Материалдар / ашық сабақ жаратылыстану 4 сынып Тақырыбы: Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?

ашық сабақ жаратылыстану 4 сынып Тақырыбы: Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жаңа форматта құрылған 2024ж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2024
71
0 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану

Бөлім:


Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.2.1 өз өлкесіндегі жануарларды жіктеу.

Сабақтың мақсаты

  • өз өлкесінің жануарларын топтарға жіктеп үйренеді

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру





Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасы

Топқа бірігу

«RANDOOM NAME» әдісі

1-топ «Құрлықта мекен ететін жануарлар» тобы

2-топ «Суда тіршілік ететін жануарлар» тобы

3-топ «Қосмекенділер» тобы

Өткен тақырыпқа пысықтау

«WORD WALL» әдісі

-Жануарлар энергияны қалай алады?

-Қоректік тізбек түріне мысал келтіріңдер.

-Өз өлкеміздегі жануарлардың қоректік тізбек түрлеріне мысал келтіріңдер.

- Өз өлкеміздегі жойылу шегінде тұрған жануарларды атаңдар.

Жаңа тақырыпты ашу

«Жануарлар дауысы» әдісі арқылы

жануарлардың дауысын анықтау.

-Олай болса, бүгінгі сабағымызда өз өлкеміздегі жануарлармен тереңірек танысып, зерттейтін боламыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.



  1. Ынтымақтастық атмосферасын орнатады.











Топқа бірігеді





Өткен сабақты пысықтайды.


















Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.














Жаңа білім

15 мин


























2 мин



Бекіту

15 мин




Жаңа сабақ

1-тапсырма

(Ұ) 1- тапсырма

Оқулықпен жұмыс

А) Картамен жұмыс.

Картадан қарап, еліміздің қай өңірінде қандай жануар мекен ететінін анықтаңдар. Өз өлкемізде қандай жануарлар тіршілік етеді?

Ә) Ойлан.

Еліміздің қысы қатал аймақтарын пингвиндер мекен ете ала ма?

2-тапсырма

Жеке жұмыс

«Мен зерттеушімін» әдісі

Сендер тұратын өлкедегі жануарлар қандай топтарға жатады? Олар өздерінің тіршілік ортасына қалай бейімделген? Неліктен?

3-тапсырма

Топтық жұмыс

Таныстырылым дайындау.

Өз өлкеңді мекендейтін бір жануар туралы таныстырылым дайындаңдар. Ол үшін қандай ақпарат пайдаланасың?

1-топ

Сурет салу арқылы таныстырылым дайындау.

2-топ

Сызба құру арқылы таныстырылым дайындау.

3-топ

Сипаттама жасау арқылы таныстырылым дайындау.

Сергіту сәті

«Жануарлар биі»

4-тапсырма

Жұптық жұмыс

«GOOGLE» әдісі

Сен білесің бе?

Ергежейлі боз қосаяқ туралы қызықты мәліметтерді интернет желісінен анықтау.

5-тапсырма

«Мекенін тап» ойыны

Ойынның шарты: Жануарларды тіршілік ету ортасына қарай анықтау.




Оқулықпен және дәптермен жұмыс жасайды. Жаңа деректерді дәптерлеріне жазып алады.










Жеке жұмыс жасайды.













Топта бірігіп жұмыс жасайды











Сергіту жаттығуын жасайды.



Тапсырманы жұппен орындайды.
















Өтілген сабақты пысықтайды.

Дескриптор:

- Картадан жануарлардың тіршілік ортасын ажыратады-1балл.













Дескриптор:

-Өз өлкесінде тұратын жануарларды топтайды – 2 балл

- Тіршілік ортасына бейімделуін анықтайды-1балл.








Дескриптор:

Өз өлкесіндегі бір жануар туралы таныстырылым дайындайды-2 балл

- Оны топта түсіндіріп қорғайды-1балл.










Дескриптор:

- Ергежейлі боз қосаяқ туралы қызықты мәліметтерді интернет желісінен анықтайды.

-2 балл.







Дескриптор: Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтайды-1 балл






Оқулық, суреттер, жұмыс дәптері



















Үлестірме қағазы













Плакат, суреттер, маркер




Смартфон немесе ноутбук





Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс

«Керуен» әдісі

Бағалау

«Құмсағат» әдісі

Оқу тапсырмасы:

Мәтінді түсініп оқу.



Кері байланыс жасайды.


















Тапсырманы жазып алады.










ҚБ қойылады.



Оқу ісінің орынбасары:







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ