорғалаушылар, қосмекенділер |
Құндылықтарды дарыту | Ұжымда топтық ,жұптық жұмыс барысында досының сөзін тыңдауға пікір алмаса білуге үйрету. |
Пәнаралық байланыстар | Әдебиеттік оқу, |
Алдыңғы меңгерілген білім | Жануарлар әлемінің көп түрлілігін біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.2.Топқа бөлу: 1,2,3 реттік санау арқылы «Бауырымен жорғалаушылар», «Қосмекенділер», «Балықтар» тобына бөлу.3. Топтық тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі. -Ендеше, бүгінгі біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы «Алуан түрлі жануарлар»
Сабақтың мақсаты:Балықтар, қосмекенділер, бауырмен жорғалаушылар және құстар ,сүтқоректілер, бунақденелілер түрлерін ажырата білуді үйренеміз. |
Үлестірме қағаздар
|
Сабақ ортасы 8 минут
7 минут
5 минут
2 минут
8 минут | 1.Оқулықпен жұмыс.
А) Суреттер бойынша басқа жануарлар түрлерін сұрау.Ә) Топтық тапсырма. Мәтінді оқу, мазмұнын ашу.
Дескриптор:-мәтінді түсініп оқиды.-жануарлар түрін ажыратады.- жануарлар түрін салыстырады.
«Геометриялық пішіндер» арқылы бағалау
Тыңдалым және айтылым 2.Бейне сұрақ : 1.Сыртқы түрі. ( жылтыр,ұзын, жуан, жіңішке т.б)2.Мекен ету ортасы. ( жерде, орман, суда т.б)3.Немен қоректенеді? ( етпен )4.Азығын қалай аулайды? ( шағады, жұтады, орап алады)Дескриптор:-Сыртқы түрін сипаттайды.-Мекен ету ортасын біледі.-Немен қоректенетінін біледі.-Азығын қалай аулайтынын біледі.
3. Топтық жұмыс. Тапсырма Суретке мұқият қара. Әр жануар қай кластың өкілі болып табылады? Бос орындарға жануарлар класының атауын жаз.
Дескриптор Білім алушы - жануарларды атайды; - жануарлардың класын анықтап жазады.«Геометриялық пішіндер» арқылы бағалау
Сергіту сәті
4. Бейне ролик. «Балық дене құрылысы»
Дескриптор Білім алушы-балық тіршілігімен танысады.-балық дене құрылысының қызметін біледі.
«Ауызша қолдау» әдісі арқылы бағалау
|
Жануарлар суреттері:жылан, балық,тасбақа, саламандра,бақа.
Интербелсенді тақта
ҚБ тапсырмасы, үлестірме қағаз
Бейне ролик |
Сабақтың соңы
5 минут
| Сабақты қорыту. Есте сақта!Көптеген балықтардың денесін қабыршақ жауып тұрады.Олардың жүзбе қанаттары мен құйрығы бар. Қосмекенділер мен бауырымен жорғалаушылардың дене құрылысы бастан , дене және төрт аяқтан тұрады.Жыланнан басқа бауырымен жорғалаушыларда мойын болады.
Үйге тапсырма: Бір жануардың суретін салу және ол жануар туралы ойын айту.
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Топтық жұмысты қорғайды.
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
«Бас бармақ»«Геометриялық пішіндер»«Ауызша қолдау» | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Денсаулық сақтау технологиялары
|
|
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
Жалпы баға:Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік қиындықтар туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?1:2: |