1 «д» сынып
|
7-бөлім : Тағам және сусын. |
Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көгөністер концерті |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты –жөні: Жусупбекова Д.А |
||
|
Сынып :1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны; |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау 1.1.3.1. Жоғарғы , орта, төмен дыбыс биіктігін естіп анықтау 1.2.1.1. Музыкалық фразалар шығару үшін идеялар ұсыну. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар : Бұл бөлім музыка мен өнердің түрлі құрылымдарын және олардың арасындағы байланысты зерттейді. Бұдан бұрынғы бөлімдегілердей музыкалық-ырғақтық дағдыларды және дыбыстық естуді дамыту жалғастырылады. Музыка сауатын дамытады. Жұптасып жұмыс істеуге дағдыланады. |
||
|
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды пікірталас диалогтерге қатыстыру (мәселен, оқушылардан қысқа жауаптарды қабылдамау, білімді ғана көрсететін сұрақтарды қоймау: оқушылар өз білімін нәтижелі талқылау үшін пайдалануға ынталандыру, сондай – ақ оқушылар диалогке қатыса алуы үшін қажет лексикалық қормен қамтамасыз ету)Оқушыларды оқуға деген ынтасын қалыптастыру. Пән лексикасы мен терминологиясы : Ән әуені Дыбыс биіктігі Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||
|
Алдыңғы сабақтарда алған білім |
Оқушылар алдыңғы сабақтарда алған білімдерін көрсетуді, орындауды, жасаған жұмыстарына пікір айтуды, өз шығармаларын таныстыруды үйренді. |
||
|
Әдіс тәсілдер |
Ой қозғау, «Кім жылдам?» ,топтастыру, вокалдық жаттығулар, ән айту,музыкалық аспаптарда ойнату. |
||
|
Ресурстар |
Музыкалық аспаптар, үнтаспа, түрлі түсті жемістер мен көкөністердің жасалған түрлері, тақырыпқа байланысты суреттер. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 0-5 |
Оқушылармен әуендете амандасу. Сәлеметсіздерме балалар, Сәлеметсізбе Здравствуйте дети Здравствуйте Hello children Hello |
Баян аспабы |
|
|
Сабақтың ортасы 7-11 12-14 15-20 Сабақтың соңы 35-45 Бағалау критерийлері Дескриптор: |
- Ал енді балалар сабағымызды бастамас бұрын мына сиқырлы себеттен түрлі жеміс-жидек, көгөністер алайық. (оқушылар ортаға келіп түрлі түсті суреттерді алады) Алған түрлі жеміс- жидек, көкөніс суреттерін қолымызға алып көтерейікші.Енді осы суреттер арқылы әр топқа бірігеміз. (Үш топқа бөліну) 1-топ : «Алма» тобы 2-топ : «Сәбіз»тобы 3-топ: «Құлпынай» тобы Ал енді балалар мына бір бейнематериалға назар аударайықшы. -Не көрдік? Не туралы болды? (Оқушылар жеміс жидек, көгөніс туралы бейнематериал көргендерін айтады). Ендеше балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай аталады деп ойлайсыңдар? (Оқушылар өз пікірлерін айтады) Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жемістер мен көкөністер концерті» деп аталады. Енді қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымызда тақырыбымыз «Жемістер мен көкөністер концерті» деп аталатын болғандықтан сабағымыздың мақсаты қалай болады деп ойлайсыңдар? (Оқушылар өз ойларын айтады) Иә балалар сендер қандай мақсат қойсаңдарда өте құнды. (сабақтың мақсатын слайдтан көрсету) Ал енді осы жемістер мен көгөністер туралы кім не біледі? (оқушылар өздерінің қаншалықты жемістер туралы не білетінін, қандай өлең тақпақ білетіндерін айтады) Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру.
Үштілділік :концерт-концерт-concert-қазақша, ағылшын,орысша айтып үйрету. Үш топ жеке жеке айтып шығады. 1-топ қазақша 2-топ орысша 3-топ ағылшынша айтылады. (концерт- концерт - консет)
Ендігі кезекте қазір мен сендерге ән тыңдатамын және ол әнге мұқият назар аударамыз. «Жемістер концерті» К.Қуатбаев
(Оқушылар өз ойларын айтады.) Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру.
-Ал енді қазір алдарыңа осы әннің өлең жолдары, түрлі түсті суреттер үлестіріледі.Осы ресурстарды пайдалана отыра постер қорғаймыз. (Оқушылар постер қорғайды) 1-топқа әннің 1-шумағының тексті және суреттер 2-топқа әннің 2- шумағының тексті және суреттер 3-топқа қайырмасы және суреттер Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру. Ал енді осы әннің мазмұнын ашып болсақ осы әнді орындап үйренбес бұрын дауыс ырғағын қалыптастырып алайық. Вокалдық жаттығулар орындау Жаңа әнді орындап беру Фразаға бөліп орындау Топқа бөліп орындату Жалғастыр ойыны арқылы орындау. Оқушылармен осы әнді ұрмалы аспаптарды қосып ойнау арқылы орындау Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау ұшін жемістер суретін беру. Оқушылар бейнематериал бойынша өз ойларын айта біледі. Берілген тақырып бойынша жылдам және зеректілігін анықтайды Музыкалық фраза ойластырады. Әннің көңіл күйін ажыратады. Ән мазмұнын ашады. Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды және қорғайды. Оқушылардың жинаған ұпай жемістерін санау, сол жемістер арқылы бағалау.
Музыка кілтіне ноталар жапсыру арқылы бағалау Үш түрлі нота түстерімен сабақты қалай меңгергендерін анықтау. Жасыл түсті нота - Менің сабаққа да, өзіме көңілім толды, тапсырмаларды өте жақсы орындап,жақсы баға алдым Сары түсті нота – сабақ жақсы болды, бірақ сұрақтарым бар Қызыл түсті нота – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ |
Түрлі жемістер туралы бейнематериал Түрлі түсті суреттер Түрлі түсті суреттер Түрлі жемістер туралы бейнематериал Түрлі түсті суреттер Ұрмалы аспаптар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ "Жемістер мен көгөністер концерті"
ашық сабақ "Жемістер мен көгөністер концерті"
1 «д» сынып
|
7-бөлім : Тағам және сусын. |
Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көгөністер концерті |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты –жөні: Жусупбекова Д.А |
||
|
Сынып :1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны; |
|
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау 1.1.3.1. Жоғарғы , орта, төмен дыбыс биіктігін естіп анықтау 1.2.1.1. Музыкалық фразалар шығару үшін идеялар ұсыну. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар : Бұл бөлім музыка мен өнердің түрлі құрылымдарын және олардың арасындағы байланысты зерттейді. Бұдан бұрынғы бөлімдегілердей музыкалық-ырғақтық дағдыларды және дыбыстық естуді дамыту жалғастырылады. Музыка сауатын дамытады. Жұптасып жұмыс істеуге дағдыланады. |
||
|
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды пікірталас диалогтерге қатыстыру (мәселен, оқушылардан қысқа жауаптарды қабылдамау, білімді ғана көрсететін сұрақтарды қоймау: оқушылар өз білімін нәтижелі талқылау үшін пайдалануға ынталандыру, сондай – ақ оқушылар диалогке қатыса алуы үшін қажет лексикалық қормен қамтамасыз ету)Оқушыларды оқуға деген ынтасын қалыптастыру. Пән лексикасы мен терминологиясы : Ән әуені Дыбыс биіктігі Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||
|
Алдыңғы сабақтарда алған білім |
Оқушылар алдыңғы сабақтарда алған білімдерін көрсетуді, орындауды, жасаған жұмыстарына пікір айтуды, өз шығармаларын таныстыруды үйренді. |
||
|
Әдіс тәсілдер |
Ой қозғау, «Кім жылдам?» ,топтастыру, вокалдық жаттығулар, ән айту,музыкалық аспаптарда ойнату. |
||
|
Ресурстар |
Музыкалық аспаптар, үнтаспа, түрлі түсті жемістер мен көкөністердің жасалған түрлері, тақырыпқа байланысты суреттер. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 0-5 |
Оқушылармен әуендете амандасу. Сәлеметсіздерме балалар, Сәлеметсізбе Здравствуйте дети Здравствуйте Hello children Hello |
Баян аспабы |
|
|
Сабақтың ортасы 7-11 12-14 15-20 Сабақтың соңы 35-45 Бағалау критерийлері Дескриптор: |
- Ал енді балалар сабағымызды бастамас бұрын мына сиқырлы себеттен түрлі жеміс-жидек, көгөністер алайық. (оқушылар ортаға келіп түрлі түсті суреттерді алады) Алған түрлі жеміс- жидек, көкөніс суреттерін қолымызға алып көтерейікші.Енді осы суреттер арқылы әр топқа бірігеміз. (Үш топқа бөліну) 1-топ : «Алма» тобы 2-топ : «Сәбіз»тобы 3-топ: «Құлпынай» тобы Ал енді балалар мына бір бейнематериалға назар аударайықшы. -Не көрдік? Не туралы болды? (Оқушылар жеміс жидек, көгөніс туралы бейнематериал көргендерін айтады). Ендеше балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай аталады деп ойлайсыңдар? (Оқушылар өз пікірлерін айтады) Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жемістер мен көкөністер концерті» деп аталады. Енді қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымызда тақырыбымыз «Жемістер мен көкөністер концерті» деп аталатын болғандықтан сабағымыздың мақсаты қалай болады деп ойлайсыңдар? (Оқушылар өз ойларын айтады) Иә балалар сендер қандай мақсат қойсаңдарда өте құнды. (сабақтың мақсатын слайдтан көрсету) Ал енді осы жемістер мен көгөністер туралы кім не біледі? (оқушылар өздерінің қаншалықты жемістер туралы не білетінін, қандай өлең тақпақ білетіндерін айтады) Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру.
Үштілділік :концерт-концерт-concert-қазақша, ағылшын,орысша айтып үйрету. Үш топ жеке жеке айтып шығады. 1-топ қазақша 2-топ орысша 3-топ ағылшынша айтылады. (концерт- концерт - консет)
Ендігі кезекте қазір мен сендерге ән тыңдатамын және ол әнге мұқият назар аударамыз. «Жемістер концерті» К.Қуатбаев
(Оқушылар өз ойларын айтады.) Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру.
-Ал енді қазір алдарыңа осы әннің өлең жолдары, түрлі түсті суреттер үлестіріледі.Осы ресурстарды пайдалана отыра постер қорғаймыз. (Оқушылар постер қорғайды) 1-топқа әннің 1-шумағының тексті және суреттер 2-топқа әннің 2- шумағының тексті және суреттер 3-топқа қайырмасы және суреттер Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау үшін жемістер суретін беру. Ал енді осы әннің мазмұнын ашып болсақ осы әнді орындап үйренбес бұрын дауыс ырғағын қалыптастырып алайық. Вокалдық жаттығулар орындау Жаңа әнді орындап беру Фразаға бөліп орындау Топқа бөліп орындату Жалғастыр ойыны арқылы орындау. Оқушылармен осы әнді ұрмалы аспаптарды қосып ойнау арқылы орындау Жақсы жауап берген оқушыларға ұпай жинау ұшін жемістер суретін беру. Оқушылар бейнематериал бойынша өз ойларын айта біледі. Берілген тақырып бойынша жылдам және зеректілігін анықтайды Музыкалық фраза ойластырады. Әннің көңіл күйін ажыратады. Ән мазмұнын ашады. Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды және қорғайды. Оқушылардың жинаған ұпай жемістерін санау, сол жемістер арқылы бағалау.
Музыка кілтіне ноталар жапсыру арқылы бағалау Үш түрлі нота түстерімен сабақты қалай меңгергендерін анықтау. Жасыл түсті нота - Менің сабаққа да, өзіме көңілім толды, тапсырмаларды өте жақсы орындап,жақсы баға алдым Сары түсті нота – сабақ жақсы болды, бірақ сұрақтарым бар Қызыл түсті нота – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ |
Түрлі жемістер туралы бейнематериал Түрлі түсті суреттер Түрлі түсті суреттер Түрлі жемістер туралы бейнематериал Түрлі түсті суреттер Ұрмалы аспаптар |
|
шағым қалдыра аласыз













