|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
9.1.4.1 орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді
тыңдау, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені
анықтап, өз пікірін білдіру
|
|
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік
деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып
отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен
саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды.
Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын
ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің,
ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің,
т.б.
Үй жұмысын
тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын сурет пен
сұрақтар арқылы болжайды.
|
Қолпаштау
|
Слайд
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Сөздікпен жұмыс.
Негізделген-основан
Бүкіл-весь
Кезеңге-на период
Сай-подходит
Жалпы-общий
Сонымен-с ним
Байланысты-
связано
Бірталайы-некоторый
Басшылық-руководство
Бағытталған-
направлено
Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады.
АЙТЫЛЫМ
1-тапсырма. Айтылым
Суреттерге қарап, ойыңды
айт.
1.Суреттерде не
бейнеленген?
2.Оларды бүгінгі тақырыппен
қалай байланыстырар едің?
3.Сен «Жасыл экономика»
деген тіркесті естідің бе?
ТЫҢДАЛЫМ
АЙТЫЛЫМ
2-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап
бер.
1.Матін
не туралы?
2.«Жасыл»
деген сөз не мағына 6ереді, энергияға қатысы
қандай?
3.Қалай
ойлайсың, неліктен «жасыл экономика» деген тіркес
қолданылған?
4.Жасыл
экономика неге 6ағытталған?
5.Жасыл
экономиканың негізінде не жатыр?
АЙТЫЛЫМ
9-тапсырма. Суретке қарап, жауап бер. Адамдар не өндіріп
жатыр?
1.Қалай
ойлайсың, 6ұл жерде не өндіріледі?
2.Өндіріліп жатқан заттар қандай энергия көзіне
жатады?
3.Біз
энергия көзін қайда пайдаланамыз?
4.Бұлар қандай энергия көзіне
жатады?
|
Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз
тіркестерін, сөйлем құрастырады.
АЙТЫЛЫМ
1-тапсырма. Айтылым
Суреттерге қарап, ойын
айтады.


ТЫҢДАЛЫМ АЙТЫЛЫМ
2-тапсырма. Аудиомәтінді
тыңдап, сұрақтарға жауап береді.

АЙТЫЛЫМ
9-тапсырма. Суретке қарап,
жауап береді. Адамдар не өндіріп
жатыр?

ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы
орындайды
|
Дескриптор:
Жаңа
сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем
құрастырады.
Дескриптор:
Суреттерге қарап, ойын
айтады.
.
Дескриптор:
Аудиомәтінді тыңдап,
сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Суретке қарап, жауап
береді. Адамдар не өндіріп жатыр?
|
Оқулық
сөздік
слайд
|