|
Бөлім |
Уақыт |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Байсексенова Самал Серикказиновна. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні |
16.11.2021ж |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ас қайда қорытылады? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.2 - асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі |
Адамның энергияны қайдан алатынын , асқорыту жүйесінің рөлін сипаттайды, -адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтайды -асқорыту жүйесінің қалай жұмыс істейтінін анықтайды -Адамның ас қорытуға қатысатын дене мүшелерін атайды, қайда орналасқанын,қандай қызмет атқаратынын біледі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10минут |
Дене мүшелеріне байланысты топқа бөліну. Құлақ Көз Ауыз Үй тапсырмасын тексеру 48-49 беттерді оқу,мазмұндау Қызығушылығын ояту «ия жоқ - жауап» әдісі
|
Топтарға бөлінеді.
Үй тапсырмасын «ия жоқ - жауап» әдісі арқылы қайталау. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Үй тапсырмасына (1балл) |
Асқорыту жүйесі көрсетілген адамның мүсінінің суреті. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
15 минут
|
1-тапсырма «Серпілген сауал» әдісі Сұрақтарға жауап бер. 1.Адам тіршілігінде тамақтану қандай орын алады? 2.Адам тамақтанбай ұзақ уақыт жүре ала ма? 3.«Асқорыту» сөзін қалай түсінесің? 4.Асқорыту қайдан басталады?
Дескриптор: Әр сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) қоылады.
Ас қорытылу жолы қандай ретпен жүретіні түсіндіріледі. 2-тапсырма Суретке қара.Ас қорытуға қандай ағзалар қатысады?Асқорыту қандай кезеңдерден тұрады? Дескриптор: -асқорытуға қандай ағзалар қатысатынын айтады(1балл) - асқорыту қандай кезеңдерден тұратынын айтады(1балл) Деңгейлік тапсырмалар •1-топ. Ішкі ағза мүшелерінің суреттерін құрастырады 2-топ • Ішкі мүшелердің аттары жазу ретін айту 3-топ • Асқорыту жүйесі мүшелерін белгілеп, асқорыту үдерісі кезеңдеріне сәйкес топтастыру. • Топ ішінде асқорыту мүшелерінің атаулары мен орналасу тәртібін талқылау. • Зерттеу жұмысын қорытындылау. Асқорыту үдерісінің кезеңдерін анықтау. Асқорыту мүшесінің маңыздылығын өзара талқылау. • «Мен зерттеушімін» бөлімін жүзеге асыру.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: -асқорытуға қандай ағзалар қатысатынын айтады(1балл) - асқорыту қандай кезеңдерден тұратынын айтады(1балл)
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.Ойларын айтады.
|
ҚБ:
1балл 1балл 1 балл 1балл 1балл
ҚБ:
1 балл 1балл Барлығы 10 балл |
Оқулық 50 бет
Оқулық 51 бет
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
10 бағалау . Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма 50-51 беттерді оқу,мазмұндау |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жаратылыстану Ас қайда қорытылады?
Ашық сабақ. Жаратылыстану Ас қайда қорытылады?
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Байсексенова Самал Серикказиновна. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні |
16.11.2021ж |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ас қайда қорытылады? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.2 - асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі |
Адамның энергияны қайдан алатынын , асқорыту жүйесінің рөлін сипаттайды, -адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтайды -асқорыту жүйесінің қалай жұмыс істейтінін анықтайды -Адамның ас қорытуға қатысатын дене мүшелерін атайды, қайда орналасқанын,қандай қызмет атқаратынын біледі. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10минут |
Дене мүшелеріне байланысты топқа бөліну. Құлақ Көз Ауыз Үй тапсырмасын тексеру 48-49 беттерді оқу,мазмұндау Қызығушылығын ояту «ия жоқ - жауап» әдісі
|
Топтарға бөлінеді.
Үй тапсырмасын «ия жоқ - жауап» әдісі арқылы қайталау. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Үй тапсырмасына (1балл) |
Асқорыту жүйесі көрсетілген адамның мүсінінің суреті. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
15 минут
|
1-тапсырма «Серпілген сауал» әдісі Сұрақтарға жауап бер. 1.Адам тіршілігінде тамақтану қандай орын алады? 2.Адам тамақтанбай ұзақ уақыт жүре ала ма? 3.«Асқорыту» сөзін қалай түсінесің? 4.Асқорыту қайдан басталады?
Дескриптор: Әр сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) қоылады.
Ас қорытылу жолы қандай ретпен жүретіні түсіндіріледі. 2-тапсырма Суретке қара.Ас қорытуға қандай ағзалар қатысады?Асқорыту қандай кезеңдерден тұрады? Дескриптор: -асқорытуға қандай ағзалар қатысатынын айтады(1балл) - асқорыту қандай кезеңдерден тұратынын айтады(1балл) Деңгейлік тапсырмалар •1-топ. Ішкі ағза мүшелерінің суреттерін құрастырады 2-топ • Ішкі мүшелердің аттары жазу ретін айту 3-топ • Асқорыту жүйесі мүшелерін белгілеп, асқорыту үдерісі кезеңдеріне сәйкес топтастыру. • Топ ішінде асқорыту мүшелерінің атаулары мен орналасу тәртібін талқылау. • Зерттеу жұмысын қорытындылау. Асқорыту үдерісінің кезеңдерін анықтау. Асқорыту мүшесінің маңыздылығын өзара талқылау. • «Мен зерттеушімін» бөлімін жүзеге асыру.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: -асқорытуға қандай ағзалар қатысатынын айтады(1балл) - асқорыту қандай кезеңдерден тұратынын айтады(1балл)
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.Ойларын айтады.
|
ҚБ:
1балл 1балл 1 балл 1балл 1балл
ҚБ:
1 балл 1балл Барлығы 10 балл |
Оқулық 50 бет
Оқулық 51 бет
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
10 бағалау . Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма 50-51 беттерді оқу,мазмұндау |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














