Түркістан облысы, Ордабасы ауданы, Темірлан елді мекені
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Азимбай Айнур Олжатаевна |
|||||
|
Күні: |
29.02.24ж |
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелер қалай қозғалады? Жылдам және баяу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Өтілген бөлімді пысықтау: ғарыш тақырыбына байланысты сұрақтар қою; 1.Күннен Жерге дейінгі қашықтықты өлшеу үшін қандай бірлік пайдаланады? (астраномиялық бірлік және жарық жылы) 2.Жұлдыздарға ұшақпен жетуге бола ма? (болмайды) 3.Ғарыш кемесі ұшақтан неше есе тез ұшады? (6 есе тез ұшады) Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге қараңдар. Ойланып, жауап беріңдер Жануарлардың қозғалыс жылдамдығын салыстыр. Қорытынды жасаңдар. Жеке жұмыс. ФС дамыту тапсырмасы: 2-тапсырма «Не жылдам?» диаграммасын сыз.Қай көлік түрінің жылдамдығы үлкен екенін анықта. ЕБҚ Жаяу адамдардың жылдамдығын салыстыр. Мысалы: әкең мен өзіңнің жүру, жүгіру жылдамдықтарыңды салыстыр . Айырмашылығын айт. АКТ қолдану: Видеоролик көру арқылы бірге жаттығу жасайды. ФС дамыту тапсырмасы: 3-тапсырма Жылдамдықты анықтауға арналған құралдармен таныс.Оларды пайдаланып, жылдамдықты анықтап көр. 1.Анемометр- ауаның қозғалыс жылдамдығын өлшейтін құрал 2. Спидометр- көліктердің жылдамдығын өлшейтін құрал. Жұптық жұмыс: 4-тапсырма Ажыратып айт. Мына денелердің қайсысы өз бетінше, қайсысы күш түсіру әсерінен қозғалады?
Үй тапсырмасы Үйде жануарлардың, адамдардың жылдамдықтарын анасымен, әкесімен ақылдаса отырып өлшеп, үйреніп келеді. |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Диаграмма сызады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жылдамдық тарды өлшеу әдістерін үйренеді Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жазады Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Плюс-минус» әдісі Дескриптор: Өтілген бөлімді біледі-1б
Дескриптор: Жануарлардың қозғалысын, жылдамдығын салыстырады-1б, дұрыс сөйлем құрастырады -1б, Дескриптор: «Не жылдам?» диаграммасын сызып,көліктердің жылдамдығын табады-1б Тамаша! Сен мықтысың!
Керемет! Дескриптор: Жылдамдықтарды өлшеу әдістерін үйренеді-1б, мысалдар келтіреді- 1б, Дескриптор: Денелердің қалай қозғалатынын біледі-1б, денелердің қалай қозғалатынын түсіндіреді-1б, «Әуе шары » әдісі Дескриптор: Үйде жануарлардың, адамдардың жылдамдықтарын өлшеп үйреніп келеді-1б |
Суреттер Оқулық оқулық
Сурет (әке мен бала) АКТ тақтасы Таратпа материал Оқулық Құралдар Суреттер Кері байланыс тақтасы «Әуе шар» карточка Оқулық Құралдар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жаратылыстану 2 сынып
Ашық сабақ жаратылыстану 2 сынып
Түркістан облысы, Ордабасы ауданы, Темірлан елді мекені
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Азимбай Айнур Олжатаевна |
|||||
|
Күні: |
29.02.24ж |
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелер қалай қозғалады? Жылдам және баяу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Өтілген бөлімді пысықтау: ғарыш тақырыбына байланысты сұрақтар қою; 1.Күннен Жерге дейінгі қашықтықты өлшеу үшін қандай бірлік пайдаланады? (астраномиялық бірлік және жарық жылы) 2.Жұлдыздарға ұшақпен жетуге бола ма? (болмайды) 3.Ғарыш кемесі ұшақтан неше есе тез ұшады? (6 есе тез ұшады) Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге қараңдар. Ойланып, жауап беріңдер Жануарлардың қозғалыс жылдамдығын салыстыр. Қорытынды жасаңдар. Жеке жұмыс. ФС дамыту тапсырмасы: 2-тапсырма «Не жылдам?» диаграммасын сыз.Қай көлік түрінің жылдамдығы үлкен екенін анықта. ЕБҚ Жаяу адамдардың жылдамдығын салыстыр. Мысалы: әкең мен өзіңнің жүру, жүгіру жылдамдықтарыңды салыстыр . Айырмашылығын айт. АКТ қолдану: Видеоролик көру арқылы бірге жаттығу жасайды. ФС дамыту тапсырмасы: 3-тапсырма Жылдамдықты анықтауға арналған құралдармен таныс.Оларды пайдаланып, жылдамдықты анықтап көр. 1.Анемометр- ауаның қозғалыс жылдамдығын өлшейтін құрал 2. Спидометр- көліктердің жылдамдығын өлшейтін құрал. Жұптық жұмыс: 4-тапсырма Ажыратып айт. Мына денелердің қайсысы өз бетінше, қайсысы күш түсіру әсерінен қозғалады?
Үй тапсырмасы Үйде жануарлардың, адамдардың жылдамдықтарын анасымен, әкесімен ақылдаса отырып өлшеп, үйреніп келеді. |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Диаграмма сызады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жылдамдық тарды өлшеу әдістерін үйренеді Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жазады Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Плюс-минус» әдісі Дескриптор: Өтілген бөлімді біледі-1б
Дескриптор: Жануарлардың қозғалысын, жылдамдығын салыстырады-1б, дұрыс сөйлем құрастырады -1б, Дескриптор: «Не жылдам?» диаграммасын сызып,көліктердің жылдамдығын табады-1б Тамаша! Сен мықтысың!
Керемет! Дескриптор: Жылдамдықтарды өлшеу әдістерін үйренеді-1б, мысалдар келтіреді- 1б, Дескриптор: Денелердің қалай қозғалатынын біледі-1б, денелердің қалай қозғалатынын түсіндіреді-1б, «Әуе шары » әдісі Дескриптор: Үйде жануарлардың, адамдардың жылдамдықтарын өлшеп үйреніп келеді-1б |
Суреттер Оқулық оқулық
Сурет (әке мен бала) АКТ тақтасы Таратпа материал Оқулық Құралдар Суреттер Кері байланыс тақтасы «Әуе шар» карточка Оқулық Құралдар |
||
шағым қалдыра аласыз



















