|
Мектеп |
№44 ЖОББМ |
|
|
Бөлім: Пәні: жаратылыстану |
Табиғат физикасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Абылаева Динара Курмангазиевна |
|
|
Күні: |
22.02.23 ж |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№24 Қайсысы жылдам? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әр түрлі жылдамдықпен қозғалатынын таба алады Жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларды қолданады(жылдам,баяу) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу Үлкенге де сіз , Кішіге де сіз . Бар адамға құрметпен , Бас иеміз біз. Айна әдісі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бірігу Суреттер таңдау арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыру |
|
Жарайсыңдар!
Бағалау «Ыстық алақан» әдісі арқылы әр түрлі әдемі сөздер жазылған қол суреттерін беріп отырамын. Әр сурет 1 балл болып есептеледі. |
|
|
Сабақтың ортасы |
||||
|
|
Өткенге шолу. «Хат келді» әдісі 1.Күш дегеніміз не? 2.Күштің қандай түрлері болады? 3.Түрлі күштердің көмегімен қозғалатын денелерге мысалдар келтір. 1 тапсырма.Топтық жұмыс «Квест » әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Өрнектің мәнін кему ретімен орналастыр 10+70= Л 70-20=М 20+20=Д 50+50=Ж 40+30=Д 40+50=Ы 30+30=А 90-60=Ы 50-30=Қ -Қандай сөз шықты?(Жылдамдық) -Ендеше балалар бүгінгі сабағымыз бастаймыз. Жылдамдық дегеніміз-нысанның уақыт бірлігі кезіндегі жүріп өткен арақашықтығы. (ВИДЕО КӨРСЕТІЛІМ) -Ең жылдам құс қалай аталады екен? -Ең жылдам жануар ше? -Қоян жылдам ба? Қасқыр жылдам ба? -Жылдамдық өлшем бірлігі қалай аталады екен? |
Берілген өрнектердің мәнін табады.Кему ретімен орналастырып қандай сөз шығатынын анықтайды. . |
Дискриптор Берілген өрнектердің мәнін табады 1балл, кему ретімен орналастырып қандай сөз шығатынын анықтайды 1 балл Дискриптор Видео бойынша сұрақтарға жауап береді. 1балл |
|
|
|
2 тапсырма.Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Қарама-қарсы сөздерін табады. Күшті Кем Жоғары Ауыр Алыс Артық Жеңіл Жылдам Баяу Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданасыңдар? |
Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданатынын табады. |
Бағалау критерийі Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданатынын табады. Дескриптор Қарама-қарсы сөздерін сәйкестендіреді 1балл жылдамдыққа қолданатын сөздерді тауып жазады.1балл |
Оқулық Жаратылыстану Алматы кітап баспасы 2022 |
|
|
3 тапсырма.Топтық жұмыс «Кім жылдам» ойыны ОДД:Түсіну, қолдану Велосипед Машина Қайық Ұшақ туралы шағын мағлұмат беру -Балалар енді суретті пайдалана отырып,мәліметке сүйеніп көліктердің жылдамдығын табыңдар. Әр көліктің жылдамдығын айтыңдар Велосипедке қарағанда машина жылдам қозғалады.Өйткені машинаның жылдамдығы жоғары. Қайық ұшаққа қарағанда баяу қозғалады.Өйткені қайықтың жылдамдығы баяу. -Суреттен ең баяу қозғалатын көлікті тауып айт. -Ең жылдам қозғалатын көлікті тап -Саған қай көлік ұнайды? |
Қадам аттау арқылы жылдам, баяу ұғымдарын анықтайды. Суреттен көліктердің жылдамдығын салыстырып айтады. |
БК Жылдамдықты табуда сапалық сипаттамаларды қолданады (жылдам,баяу) Дескриптор: Көліктердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалатынын табады. 1 балл Қадам аттау арқылы жылдам, баяу ұғымдарын қолданып, көлікті салыстырады. 1 балл |
Суреттер, слайд. |
|
|
Сергіту сәті «Машина жолы» әдісі |
Екі қолмен бірдей машина жүргізеді. |
|
|
|
Сабақтың соңы 6минут |
4 тапсырма.Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі ОДД: білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Экраннан суреттер көрсетіледі. Сол суреттердің қима түрін беремін. Белгілі бір уақыт аралығында суретті құрап жапсыру керек. Тақырып қойып қорғау керек. |
Оқушылар қима суреттерді құрастырып,берілген суреттерге ат қойып, өз ойларын айтады. |
Дескриптор Қима суреттерді құрастырады. 1балл Құрастырған суреттер бойынша тақырып қойып әңгімелейді. 2балл |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Кері байланыс “Көлік түрі” әдісі Түсіндім Қиындық кездесті Көмек керек |
Зымыран,машина, Велосипедке жапсырады. |
|
Суреттер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жаратылыстану пәні. 2-сынып
Ашық сабақ жаратылыстану пәні. 2-сынып
|
Мектеп |
№44 ЖОББМ |
|
|
Бөлім: Пәні: жаратылыстану |
Табиғат физикасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Абылаева Динара Курмангазиевна |
|
|
Күні: |
22.02.23 ж |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№24 Қайсысы жылдам? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әр түрлі жылдамдықпен қозғалатынын таба алады Жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларды қолданады(жылдам,баяу) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу Үлкенге де сіз , Кішіге де сіз . Бар адамға құрметпен , Бас иеміз біз. Айна әдісі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бірігу Суреттер таңдау арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыру |
|
Жарайсыңдар!
Бағалау «Ыстық алақан» әдісі арқылы әр түрлі әдемі сөздер жазылған қол суреттерін беріп отырамын. Әр сурет 1 балл болып есептеледі. |
|
|
Сабақтың ортасы |
||||
|
|
Өткенге шолу. «Хат келді» әдісі 1.Күш дегеніміз не? 2.Күштің қандай түрлері болады? 3.Түрлі күштердің көмегімен қозғалатын денелерге мысалдар келтір. 1 тапсырма.Топтық жұмыс «Квест » әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Өрнектің мәнін кему ретімен орналастыр 10+70= Л 70-20=М 20+20=Д 50+50=Ж 40+30=Д 40+50=Ы 30+30=А 90-60=Ы 50-30=Қ -Қандай сөз шықты?(Жылдамдық) -Ендеше балалар бүгінгі сабағымыз бастаймыз. Жылдамдық дегеніміз-нысанның уақыт бірлігі кезіндегі жүріп өткен арақашықтығы. (ВИДЕО КӨРСЕТІЛІМ) -Ең жылдам құс қалай аталады екен? -Ең жылдам жануар ше? -Қоян жылдам ба? Қасқыр жылдам ба? -Жылдамдық өлшем бірлігі қалай аталады екен? |
Берілген өрнектердің мәнін табады.Кему ретімен орналастырып қандай сөз шығатынын анықтайды. . |
Дискриптор Берілген өрнектердің мәнін табады 1балл, кему ретімен орналастырып қандай сөз шығатынын анықтайды 1 балл Дискриптор Видео бойынша сұрақтарға жауап береді. 1балл |
|
|
|
2 тапсырма.Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Қарама-қарсы сөздерін табады. Күшті Кем Жоғары Ауыр Алыс Артық Жеңіл Жылдам Баяу Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданасыңдар? |
Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданатынын табады. |
Бағалау критерийі Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданатынын табады. Дескриптор Қарама-қарсы сөздерін сәйкестендіреді 1балл жылдамдыққа қолданатын сөздерді тауып жазады.1балл |
Оқулық Жаратылыстану Алматы кітап баспасы 2022 |
|
|
3 тапсырма.Топтық жұмыс «Кім жылдам» ойыны ОДД:Түсіну, қолдану Велосипед Машина Қайық Ұшақ туралы шағын мағлұмат беру -Балалар енді суретті пайдалана отырып,мәліметке сүйеніп көліктердің жылдамдығын табыңдар. Әр көліктің жылдамдығын айтыңдар Велосипедке қарағанда машина жылдам қозғалады.Өйткені машинаның жылдамдығы жоғары. Қайық ұшаққа қарағанда баяу қозғалады.Өйткені қайықтың жылдамдығы баяу. -Суреттен ең баяу қозғалатын көлікті тауып айт. -Ең жылдам қозғалатын көлікті тап -Саған қай көлік ұнайды? |
Қадам аттау арқылы жылдам, баяу ұғымдарын анықтайды. Суреттен көліктердің жылдамдығын салыстырып айтады. |
БК Жылдамдықты табуда сапалық сипаттамаларды қолданады (жылдам,баяу) Дескриптор: Көліктердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалатынын табады. 1 балл Қадам аттау арқылы жылдам, баяу ұғымдарын қолданып, көлікті салыстырады. 1 балл |
Суреттер, слайд. |
|
|
Сергіту сәті «Машина жолы» әдісі |
Екі қолмен бірдей машина жүргізеді. |
|
|
|
Сабақтың соңы 6минут |
4 тапсырма.Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі ОДД: білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Экраннан суреттер көрсетіледі. Сол суреттердің қима түрін беремін. Белгілі бір уақыт аралығында суретті құрап жапсыру керек. Тақырып қойып қорғау керек. |
Оқушылар қима суреттерді құрастырып,берілген суреттерге ат қойып, өз ойларын айтады. |
Дескриптор Қима суреттерді құрастырады. 1балл Құрастырған суреттер бойынша тақырып қойып әңгімелейді. 2балл |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Кері байланыс “Көлік түрі” әдісі Түсіндім Қиындық кездесті Көмек керек |
Зымыран,машина, Велосипедке жапсырады. |
|
Суреттер |
шағым қалдыра аласыз













