|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тукешова Альбина Амандосовна |
|||
|
Күні |
12.10.2023 жыл |
|||
|
Сынып 3 в |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желіде тілдесу. Жобалық жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдалану. 3.3.2.2 Желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдалана білу; желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсіну. Интернет желісінде жұмыс істеу, жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін түсіну. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдаланады. Желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсінеді. Интернет желісінде жұмыс істеуге жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін түсінеді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау: «миға шабуыл » әдісі Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді презентациядан көрсетеді.
Күнделікті өмірде тілдесудің және қарым қатынас жасаудың маңызы өте зор. Тілдесу арқылы ақпарат алмасамыз, білімімізді арттырамыз, ой өрісімізді кеңейтеміз.
Әлеуметтік желілерді фейсбук, бейнеконференцияларды, инстаграмм мессенджерлерді білім алу үшін дұрыс пайдалансақ ол ақпараттың сарқылмас көзі. Интернетте жұмыс істеудің пайдасы мен қатар зияны да бар.себебі онда пиғылы нашар да пайдаланушылар да кездеседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар тілек айтады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Оқушылар сурет презентация бойынша сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. Дискрепторлар:
|
Фигуралар арқылы бағалау «мадақтау сөздері» Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд, суреттер https://youtu.be/dMZE9MtXPMc |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин |
ЕБҚО тапсырмасы Оқушылар әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді сәйкестендіреді.
2 – тапсырма Топтық жұмыс. Интернет желісінде қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін құрастырыңдар. Ережені мәтіндік редакторда жазып сақтаңдар. Пікірлерді ортаға салыңдар 3-тапсырма
|
1-тапсырманы орындайды Дискрепторлар: Оқушылар әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді ажыратып сәйкестендіреді.
2-тапсырманы орындайды Дискрепторлар:
3-тапсырманы орындайды Дискрепторлар:
|
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Фигуралар арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта/ компьютер А4 парағы, жұмыс дәптері Оқулықпен жұмыс , дәптер |
|
Сабақтың соңы Кері байла ныс Үй тапсырмасы |
Қортынды . сұрақтарға жауап береді:
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі § 6 тақырыпты оқу |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дискрипторлар:
|
Өздерін бағалайды Бағалау ағашы
|
|
Кесте № 2
|
Енгізу құрылғылары |
Шығару құрылғылары |
Есте сақтау құрылғылары |
|
Пернетақта |
Монитор |
Қатқыл диск |
|
Тінтуір |
Проектор |
Жедел жады |
|
Сенсорлық панель |
Принтер |
Оптикалық дисктер |
|
Микрофон |
Графопостритель |
Флеш-жады |
|
Сканер |
Кіріктірілген динамик |
|
|
Графкаклық планшет |
Колонкалар |
|
|
Сандық фотоаппарат |
Құлаққаптар |
|
![]()
Ішкі жады

![]()
Сыртқы жады
Енгізу құрылғылары
Шығару құрылғылары
1-сызба .Компьютер бөліктерінің ақпарат алмасуы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Желідегі тілдесу 3 сынып
Ашық сабақ Желідегі тілдесу 3 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тукешова Альбина Амандосовна |
|||
|
Күні |
12.10.2023 жыл |
|||
|
Сынып 3 в |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желіде тілдесу. Жобалық жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдалану. 3.3.2.2 Желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдалана білу; желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсіну. Интернет желісінде жұмыс істеу, жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін түсіну. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Жоба бойынша бірлесіп жұмыс істеу үшін мессенджерлерді пайдаланады. Желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсінеді. Интернет желісінде жұмыс істеуге жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін түсінеді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау: «миға шабуыл » әдісі Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді презентациядан көрсетеді.
Күнделікті өмірде тілдесудің және қарым қатынас жасаудың маңызы өте зор. Тілдесу арқылы ақпарат алмасамыз, білімімізді арттырамыз, ой өрісімізді кеңейтеміз.
Әлеуметтік желілерді фейсбук, бейнеконференцияларды, инстаграмм мессенджерлерді білім алу үшін дұрыс пайдалансақ ол ақпараттың сарқылмас көзі. Интернетте жұмыс істеудің пайдасы мен қатар зияны да бар.себебі онда пиғылы нашар да пайдаланушылар да кездеседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар тілек айтады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Оқушылар сурет презентация бойынша сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. Дискрепторлар:
|
Фигуралар арқылы бағалау «мадақтау сөздері» Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд, суреттер https://youtu.be/dMZE9MtXPMc |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин |
ЕБҚО тапсырмасы Оқушылар әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді сәйкестендіреді.
2 – тапсырма Топтық жұмыс. Интернет желісінде қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін құрастырыңдар. Ережені мәтіндік редакторда жазып сақтаңдар. Пікірлерді ортаға салыңдар 3-тапсырма
|
1-тапсырманы орындайды Дискрепторлар: Оқушылар әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді ажыратып сәйкестендіреді.
2-тапсырманы орындайды Дискрепторлар:
3-тапсырманы орындайды Дискрепторлар:
|
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Фигуралар арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта/ компьютер А4 парағы, жұмыс дәптері Оқулықпен жұмыс , дәптер |
|
Сабақтың соңы Кері байла ныс Үй тапсырмасы |
Қортынды . сұрақтарға жауап береді:
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі § 6 тақырыпты оқу |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дискрипторлар:
|
Өздерін бағалайды Бағалау ағашы
|
|
Кесте № 2
|
Енгізу құрылғылары |
Шығару құрылғылары |
Есте сақтау құрылғылары |
|
Пернетақта |
Монитор |
Қатқыл диск |
|
Тінтуір |
Проектор |
Жедел жады |
|
Сенсорлық панель |
Принтер |
Оптикалық дисктер |
|
Микрофон |
Графопостритель |
Флеш-жады |
|
Сканер |
Кіріктірілген динамик |
|
|
Графкаклық планшет |
Колонкалар |
|
|
Сандық фотоаппарат |
Құлаққаптар |
|
![]()
Ішкі жады

![]()
Сыртқы жады
Енгізу құрылғылары
Шығару құрылғылары
1-сызба .Компьютер бөліктерінің ақпарат алмасуы
шағым қалдыра аласыз


















