Жыл мезгілдері
Жумадилова Оразгуль Булатовна
бастауыш сынып мұғалімі
Павлодар облысы, Май ауданы, Көктөбе ауылы
Е.Мукашев атындағы ЖОББМ
|
Бөлімі |
Жер және ғарыш |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
О.Б.Жумадилова |
|||||||
|
Күні: Сынып: 4 «А» Пәні: |
Қатысқандар:
Жаратылыстану |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.4.2.2 Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну 4.4.2.4 жыл мезгілінің ерекшелігін анықтау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа білімді меңгереді. Жыл мезгілінің ерекшелігін анықтай алады. Жыл мезгілдерінің ауысуы жанды табиғатқа қалай әсер ететінін түсінеді. Абай Құнанбаев туралы мәлімет беру. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. https://imektep.kz/kz/zhil-mezgilderi , https://imektep.kz/kz/abay |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут |
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
«Жүректен-жүрекке» Шаттық шеңбері |
|
«Жүректен-жүрекке» Шаттық шеңбері |
||||
|
|
Топқа біріктіру. 1-топ «Солтүстік» 2-топ: «Оңтүстік» «Кір жаю» әдісі арқылы үйге берілген немесе өткен сабақтарда өткен білімдерін пысықтауды мақсат ете отырып, оқушының ынтасын арттыру. Мұндайда сабаққа белсене қатысып жауап беріп жатқан жанындағы балаларға қарап, сыныптағы момын, көп сөйлей қоймайтын баланың өзі ынталанып , пәнге қызығушылығы оянады. «Кір жаю» әдісі
|
Оқушының назары сабаққа ауады. Көңіл бөледі. Сұрақтарға жауап береді. |
Әр сұраққа жауап – 1 балл 1.Көкжиек сызығы нені білдіреді? 2.Күннің ұзақтығын қалай білінеді? 3.Жер күнді айналғанда не өзгереді? 4. Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері бар ма? 5.Айдың өзгеруі. |
Оқулық 66- 67 беттер |
||||
|
|
«Мен зерттеушімін» әдісі Суретке қара. * маусымдық өзгерістер мен құбылыстары немен байланысты? *Абай атамыздың жыл мезгілдері туралы «Қыс», «Жазғұтырым», «Жаз», «Күз» өлең жолдарын айт. |
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Жыл мезгілдері Пиктограмма Абайдың жыл мезгілдері туралы өлең шумақтары.
|
||||
|
|
«Өрмекші» әдісі. Жаңа материалды пысықтау, түйінді ойларды бекіту.
|
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Халық даналығы. 67 бет |
||||
|
|
|
Сөйлемді толықтыр Тест, Сөйлемді толықтыр. Ойлан, тап. Дұрыс, дұрыс емес
|
Тапсырманы орындайды |
|||||
|
|
«Бағдаршам» әдісі қызыл түс- орташа түсіндім Сары түс- жақсы түсіндім Жасыл түс- өте жақсы түсіндім
|
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жаратылыстану Жыл мезгілдері 4 сынып
Ашық сабақ. Жаратылыстану Жыл мезгілдері 4 сынып
Жыл мезгілдері
Жумадилова Оразгуль Булатовна
бастауыш сынып мұғалімі
Павлодар облысы, Май ауданы, Көктөбе ауылы
Е.Мукашев атындағы ЖОББМ
|
Бөлімі |
Жер және ғарыш |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
О.Б.Жумадилова |
|||||||
|
Күні: Сынып: 4 «А» Пәні: |
Қатысқандар:
Жаратылыстану |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.4.2.2 Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну 4.4.2.4 жыл мезгілінің ерекшелігін анықтау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа білімді меңгереді. Жыл мезгілінің ерекшелігін анықтай алады. Жыл мезгілдерінің ауысуы жанды табиғатқа қалай әсер ететінін түсінеді. Абай Құнанбаев туралы мәлімет беру. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. https://imektep.kz/kz/zhil-mezgilderi , https://imektep.kz/kz/abay |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут |
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
«Жүректен-жүрекке» Шаттық шеңбері |
|
«Жүректен-жүрекке» Шаттық шеңбері |
||||
|
|
Топқа біріктіру. 1-топ «Солтүстік» 2-топ: «Оңтүстік» «Кір жаю» әдісі арқылы үйге берілген немесе өткен сабақтарда өткен білімдерін пысықтауды мақсат ете отырып, оқушының ынтасын арттыру. Мұндайда сабаққа белсене қатысып жауап беріп жатқан жанындағы балаларға қарап, сыныптағы момын, көп сөйлей қоймайтын баланың өзі ынталанып , пәнге қызығушылығы оянады. «Кір жаю» әдісі
|
Оқушының назары сабаққа ауады. Көңіл бөледі. Сұрақтарға жауап береді. |
Әр сұраққа жауап – 1 балл 1.Көкжиек сызығы нені білдіреді? 2.Күннің ұзақтығын қалай білінеді? 3.Жер күнді айналғанда не өзгереді? 4. Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері бар ма? 5.Айдың өзгеруі. |
Оқулық 66- 67 беттер |
||||
|
|
«Мен зерттеушімін» әдісі Суретке қара. * маусымдық өзгерістер мен құбылыстары немен байланысты? *Абай атамыздың жыл мезгілдері туралы «Қыс», «Жазғұтырым», «Жаз», «Күз» өлең жолдарын айт. |
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Жыл мезгілдері Пиктограмма Абайдың жыл мезгілдері туралы өлең шумақтары.
|
||||
|
|
«Өрмекші» әдісі. Жаңа материалды пысықтау, түйінді ойларды бекіту.
|
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Халық даналығы. 67 бет |
||||
|
|
|
Сөйлемді толықтыр Тест, Сөйлемді толықтыр. Ойлан, тап. Дұрыс, дұрыс емес
|
Тапсырманы орындайды |
|||||
|
|
«Бағдаршам» әдісі қызыл түс- орташа түсіндім Сары түс- жақсы түсіндім Жасыл түс- өте жақсы түсіндім
|
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз















