Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Жер бетін бейнелеу тәсілдері 6 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім: 2. Ғалам. Жер. Адам |
Мектеп: 19 |
||||||||||||||||||
Мерзімі:15/10/2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
Сынып: 6 «б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Жер бетін бейнелеу тәсілдері |
|
|||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.5.3 масштабты пайдаланып, арақашықтықты есептеу 6.2.5.4географиялық координаталарды анықтау 6.2.5.5 сағаттық белдеулер картасын пайдаланып, уақытты анықтау |
||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушы:
|
||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
1. Масштаб ұғымын және оның түрлерін біледі; 2.Масштабты пайдаланып, арақашықтықты есептей алады; 3.Географиялық координаталар, географиялық ендік, географиялық бойлық ұғымдарын біледі; 4.Карта бойынша нысандардың географиялық координаталарын анықтай алады. |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар масштабты пайдаланып, арақашықты есептеу жолын ауызша түсіндіреді. Карта бойынша географиялық координаталарды анықтау жолын ауызша түсіндіреді. Тақырыпқа байланысты терминдерді ауызша түсіндіреді. Пәндік лексика және терминология: Масштаб, масштаб түрлері (атаулы, сандық, сызықтық), градус торы, географиялық координаталар, экватор, меридиан, географиялық ендік, географиялық бойлық. Айтылымға қажетті сөз тіркестері: Масштаб дегеніміз ... ... қалаларының арақашықтығы ... км-ге тең. Географиялық координаталар дегеніміз ... Географиялық бойлықтар ... бөлінеді. Географиялық ендіктер ... бөлінеді. Алматы қаласының географиялық координаталары ... |
||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақ сыйластықты, ынтымақтастықты дарытуға бағытталған. Құндылықтарды дарыту топтық жұмыстарды ұйымдастыру барысында жүзеге асады. |
||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Масштабты пайдаланып, арақашықтық есептеу барысында, карта бойынша нысандардың географиялық координаталарын, уақытты анықтау барысында математика пәнімен байланыс орнатылады. |
||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Оқушылар 5 – ші сыныпта жергілікті жердің қарапайым планын сызды. Бастапқы білімді жаңғырту топтық жұмыс барысында жергілікті жерлердің қарапайым планын оқу арқылы жүзеге асады. |
||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу.(түстер таңдау арқылы) 1-топ .План 2-топ.Масштаб 3-топ.Координата |
Қима қағаздары |
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7-15 |
Белсенді оқу. Топтар суреттерді пайдалану арқылы топпен бірлесе орырып постер қорғайды.
Жұптық тапсырма Тапсырма 1. Атласты қолдана отырып,берілген нысандардың географиялық координаталарын анықта Астана-ш.б 60-80 с.е 50-60 Канберра-ш.б 140-160 о.е 20-30 Пекин-ш.б 100-120 с.е 30-40 Вашингтон-б.б 80-60 с.е30-40
Жеке жұмыс Атлас пен сызғышты пайдалана отырып, берілген қалалардың арақашықтығын масштабты пайдалана отырып анықта. Астана-Пекин Мәскеу-Пекин Астана-Токио Астана-Жақсықылыш Карта масштабы: __________________ Екі қаланың арасындағы сызғышпен өлшенген қашықтық:_______________ Екі қала арасындағы нақты қашықтық_______________
Қосымша тапсырма Уақытты анықтау. Оқушылар сағаттық белдеулер картасын пайдалана отырып,келесі тапсырмаларды орындайды: -Астана сағ 9:00 болса Мәскеу-?(7:00) -Парижде сағ 12:00 болса Астанада-?(17:00 -Астанада сағ 20:00 болса Канберра-?(1:00түн)
|
Постер , қима суреттер, маркер
Таратпа қағаздары слайд
Таратпа қағаздары слайд
|
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы: 37-40 |
8. Рефлексия
|
Стикерлер |
|||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||
Сабақ барысында оқу материалы ақпаратты қабылдаудың түрлі типтерін ескере отырып қолданылады (мәтін, бейнеролик, сурет). Қабілеті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетеді. Сонымен қатар, қосымша күрделендірілген тапсырма орындайды. |
Топтық бағалау Дискрипторлар арқылы бағалау |
Сыныпта қозғалыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
Жұптық тапсырма
Тапсырма 1. Атласты қолдана отырып,берілген нысандардың географиялық координаталарын анықта
Астана-ш.б 60-80 с.е 50-60
Канберра-ш.б 140-160 о.е 20-30
Пекин-ш.б 100-120 с.е 30-40
Вашингтон-б.б 80-60 с.е30-40
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар Оқушы |
Карта бойынша нысандардың географиялық координаталарын анықтай алады. |
-Берілген нысандардың географиялық координаталарын дұрыс анықтайды; -Ендік пен бойлықты ажыратады. |
Жеке жұмыс
Атлас пен сызғышты пайдалана отырып, берілген қалалардың арақашықтығын масштабты пайдалана отырып анықта.
Астана-Пекин
Мәскеу-Пекин
Астана-Токио
Астана-Жақсықылыш
Карта масштабы: __________________
Екі қаланың арасындағы сызғышпен өлшенген қашықтық:_______________
Екі қала арасындағы нақты қашықтық_______________
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар Оқушы |
Масштабты пайдаланып, арақашықтықты есептей алады; |
-Картаның масштабын анықтайды; -Екі нысанның арақашықтығын сызғышпен дұрыс өлшейді; -Масштабты пайдаланып, арақашықтықты есептейді.
|
Қосымша тапсырма
Уақытты анықтау. Оқушылар сағаттық белдеулер картасын пайдалана отырып,келесі тапсырмаларды орындайды:
-Астана сағ 9:00 болса Мәскеу-?(7:00)
-Парижде сағ 12:00 болса Астанада-?(17:00
-Астанада сағ 20:00 болса Канберра-?(1:00түн)
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |