|
Пәні |
Жаратылыстану |
|
Бөлім |
Жануарлар |
|
Педагогтың аты-жөні |
Садыбаева И.С. |
|
Күні |
07.10.2022 жыл |
|
Сынып 3 «А» |
Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы |
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.2.2.4 өсімдіктер мен жануарлар арасындағы өзара байланысты зерттеу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктер мен жануарлардың ортақ белгілерін біледі; Жануар мен өсімдіктің өзара тәуелділігін түсінеді; |
Сабақтың барысы
|
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Рес урс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
Психологиялық дайындық: |
Бірге айтады: Күздің күні терезеден Бізге күле қарапты. Сондай жақсы көңіл-күймен Бастайық бұл сабақты |
|
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын сұрау: 1.Табиғаттың шағым кітабын жасау. Қорытындылау |
Саны азайып бара жатқан , Қызыл кітапқа енгізілген өсімдіктер және оларды қорғау, сақтау туралы айтады. |
ҚБ: «Жетістік баспалдағы» |
Табиғаттың шағым кітабы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың орта сы |
1.Сөзжұмбақ шешу: 1.Бұраңдаған ізі бар, Тіл ұшында уы бар.(жылан) 2.Қанаты бар ұшпайды, Жұрт айламен ұстайды.балық 3.Қос құлағы тас төбеде ұзын- ақ Сыбдыр сезсе қашып кетеді зымырап. (қоян) 4.Иір-иір үйі бар, Іші қапас,әрі тар.(ұлу) 5.Гүлдің нәрін жинайды, Адамға бал сыйлайды. (ара) 6.Құжынаған жұмыскер, Бірлескенде тым іскер. (құмырсқа) 7.Тастан тасқа секіреді, Қалқиып қос құлағы.(лақ) 8.Аяғы бар,басы бар, Арқасында тасы бар.(тасбақа) 9.Үсті толы ине, Қадамайды түйме. (кірпі) 2..Сабақтың тақырыбын мақсатын айту, тірек сөзбен таныстыру. 3.Топтық жұмыс 1-топ. 1.Жануарлардың қандай топтары бар? 2.Жануарлар қайда тіршілік етеді? 2-топ. 1.Әр қатардан артық сөзді тап. 2. Артық сөздердің арасында қандай байланыс бар? 3-топ. 1.Бірінші суретте қандай үдеріс бейнеленген? 2.Жануар мен өсімдіктің арасында қандай байланыс бар? 4-топ. 1.Суреттегі өсімдік пен, тасбақадан не байқадың? 2. Тірі ағзалар тыныс алуды тоқтатса не болады? 5-топ. 1.Суреттегі жануарлардың (бозшаторғай, ит) өсімдіктерге қандай көмегі тиді? 6-топ. Зертте. 1.Емен мен жануарлардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін? 2.Жануарлар мен өсімдіктердің арасындағы байланысқа қатысты қандай ой түйдің? Топтың жасаған жұмысын қорытындылу. |
Дескриптор: 1.Жануарларды белгі лері бойынша табады.
Топ мүшелері жасаған жұмыстарын қорғайды.
1 жануарлар -топ.
Сүтқоректілер , балықтар Қосмекенділер , құстар Бауырымен жорғалаушылар, Бунақденелілер.
2- топ. Елік, көктерек Елік көктеректің жапырағымен қоректенеді.
3- топ 1-ші суретте фотосинтез үдерісі бейнеленген. Өсімдіктер жануарларға қорек және баспана болады. Жануарлар өсімдіктердің тұқымын таратады. 4- топ Су астындағы өсімдіктер мен жануарлар тыныс алады.Тірі ағзалар тыныс алуды тоқтатса өліп қалады. 5- топ. Жорғаторғай мен ит өсімдіктердің тұқымын таратады. 6-топ. Емен ағашы тиін мен құстарға баспана болады. Ал тиін мен құстар емен жаңғағын таратады.
Дескриптор: 1.Жануарларды топқа бөледі. 2.Жануар мен өсімдік арасындағы байланысты анықтайды.
|
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
|
Оқу лық
Слайд
слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергі ту сәті
|
|
Қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасайды
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы Бекіту
|
|
Жұптық жұмыс. 1. Суретке қара. Сұрақтарға жауап бер. - Ара мен гүлдің арасында қандай байланыс бар? - Бағдарлар неге екі жақты болып берілген деп ойлайсың?
Дескриптор: -өсімдік пен жәндіктің арасындағы байланысты анықтайды; -байланыстың екі жақтылығын түсіндіреді.
|
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
|
Үлестірмелі карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу, түсіну Зертте тапсырмасына дайындалу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар білімін бағалау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жаратылыстану.Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы.
Ашық сабақ. Жаратылыстану.Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы.
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|
Бөлім |
Жануарлар |
|
Педагогтың аты-жөні |
Садыбаева И.С. |
|
Күні |
07.10.2022 жыл |
|
Сынып 3 «А» |
Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы |
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.2.2.4 өсімдіктер мен жануарлар арасындағы өзара байланысты зерттеу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктер мен жануарлардың ортақ белгілерін біледі; Жануар мен өсімдіктің өзара тәуелділігін түсінеді; |
Сабақтың барысы
|
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Рес урс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
Психологиялық дайындық: |
Бірге айтады: Күздің күні терезеден Бізге күле қарапты. Сондай жақсы көңіл-күймен Бастайық бұл сабақты |
|
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын сұрау: 1.Табиғаттың шағым кітабын жасау. Қорытындылау |
Саны азайып бара жатқан , Қызыл кітапқа енгізілген өсімдіктер және оларды қорғау, сақтау туралы айтады. |
ҚБ: «Жетістік баспалдағы» |
Табиғаттың шағым кітабы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың орта сы |
1.Сөзжұмбақ шешу: 1.Бұраңдаған ізі бар, Тіл ұшында уы бар.(жылан) 2.Қанаты бар ұшпайды, Жұрт айламен ұстайды.балық 3.Қос құлағы тас төбеде ұзын- ақ Сыбдыр сезсе қашып кетеді зымырап. (қоян) 4.Иір-иір үйі бар, Іші қапас,әрі тар.(ұлу) 5.Гүлдің нәрін жинайды, Адамға бал сыйлайды. (ара) 6.Құжынаған жұмыскер, Бірлескенде тым іскер. (құмырсқа) 7.Тастан тасқа секіреді, Қалқиып қос құлағы.(лақ) 8.Аяғы бар,басы бар, Арқасында тасы бар.(тасбақа) 9.Үсті толы ине, Қадамайды түйме. (кірпі) 2..Сабақтың тақырыбын мақсатын айту, тірек сөзбен таныстыру. 3.Топтық жұмыс 1-топ. 1.Жануарлардың қандай топтары бар? 2.Жануарлар қайда тіршілік етеді? 2-топ. 1.Әр қатардан артық сөзді тап. 2. Артық сөздердің арасында қандай байланыс бар? 3-топ. 1.Бірінші суретте қандай үдеріс бейнеленген? 2.Жануар мен өсімдіктің арасында қандай байланыс бар? 4-топ. 1.Суреттегі өсімдік пен, тасбақадан не байқадың? 2. Тірі ағзалар тыныс алуды тоқтатса не болады? 5-топ. 1.Суреттегі жануарлардың (бозшаторғай, ит) өсімдіктерге қандай көмегі тиді? 6-топ. Зертте. 1.Емен мен жануарлардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін? 2.Жануарлар мен өсімдіктердің арасындағы байланысқа қатысты қандай ой түйдің? Топтың жасаған жұмысын қорытындылу. |
Дескриптор: 1.Жануарларды белгі лері бойынша табады.
Топ мүшелері жасаған жұмыстарын қорғайды.
1 жануарлар -топ.
Сүтқоректілер , балықтар Қосмекенділер , құстар Бауырымен жорғалаушылар, Бунақденелілер.
2- топ. Елік, көктерек Елік көктеректің жапырағымен қоректенеді.
3- топ 1-ші суретте фотосинтез үдерісі бейнеленген. Өсімдіктер жануарларға қорек және баспана болады. Жануарлар өсімдіктердің тұқымын таратады. 4- топ Су астындағы өсімдіктер мен жануарлар тыныс алады.Тірі ағзалар тыныс алуды тоқтатса өліп қалады. 5- топ. Жорғаторғай мен ит өсімдіктердің тұқымын таратады. 6-топ. Емен ағашы тиін мен құстарға баспана болады. Ал тиін мен құстар емен жаңғағын таратады.
Дескриптор: 1.Жануарларды топқа бөледі. 2.Жануар мен өсімдік арасындағы байланысты анықтайды.
|
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
|
Оқу лық
Слайд
слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергі ту сәті
|
|
Қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасайды
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы Бекіту
|
|
Жұптық жұмыс. 1. Суретке қара. Сұрақтарға жауап бер. - Ара мен гүлдің арасында қандай байланыс бар? - Бағдарлар неге екі жақты болып берілген деп ойлайсың?
Дескриптор: -өсімдік пен жәндіктің арасындағы байланысты анықтайды; -байланыстың екі жақтылығын түсіндіреді.
|
ҚБ: «Жетістік баспалдағы»
|
Үлестірмелі карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу, түсіну Зертте тапсырмасына дайындалу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар білімін бағалау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















