|
Білім беру ұйымының атауы |
«А.Байтұрсынов атындағы №5 ЖББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каденова Айғаным |
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоректік тізбек түрлері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.2.5 Қоректік тізбектің құрылымын түсіндіру 4.2.2.6 Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоректік тізбектің құрылымын түсінеді Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыра алады |
||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік пен отаншылдық. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен. Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Еңбек етіп, ерінбей, Жақсы баға алайық. Оқушыларды топқа бөлу 1 – топ: Мергендер тобы 2 – топ: Ептілер тобы 3 – топ: Жүйріктер тобы Өткенді пысықтау «Миға шабуыл» әдісі 1. Бүркіт энергияны қалай
алады? Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы 1-тапсырма Екі түрлі қоректік тізбекті салыстыр. Олардың айырмашылығы мен ұқсастықтарын ата. Жауап: Қоректік тізбектің бірінші буынын мүк, қына, бұталар құрайды. Оларды қорек ететін өсімдікқоректілер тізбектегі екінші буынды құрайды. Мысалы, бұғы делік. Тізбектің келесі буыны – жыртқыш жануар, яғни аю болуы мүмкін. Қоректік тізбек құруда ағзалардың тіршілік ортасының ерекшелігі мен қоректену түрі ескеріледі. 2 – тапсырма Қоректік тізбек жаса Мысалы: Жапырақ—құрт—құс Шөп – қоян – түлкі Шөп – тышқан – үкі Сергіту сәті. «Көңілді күн» Дәптермен жұмыс
3 – тапсырма Қай сөз артық?
Артық сөз: 1. Балық 2.жаңғақ 3.түйе 4.жылқы 5.тауық 6.алхоры Үй тапсырмасы Айналаңдағы табиғаттың қарым – қатынасын бақылап, жазып кел.
|
Өлең жолдарын айтады Топқа бөлінеді Өз жауаптарын айтады Тақырып бойынша түсінігін айтып береді Қоректік тізбек жасайды Сергіту сәтін жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Артық сөзді табады. Суреттерді дұрыс орналастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Табиғаттағы өзара байланысты біледі-1б Өз ойын еркін жеткізді-1б Жарайсыңдар Тамаша Дескриптор: Қоректік тізбектегі артық сөздерді таба білді-1б Табиғаттағы қарым-қатынасты түсінді-1б Дескриптор: Айналадағы дүниені бақылай алады-1б Көрген жағдайлардан қорытынды жасауды біледі-1б «Бас,жүрек,қол» әдісі «Бағдаршам» әдісі |
wordwall.net
оқулық Оқулық
Бейнеролик Оқулық оқулық Жұмыс парағы Оқулық Кері байланыс парақтары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жаратылыстану пәні 4 сынып
Ашық сабақ Жаратылыстану пәні 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«А.Байтұрсынов атындағы №5 ЖББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каденова Айғаным |
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоректік тізбек түрлері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.2.5 Қоректік тізбектің құрылымын түсіндіру 4.2.2.6 Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоректік тізбектің құрылымын түсінеді Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыра алады |
||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік пен отаншылдық. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен. Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Еңбек етіп, ерінбей, Жақсы баға алайық. Оқушыларды топқа бөлу 1 – топ: Мергендер тобы 2 – топ: Ептілер тобы 3 – топ: Жүйріктер тобы Өткенді пысықтау «Миға шабуыл» әдісі 1. Бүркіт энергияны қалай
алады? Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы 1-тапсырма Екі түрлі қоректік тізбекті салыстыр. Олардың айырмашылығы мен ұқсастықтарын ата. Жауап: Қоректік тізбектің бірінші буынын мүк, қына, бұталар құрайды. Оларды қорек ететін өсімдікқоректілер тізбектегі екінші буынды құрайды. Мысалы, бұғы делік. Тізбектің келесі буыны – жыртқыш жануар, яғни аю болуы мүмкін. Қоректік тізбек құруда ағзалардың тіршілік ортасының ерекшелігі мен қоректену түрі ескеріледі. 2 – тапсырма Қоректік тізбек жаса Мысалы: Жапырақ—құрт—құс Шөп – қоян – түлкі Шөп – тышқан – үкі Сергіту сәті. «Көңілді күн» Дәптермен жұмыс
3 – тапсырма Қай сөз артық?
Артық сөз: 1. Балық 2.жаңғақ 3.түйе 4.жылқы 5.тауық 6.алхоры Үй тапсырмасы Айналаңдағы табиғаттың қарым – қатынасын бақылап, жазып кел.
|
Өлең жолдарын айтады Топқа бөлінеді Өз жауаптарын айтады Тақырып бойынша түсінігін айтып береді Қоректік тізбек жасайды Сергіту сәтін жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Артық сөзді табады. Суреттерді дұрыс орналастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Табиғаттағы өзара байланысты біледі-1б Өз ойын еркін жеткізді-1б Жарайсыңдар Тамаша Дескриптор: Қоректік тізбектегі артық сөздерді таба білді-1б Табиғаттағы қарым-қатынасты түсінді-1б Дескриптор: Айналадағы дүниені бақылай алады-1б Көрген жағдайлардан қорытынды жасауды біледі-1б «Бас,жүрек,қол» әдісі «Бағдаршам» әдісі |
wordwall.net
оқулық Оқулық
Бейнеролик Оқулық оқулық Жұмыс парағы Оқулық Кері байланыс парақтары |
|
шағым қалдыра аласыз


















