|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
12.03.2025 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шокаева Айгуль Каирбековна |
||||
|
Сынып:3 сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану.(Қазақстанның балалар жазушылары) |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда 23×2,123×2,46:2,246÷2 екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритімдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритімдерін қолданады; |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын тексеру
Психологиялық ахуал «Мотивация смайлигі » әдісі Әр балаға түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликтер (қуанышты, көңілсіз, таңғалған және т.б.) бейнеленген карточкалар таратылады. Карточкаларда балаларға арналған түрлі мотивациялық сөздер жазылған, балалар сол сөздерді оқып мотивация алады.
Топқа бөлу: «Киіз үй» әдісі Оқушыларды арқылы топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру. Тақтаға үй жұмысының жауаптарын жазу. Өткенге шолу «Анықта» әдісі Educaplay платформасы арқылы оқушылардың өткен білімдерін тексеру мақсатында ауызша көбейту мен бөлуге есптерді шығару
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар қол шам көмегімен карточкада жазылған топтың атауын қарап 3 топқа бөлінеді.
Дайын жауаптар арқылы үй жұмы-сын тексереді
Бір -бірден тақтаға шығып жауабын анықтайды |
Өте керемет! Жарайсыңдар! |
Оқулық, дәптер Стикерлер
көрнекілік, қол шам Тақта слайд Educaplay платформа https://www.educaplay.com/learning-resources/22800378-learning_resource.html |
|
|
Негізгі бөлім 10 мин 3 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. (Қазақстанның танымал
жазушылары) Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі Ауызша есептеу 1 топ. Сәкен ауылы1)1000-361=639 Көкшетау 213*3=639 2 топ. Мағжан ауылы193*3=579 Туған жер 281+298=879 3 топ. Бердібек ауылы 320:4=80 Менің атым Қожа 124-44=80 Оқулықпен жұмыс №2,3,4 Әр топқа бір есептен беру
Сергіту сәті
«Ою-өрнек»
әдісі
Берілген ою-өрнектерді іс-әрекет арқылы көрсету
Жұптық жұмыс «Анықтаушы» әдісі. Әр жұпқа теңдеулер беріледі С*5=65*2 ( с=26) Х*12=100-28 (х=6) 78:а=13*3 (а=2) 450+у=158*4 (у=182) 67+а=79*8 ( а=565) 600+у=219*4 (у=276) 52:х=48:12 (х=13) Х+280=450+210+70 (х=460) Жеке жұмыс «Кім жылдам?» әдісі
|
Тақырыпты дәптерлеріне жазады, оқу мақсатымен танысады
Топпен есептің мәнін табады, тақтадағы тапсырмамен сәйкестендіреді
Оқулықтан есептерді талқылап, постерге жазып қорғайды
Сергіту сәтін жасайды Жұптасып теңдеулерді орындайды, шешуін анықтайды. Өрнектерді құрастырып мәнін табады. |
Шапалақ әдісі
Дескриптор: -есептің берілгенін жазады; -тиісті амалдарды қолданады; -жауабын шығарады; -топ болып жауап береді; Жалпы балл:4 Жарайсыңдар! Өте керемет!
Мадақтау Мадақтау |
Оқулық https://youtu.be/GyIWXwdhG78?si=y4Pz8LizZq3m6PR1 https://learningapps.org/watch?v=pxa8i3wp525 |
|
|
Сабақтың соңы |
Бағалау «Домбыра» әдісі
Рефлексия «Керуен» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген жерлерін білдіреді.
Үйге тапсырма. 8-тапсырма, 95бет. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді.
Күнделіктеріне жазады |
Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану"
Ашық сабақ "Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану"
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
12.03.2025 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шокаева Айгуль Каирбековна |
||||
|
Сынып:3 сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану.(Қазақстанның балалар жазушылары) |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда 23×2,123×2,46:2,246÷2 екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритімдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритімдерін қолданады; |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын тексеру
Психологиялық ахуал «Мотивация смайлигі » әдісі Әр балаға түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликтер (қуанышты, көңілсіз, таңғалған және т.б.) бейнеленген карточкалар таратылады. Карточкаларда балаларға арналған түрлі мотивациялық сөздер жазылған, балалар сол сөздерді оқып мотивация алады.
Топқа бөлу: «Киіз үй» әдісі Оқушыларды арқылы топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру. Тақтаға үй жұмысының жауаптарын жазу. Өткенге шолу «Анықта» әдісі Educaplay платформасы арқылы оқушылардың өткен білімдерін тексеру мақсатында ауызша көбейту мен бөлуге есптерді шығару
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар қол шам көмегімен карточкада жазылған топтың атауын қарап 3 топқа бөлінеді.
Дайын жауаптар арқылы үй жұмы-сын тексереді
Бір -бірден тақтаға шығып жауабын анықтайды |
Өте керемет! Жарайсыңдар! |
Оқулық, дәптер Стикерлер
көрнекілік, қол шам Тақта слайд Educaplay платформа https://www.educaplay.com/learning-resources/22800378-learning_resource.html |
|
|
Негізгі бөлім 10 мин 3 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. (Қазақстанның танымал
жазушылары) Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі Ауызша есептеу 1 топ. Сәкен ауылы1)1000-361=639 Көкшетау 213*3=639 2 топ. Мағжан ауылы193*3=579 Туған жер 281+298=879 3 топ. Бердібек ауылы 320:4=80 Менің атым Қожа 124-44=80 Оқулықпен жұмыс №2,3,4 Әр топқа бір есептен беру
Сергіту сәті
«Ою-өрнек»
әдісі
Берілген ою-өрнектерді іс-әрекет арқылы көрсету
Жұптық жұмыс «Анықтаушы» әдісі. Әр жұпқа теңдеулер беріледі С*5=65*2 ( с=26) Х*12=100-28 (х=6) 78:а=13*3 (а=2) 450+у=158*4 (у=182) 67+а=79*8 ( а=565) 600+у=219*4 (у=276) 52:х=48:12 (х=13) Х+280=450+210+70 (х=460) Жеке жұмыс «Кім жылдам?» әдісі
|
Тақырыпты дәптерлеріне жазады, оқу мақсатымен танысады
Топпен есептің мәнін табады, тақтадағы тапсырмамен сәйкестендіреді
Оқулықтан есептерді талқылап, постерге жазып қорғайды
Сергіту сәтін жасайды Жұптасып теңдеулерді орындайды, шешуін анықтайды. Өрнектерді құрастырып мәнін табады. |
Шапалақ әдісі
Дескриптор: -есептің берілгенін жазады; -тиісті амалдарды қолданады; -жауабын шығарады; -топ болып жауап береді; Жалпы балл:4 Жарайсыңдар! Өте керемет!
Мадақтау Мадақтау |
Оқулық https://youtu.be/GyIWXwdhG78?si=y4Pz8LizZq3m6PR1 https://learningapps.org/watch?v=pxa8i3wp525 |
|
|
Сабақтың соңы |
Бағалау «Домбыра» әдісі
Рефлексия «Керуен» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген жерлерін білдіреді.
Үйге тапсырма. 8-тапсырма, 95бет. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді.
Күнделіктеріне жазады |
Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз



















