|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
. |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауаның қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұнын түсінеді. қарапайым постер құрастыра алады Ауаның қасиеті туралы тәжірибе жасайды және қорытындылайды |
|
|
Бағалау критерийі
|
- Ауаның қасиеті туралы тәжірибе жасай алады және қорытындылай алады |
|
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
4 мин
5 мин |
«Додокаэдр»әдісі арқылы жағымды ахуал туғызады.
Су тамшылары арқылы үш топқа бөлемін. 1-топ 2-топ
1.Үй жұмысын тексеру
«Кино әлемі» әдісі бойынша өткен сабақты пысықтау
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
Билет таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Қорап Суреттер |
|
6 мин |
1.Қалай ойлайсындар адамдар, жануарлар,өсімдіктер ауасыз тіршілік ете ала ма? 2.Бізді қоршап тұрған ауаны біз неге байқамаймыз? 3.Балалар ойланып көріндерші ауаның түсі, иісі, дәмі бар ма ?
Сабақтың тақырыбы айқындалған соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.
Есіңе сақта! Ауа түссіз, оның иісі, дәмі жоқ Ол белгілі бір пішінге ие емес |
Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты және бағалау критерийімен танысады.
|
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын!
|
Интерактивті тақта Слайд |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 6 мин 4 мин 1 мин 7 мин 4 мин Сабақтың соңы 4 мин |
Тыңдалымалды тапсырма Бейнебаян «ауа »
«Ғажайып сұрақтар» әдісі Платформа арқылы сұрақтарға жауап беру
Суретпен жұмыс. Суретке қара. Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру
Топтық жұмыс. 1 тәжірибе Оқушыларға шарлар таратылады -Шарлар немен толтырылған -Шардың ішінде ауаның пішіні қандай? -Шарды қолыңмен қысқанда не болады? -Ауаның иісі бар ма? -Ауаның дәмі бар ма? Қорытында жаса
Жеке жұмыс «Адасқан әріптер» әдісі Ауаның қасиеті Learningapps платформасы арқылы әріптерден сөздерді табу
Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі.
2-тәжірибе 1-топ -Стаканның іші боспа? -Ішінде не бар? -Стақанды ыдыстағы суға ақырын ернеу жағымен төңкеріп сал -Не болды? -Не байқадың? -Нәтижесін дәптерге жаз 2-топ -Колба немен толтырылған? -Оның қондырмасын суға сал,колбаны алақаныңмен жылыт.Не байқадың? -Колбаның сыртын салқын дымқыл шүберекпен жауып қой -Нәтижесін дәптерге жаз
Қорытынды жаса
Топтық жұмыс «Кинолента» әдісі Мәтінді түсініп оқы Оқушыларға кинолента парағы ұсынылады, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындап презентация жасайды Мәтінді түсініп оқы
1-топ Мәтінді оқып мазмұнын айту 2-топ -Ауаның қасиеттері -Ауаның салмағы бар ма? -жүгіргенде ауаны сеземіз бе?
Топтық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Қиылған колбалардан дұрыс жауаптарын тауып,біріктіру
.
«Колба » әдісі Бaлaлaр aлғaн білімдeрі бoйыншa өздeрін бaғaлaйды.
Үй жұмысы |
Оқушылар тақтадан картаны басу арқылы сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Оқушылар шарларды ұстап сұрақтарға жауап береді
Оқушылар тақтаға шығып платформа арқылы ауаның қасиетіне байланысты әріптерден сөздер құрайды
Оқушылар тәжірибе жұмысын жүргізеді. Нәтижесін дәптерлеріне жазады Оқушылар мәтінді мұқият оқиды Әр топ берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Оқушылар қиылған колбалар таратылады. жауаптарын тауып киндерді біріктіреді
-Сабақты толық түсіндім - Түсініксіз тапсырмалар болды -Сұрақтарым бар
|
«Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді - Дескриптор: -шарларға тәжірибе жасау арқылы сұрақтарға жауап береді «Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. Дескриптор: -әріптерден сөздер құрайды
«Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. 1 баллмен есептелінеді
Дескриптор: -тәжірибе жұмысын жүргізеді -Нәтижесін дәптерлеріне жазады
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/64789072
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=pbgr1tqcc23
Оқулық суреттері оқулық сурет |
пппп
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. жаратылыстану . 2 сынып Ауа
Ашық сабақ. жаратылыстану . 2 сынып Ауа
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
. |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауаның қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұнын түсінеді. қарапайым постер құрастыра алады Ауаның қасиеті туралы тәжірибе жасайды және қорытындылайды |
|
|
Бағалау критерийі
|
- Ауаның қасиеті туралы тәжірибе жасай алады және қорытындылай алады |
|
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
4 мин
5 мин |
«Додокаэдр»әдісі арқылы жағымды ахуал туғызады.
Су тамшылары арқылы үш топқа бөлемін. 1-топ 2-топ
1.Үй жұмысын тексеру
«Кино әлемі» әдісі бойынша өткен сабақты пысықтау
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
Билет таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Қорап Суреттер |
|
6 мин |
1.Қалай ойлайсындар адамдар, жануарлар,өсімдіктер ауасыз тіршілік ете ала ма? 2.Бізді қоршап тұрған ауаны біз неге байқамаймыз? 3.Балалар ойланып көріндерші ауаның түсі, иісі, дәмі бар ма ?
Сабақтың тақырыбы айқындалған соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.
Есіңе сақта! Ауа түссіз, оның иісі, дәмі жоқ Ол белгілі бір пішінге ие емес |
Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты және бағалау критерийімен танысады.
|
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын!
|
Интерактивті тақта Слайд |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 6 мин 4 мин 1 мин 7 мин 4 мин Сабақтың соңы 4 мин |
Тыңдалымалды тапсырма Бейнебаян «ауа »
«Ғажайып сұрақтар» әдісі Платформа арқылы сұрақтарға жауап беру
Суретпен жұмыс. Суретке қара. Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру
Топтық жұмыс. 1 тәжірибе Оқушыларға шарлар таратылады -Шарлар немен толтырылған -Шардың ішінде ауаның пішіні қандай? -Шарды қолыңмен қысқанда не болады? -Ауаның иісі бар ма? -Ауаның дәмі бар ма? Қорытында жаса
Жеке жұмыс «Адасқан әріптер» әдісі Ауаның қасиеті Learningapps платформасы арқылы әріптерден сөздерді табу
Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі.
2-тәжірибе 1-топ -Стаканның іші боспа? -Ішінде не бар? -Стақанды ыдыстағы суға ақырын ернеу жағымен төңкеріп сал -Не болды? -Не байқадың? -Нәтижесін дәптерге жаз 2-топ -Колба немен толтырылған? -Оның қондырмасын суға сал,колбаны алақаныңмен жылыт.Не байқадың? -Колбаның сыртын салқын дымқыл шүберекпен жауып қой -Нәтижесін дәптерге жаз
Қорытынды жаса
Топтық жұмыс «Кинолента» әдісі Мәтінді түсініп оқы Оқушыларға кинолента парағы ұсынылады, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындап презентация жасайды Мәтінді түсініп оқы
1-топ Мәтінді оқып мазмұнын айту 2-топ -Ауаның қасиеттері -Ауаның салмағы бар ма? -жүгіргенде ауаны сеземіз бе?
Топтық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Қиылған колбалардан дұрыс жауаптарын тауып,біріктіру
.
«Колба » әдісі Бaлaлaр aлғaн білімдeрі бoйыншa өздeрін бaғaлaйды.
Үй жұмысы |
Оқушылар тақтадан картаны басу арқылы сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Оқушылар шарларды ұстап сұрақтарға жауап береді
Оқушылар тақтаға шығып платформа арқылы ауаның қасиетіне байланысты әріптерден сөздер құрайды
Оқушылар тәжірибе жұмысын жүргізеді. Нәтижесін дәптерлеріне жазады Оқушылар мәтінді мұқият оқиды Әр топ берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Оқушылар қиылған колбалар таратылады. жауаптарын тауып киндерді біріктіреді
-Сабақты толық түсіндім - Түсініксіз тапсырмалар болды -Сұрақтарым бар
|
«Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді - Дескриптор: -шарларға тәжірибе жасау арқылы сұрақтарға жауап береді «Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. Дескриптор: -әріптерден сөздер құрайды
«Су тамшылары» әдісі арқылы бағаланады. 1 баллмен есептелінеді
Дескриптор: -тәжірибе жұмысын жүргізеді -Нәтижесін дәптерлеріне жазады
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/64789072
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=pbgr1tqcc23
Оқулық суреттері оқулық сурет |
пппп
шағым қалдыра аласыз














