Сабақтың ақпараттық картасы
( қысқа мерзімді жоспар)
Пән: Жаратылыстану
|
Күні:
|
Оқушы:
|
Сынып: 8 |
В. Воронкова бойынша типологиялық топ: IV |
Мұғалімі: |
Тексерілді Оқу ісінің меңгерушісі ____________ |
||
|
Бөлім |
Жануарлар |
||||||
|
Тақырыбы |
Пайдалы жәндіктер |
||||||
|
Оқу мақсаты |
8.3.2.7 пайдалы жәндіктер: ара мен жібек көбелекті білу және атау; сыртқы құрылысы, тіршілігі, қоректенуі мен көбеюін сипаттау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін сабақ мақсаты |
В.Воронкованың типологикалық тобы бойынша IV- топ оқушысы. Оқушы берілген тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды. |
||||||
|
Сабақтың түзету мақсаттары |
Оқушының сабаққа деген қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындауға мүмкіндік беру. |
||||||
|
Көрсету жабдықтары |
Оқулық, видео |
||||||
|
Тарату материалдары |
Тақырып бойынша суреттер, сызбалар |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім мен оқушының біріккен қызметі мазмұны |
Жекеленген тәсілдер. |
Ресурстар |
||||
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
- Сәлемдесу; - Оқушының көңіл күйін сұрау... - Зейінін сабаққа аудару |
Сәлемдесу Оқушы смайлик арқылы көрсетеді |
Суреттер Видео Сұрақтар Венн диаграм-масы
Сурет Сурет Сұрақ-жауап |
||||
|
ІІ.Жаңа сабақ |
Оқушы жауап береді Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсатын хабарлау . Ара және жібек құрты жайлы жалпы түсінік беру. Видео көрсету. 1 тапсырма. Дәптеріңе араның суретін салып, дене құрылысын ата?
«Бас бармақ» ҚБ ІІ. Тапсырма:«Кластер» әдісі
Сурет бойынша. Сұрақтарға жауап
беру.
ІІІ Тапсырма: «Венн диаграммасы» Ара мен жібек құртының бір бірінен айырмашылықтарын , жалпы ұқсастықтарын жазып көрсет.
«Бас бармақ» ҚБ |
Сұрақ жауап
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Оқушы сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс. Оқушы жазып көрсетеді |
|||||
|
Сергіту сәті |
«Көзге арналған жаттығулар»
|
Сергіту жаттығуын орындады |
|||||
|
Бекіту |
Пайдалы жәндіктерге тағы қандай жәндіктер жатады? |
Суретпен жұмыс |
|||||
|
Қорытынды |
«Синквейн» әдісі
|
Сұрақ – жауап әдісі |
|||||
|
Бағалау |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
49 – 52 бет аралығын оқу |
||||||
|
Рефлексия: «Алма» әдісі Жасыл алма Сары алма Қызыл алма |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жаратылыстану 8 сынып
Сабақтың ақпараттық картасы
( қысқа мерзімді жоспар)
Пән: Жаратылыстану
|
Күні:
|
Оқушы:
|
Сынып: 8 |
В. Воронкова бойынша типологиялық топ: IV |
Мұғалімі: |
Тексерілді Оқу ісінің меңгерушісі ____________ |
||
|
Бөлім |
Жануарлар |
||||||
|
Тақырыбы |
Пайдалы жәндіктер |
||||||
|
Оқу мақсаты |
8.3.2.7 пайдалы жәндіктер: ара мен жібек көбелекті білу және атау; сыртқы құрылысы, тіршілігі, қоректенуі мен көбеюін сипаттау |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін сабақ мақсаты |
В.Воронкованың типологикалық тобы бойынша IV- топ оқушысы. Оқушы берілген тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды. |
||||||
|
Сабақтың түзету мақсаттары |
Оқушының сабаққа деген қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындауға мүмкіндік беру. |
||||||
|
Көрсету жабдықтары |
Оқулық, видео |
||||||
|
Тарату материалдары |
Тақырып бойынша суреттер, сызбалар |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім мен оқушының біріккен қызметі мазмұны |
Жекеленген тәсілдер. |
Ресурстар |
||||
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
- Сәлемдесу; - Оқушының көңіл күйін сұрау... - Зейінін сабаққа аудару |
Сәлемдесу Оқушы смайлик арқылы көрсетеді |
Суреттер Видео Сұрақтар Венн диаграм-масы
Сурет Сурет Сұрақ-жауап |
||||
|
ІІ.Жаңа сабақ |
Оқушы жауап береді Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсатын хабарлау . Ара және жібек құрты жайлы жалпы түсінік беру. Видео көрсету. 1 тапсырма. Дәптеріңе араның суретін салып, дене құрылысын ата?
«Бас бармақ» ҚБ ІІ. Тапсырма:«Кластер» әдісі
Сурет бойынша. Сұрақтарға жауап
беру.
ІІІ Тапсырма: «Венн диаграммасы» Ара мен жібек құртының бір бірінен айырмашылықтарын , жалпы ұқсастықтарын жазып көрсет.
«Бас бармақ» ҚБ |
Сұрақ жауап
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Оқушы сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс. Оқушы жазып көрсетеді |
|||||
|
Сергіту сәті |
«Көзге арналған жаттығулар»
|
Сергіту жаттығуын орындады |
|||||
|
Бекіту |
Пайдалы жәндіктерге тағы қандай жәндіктер жатады? |
Суретпен жұмыс |
|||||
|
Қорытынды |
«Синквейн» әдісі
|
Сұрақ – жауап әдісі |
|||||
|
Бағалау |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
49 – 52 бет аралығын оқу |
||||||
|
Рефлексия: «Алма» әдісі Жасыл алма Сары алма Қызыл алма |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





