(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздер
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, өлеңнің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылықтар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10мин Сабақтың ортасы 30мин Сергіту сәті 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) Мұғалім балалардың назарын өзіне аударады. Сабақ тақырыбына байланысты жұмбақ айтады. Жұмбақ Күнді жабады, Жаңбыр болып жауады. Бұл не?
Топқа бөлу: 1-топ – қара бұлт 2-топ – ала бұлт 3-топ – шағырмақ бұлт 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді рөлге бөліп оқы. Түсініксіз сөздің мағынасын біліп ал. Дескриптор: -өлеңді рөлге бөліп оқиды -түсініксіз сөздің мағынасын ашады -өлеңнің мазмұынын айтады -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді «Серпілген сауал» әдісі -Өлең не туралы? -Жаңбыр жауарда ауа –райы қалай өзгереді? -Жаңбырдың қандай пайдасы бар? 2- тапсырма. Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1) Т әрпі бар сөздерді айт және көркем жаз, сөйлем құрастыр. 2-жаттығу а)Мәтінді қатесін түзеп жаз ә)Қимылды білдіретін сөздерді тап. Нөсер-қатты жауатын өткінші жаңбыр. Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -мәтінді қатесіз жазады -заттың қимылын білдіретін сөздерді табады Кері байланыс: - Заттың атын білдіретін сөздер сөйлемнің басында тұрады. -Заттың қимылын білдіретін сөздер сөйлемнің соңында тұрады. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс «Не байқадың?» ойыны Дәптермен жұмыс
-Бұлыт,гөзі,жамбыр сөздерінің қатесін тауып, жазу. -Дұрыс нұсқасын тақтаға іліп қою. -Қате жазылған сөздерді тапқызады. Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -мәтінді қатесіз жазады -заттың қимылын білдіретін сөздерді табады Сергіту сәті. Күн
ұйықтайды. 3 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Құрастыр» әдісі Берілген сызба бойынша сөйлем құра.
Дескриптор: -сызба бойынша бірінші сөйлемді құрайды - сызба бойынша екінші сөйлемді құрайды
|
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. жұмбақтарды шешеді және жаңа сабаққа назар аударады. Жұмбақты шешеді. – Бұлт. Оқушылар сұраққа жауап береді. Бұлттар туралы жаңа ақпарат беріледі. Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. Қойылған сұрақтарға толық жауап береді Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады, әтінді қатесіз жазады, заттың қимылын білдіретін сөздерді табады Мұғалімнің көмегімен сөздерге сұрақ қояды. Сөздердің байланысын тауып сызады. Сөздердің қатесін табады. Жаттығуды дәптерлеріне жазады. Тақтамен салыстырады. Сергіту сәтін орындайды.
Сызба бойынша бірінші сөйлемді құрайды, сызба бойынша екінші сөйлемді құрайды Сызба ойынша бірнеше бала сөйлем ұрайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Махамбетова МайраШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз АШЫҚ САБАҚ. Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздер
Тақырып бойынша 31 материал табылды
АШЫҚ САБАҚ. Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздерМатериал туралы қысқаша түсінік
АШЫҚ САБАҚ. Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздер
Материалдың қысқаша нұсқасы (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспары Жау,жау жаңбыр!Заттың қимылын білдіретін сөздер (сабақтың тақырыбы)
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














