Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Желідегі қауіпсіздік.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Информатика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Денсаулық және қауіпсіздік. |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту 8 мин Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ 30 мин Сабақтың соңы. Қорытынды Рефлексия 7 мин Үй тапсырмасы |
І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, оларды kundelik.kz бойынша түгендеу. Кабинет тазалығын қарау.
ІІ. Өткен білімді еске түсіру. «Миға шабуыл» әдісі QR кодпен жасырылған сұрақтарды сканерлеп, жауап береді. 1.Компьютердің адам ағзасына тигізетін зиянды әсерлері қандай? 2.Компьютер алдында отырудың қандай ережелері бар? 3.Компьютер адамның көру қабілетіне қалай әсер етеді? Оның зиянды әсерінің алдын алу шараларын атаңдар. 4.Техника жүйке жүйесіне және психикаға қалай әсер етеді? 5.Интернет желісінің адам психикасына әсері бар ма? 6.Неліктен жұмыс аяқталғаннан кейін компьютерді өшіру қажет. 7.Компьютерді ережесіз қолданудың зиянын біле тұра оны ескермейтін адам туралы не айтуға болады? Бағалау: «Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! ІІІ. Жаңа білім. Интернет оқу, демалу немесе достармен қарым-қатынас жасау үшін керемет әрі пайдалы құрал бола алады. Бірақ – шынайы өмір сияқты - Желіде өте қауіпті болуы мүмкін мұнда да қылмыс, бұзақылық, зияндық және басқада жағымсыз құбылыстар пайда болды. Соңғы уақытта интернетте көптеген аггресивті және әлеуметтік қауіпті мазмұндағы материалдар пайда бола бастады. Интернеттен тауарлар сатып алу кезінде алаяқтарға қалай алданбауға болады?
Компьютер қауіпсіздігінің негізгі қауіптері.
ІV. Оқушыларды https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ сайты арқылы топқа біріктіру. Топ ережесін сақтау. Топтық жұмыс. Постер қорғау стратегиясы. Екі топқа да мәтін жазылған хат ұсынылады. Хат ішіндегі мәліметтен спам екенін білдіретін сөздерді тауып, мағынасын айтады. Дескриптор: топқа біріктірілген мүшелері хатты ашып, ішінен спам сөздерді таба алады; Бағалау: «Мадақтау сэндвичі» арқылы топ бір бірін бағалайды. Тәжірибелік жұмыс А деңгейлі тапсырма Worksheets онлайн ресурс арқылы тапсырма орындау.
Дескриптор: -Сілтемені ашып, буллинг анықтамасын, белгілерін белгілейді; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл В деңгейлі тапсырма Wordwall сервисінде берілген әрекеттерді талдап, салыстырып, қауіпті-қауіпсіз екенін жіктейді. Дескриптор: -интернеттің қауіпті және қауіпсіз жақтарын талдап, кестеге салады; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл С деңгейлі тапсырма Интернеттің іздеу сайттарын пайдалана отырып, мына терминдерге түсініктеме беріңдер: а) апгрейдтеу ә) CU б) IMO в) LOL г) Шифрлау ғ) IP-адрес д) Карантин Дескриптор: -интернет желісін пайдаланып, көрсетілген анықтамалар ережесін жазады; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл СЕРГІТУ СӘТІ: Қар кесегі. ІV. Бекіту. Құндылықтар спектірі әдісі Дөңгелек үстел ойыны және өзіңді тексер тест тапсырмасы арқылы сұрақтарға жауап береді А)
Ә)
Дескриптор:
Бағалау: «Бас бармақ» V. Кері байланыс. ЭВОЛЮЦИЯ
Үй тапсырмасы. «Қазақстан Республикасының ақпараттық қауіпсіздігі» тақырыбына эссе жазу. kundelik.kz сайты арқылы оқушыларға ФБ қою. |
Амандасады Үй тапсырмасы-на берілген QR кодпен жасырылған сұрақтарға жауап береді. Өзара пікір алмасып отырады. Топқа біріктіріліп, берілген хатты оқып, талдау жасайды. Сілтеме арқылы онлайн жұмыс парағында жұмыс жасайды. Сілтеме арқылы онлайн сервисте қауіпті-қауіпсіз әрекеттерді талдайды. Іздеу сайттарын пайдалана отырып, терминдерге түсініктеме береді Дөңгелік үстел, өзіңді тексер ойыны арқылы сұрақтарға жауап бері Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады |
«Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сэндвичі» арқылы топ бірін бірі бағалайды Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Инт.тақта, оқулық, жұмыс дәптерлері
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ https://www.liveworksheets.com/gc2095915fe https://wordwall.net/resource/24915338 Оқулықтағы 49 беттегі компьютер де орындайық тапсырма сын орандау. Слайд, презентация Тест программа Сы Кері байланыс |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Желідегі қауіпсіздік 8 сынып
Ашық сабақ. Желідегі қауіпсіздік 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Желідегі қауіпсіздік.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Информатика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Денсаулық және қауіпсіздік. |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту 8 мин Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ 30 мин Сабақтың соңы. Қорытынды Рефлексия 7 мин Үй тапсырмасы |
І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, оларды kundelik.kz бойынша түгендеу. Кабинет тазалығын қарау.
ІІ. Өткен білімді еске түсіру. «Миға шабуыл» әдісі QR кодпен жасырылған сұрақтарды сканерлеп, жауап береді. 1.Компьютердің адам ағзасына тигізетін зиянды әсерлері қандай? 2.Компьютер алдында отырудың қандай ережелері бар? 3.Компьютер адамның көру қабілетіне қалай әсер етеді? Оның зиянды әсерінің алдын алу шараларын атаңдар. 4.Техника жүйке жүйесіне және психикаға қалай әсер етеді? 5.Интернет желісінің адам психикасына әсері бар ма? 6.Неліктен жұмыс аяқталғаннан кейін компьютерді өшіру қажет. 7.Компьютерді ережесіз қолданудың зиянын біле тұра оны ескермейтін адам туралы не айтуға болады? Бағалау: «Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! ІІІ. Жаңа білім. Интернет оқу, демалу немесе достармен қарым-қатынас жасау үшін керемет әрі пайдалы құрал бола алады. Бірақ – шынайы өмір сияқты - Желіде өте қауіпті болуы мүмкін мұнда да қылмыс, бұзақылық, зияндық және басқада жағымсыз құбылыстар пайда болды. Соңғы уақытта интернетте көптеген аггресивті және әлеуметтік қауіпті мазмұндағы материалдар пайда бола бастады. Интернеттен тауарлар сатып алу кезінде алаяқтарға қалай алданбауға болады?
Компьютер қауіпсіздігінің негізгі қауіптері.
ІV. Оқушыларды https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ сайты арқылы топқа біріктіру. Топ ережесін сақтау. Топтық жұмыс. Постер қорғау стратегиясы. Екі топқа да мәтін жазылған хат ұсынылады. Хат ішіндегі мәліметтен спам екенін білдіретін сөздерді тауып, мағынасын айтады. Дескриптор: топқа біріктірілген мүшелері хатты ашып, ішінен спам сөздерді таба алады; Бағалау: «Мадақтау сэндвичі» арқылы топ бір бірін бағалайды. Тәжірибелік жұмыс А деңгейлі тапсырма Worksheets онлайн ресурс арқылы тапсырма орындау.
Дескриптор: -Сілтемені ашып, буллинг анықтамасын, белгілерін белгілейді; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл В деңгейлі тапсырма Wordwall сервисінде берілген әрекеттерді талдап, салыстырып, қауіпті-қауіпсіз екенін жіктейді. Дескриптор: -интернеттің қауіпті және қауіпсіз жақтарын талдап, кестеге салады; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл С деңгейлі тапсырма Интернеттің іздеу сайттарын пайдалана отырып, мына терминдерге түсініктеме беріңдер: а) апгрейдтеу ә) CU б) IMO в) LOL г) Шифрлау ғ) IP-адрес д) Карантин Дескриптор: -интернет желісін пайдаланып, көрсетілген анықтамалар ережесін жазады; ҚБ: барлық сұрақтарға жауап берген жағдайда – 4 - балл СЕРГІТУ СӘТІ: Қар кесегі. ІV. Бекіту. Құндылықтар спектірі әдісі Дөңгелек үстел ойыны және өзіңді тексер тест тапсырмасы арқылы сұрақтарға жауап береді А)
Ә)
Дескриптор:
Бағалау: «Бас бармақ» V. Кері байланыс. ЭВОЛЮЦИЯ
Үй тапсырмасы. «Қазақстан Республикасының ақпараттық қауіпсіздігі» тақырыбына эссе жазу. kundelik.kz сайты арқылы оқушыларға ФБ қою. |
Амандасады Үй тапсырмасы-на берілген QR кодпен жасырылған сұрақтарға жауап береді. Өзара пікір алмасып отырады. Топқа біріктіріліп, берілген хатты оқып, талдау жасайды. Сілтеме арқылы онлайн жұмыс парағында жұмыс жасайды. Сілтеме арқылы онлайн сервисте қауіпті-қауіпсіз әрекеттерді талдайды. Іздеу сайттарын пайдалана отырып, терминдерге түсініктеме береді Дөңгелік үстел, өзіңді тексер ойыны арқылы сұрақтарға жауап бері Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады |
«Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сэндвичі» арқылы топ бірін бірі бағалайды Мадақтау» арқылы. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Инт.тақта, оқулық, жұмыс дәптерлері
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ https://www.liveworksheets.com/gc2095915fe https://wordwall.net/resource/24915338 Оқулықтағы 49 беттегі компьютер де орындайық тапсырма сын орандау. Слайд, презентация Тест программа Сы Кері байланыс |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз























