Сабак такырыбы: Жерде тіршіліктің пайда болуы
|
Бөлім: |
5.1В Ғалам.Жер. Адам |
|
|
Педагогтің аты-жөні:Елмұрат Ж.Ә |
|
|
|
Күн: 27.09.23 |
5 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жерде тіршіліктің пайда болуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.4.1 -Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Жердегі тіршіліктің пайда болу қағидаларымен танысады; Тіршілік етуге қажетті жағдайларды анықтайды |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Сөйлейтін қолдар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады Өсімдік, жануарлар суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Сөйлейтін қолдар» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . Өсімдік, жануарлар суреті бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Бауырсақ» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады, жаңа сабақтың мақсаты, тақырыбын анықтайды. , терминдеріне анықтама береді. |
Оқушылар « Бауырсақ» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтар:
Оқушылар суретті талдап, сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. 1-топ «Алғашқы тірі ағзалар» 2-топ «Құрлықтағы алғашқы жануарлар мен өсімдіктер» 3-топ «Бауырымен жорғалаушылар дәуірі» 4-топ «Сүтқоректілер мен құстардың ж/е адамдардың пайда болуы» туралы оқулықтағы 28 суретті талдап , өз ойларымен бөліседі.
«Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. Қосымша интернет ресурстарын қолданады. . 1-топ «Алғашқы тірі ағзалар» 2-топ «Құрлықтағы алғашқы жануарлар мен өсімдіктер» 3-топ «Бауырымен жорғалаушылар дәуірі» 4-топ «Сүтқоректілер мен құстардың ж/е адамдардың пайда болуы» туралы оқулықтағы суретті талдап , өз ойларымен бөліседі, ұжымдық талдау жасайды (оқулықтағы 28 суретті талдайды мұғалімнің қолдауымен) Жердегі тіршілік https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/02bc36a0-6de0-4a5c-9e44-3b110cd707b5 |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Видео https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/02bc36a0-6de0-4a5c-9e44-3b110cd707b5 |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, тақырып мазмұныны ашатын әртүрлі суретерді таратып береді топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады |
1-тапсырма «Квест» ойыны (2-косымша Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғалымдардың тұжырымдамасы
|
Дескриптор: жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдерін ретімен орналастырады.; Жалпы -4 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс « Білім поштасы» кестесі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім поштасы» кестесі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім поштасы» кестесі арқылы |
Кесте |
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 8 оку |
|
|
|
.


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жердегі тіршіліктің пайда болуы"
Ашық сабақ "Жердегі тіршіліктің пайда болуы"
Сабак такырыбы: Жерде тіршіліктің пайда болуы
|
Бөлім: |
5.1В Ғалам.Жер. Адам |
|
|
Педагогтің аты-жөні:Елмұрат Ж.Ә |
|
|
|
Күн: 27.09.23 |
5 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жерде тіршіліктің пайда болуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.4.1 -Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Жердегі тіршіліктің пайда болу қағидаларымен танысады; Тіршілік етуге қажетті жағдайларды анықтайды |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Сөйлейтін қолдар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады Өсімдік, жануарлар суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Сөйлейтін қолдар» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . Өсімдік, жануарлар суреті бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Бауырсақ» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады, жаңа сабақтың мақсаты, тақырыбын анықтайды. , терминдеріне анықтама береді. |
Оқушылар « Бауырсақ» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтар:
Оқушылар суретті талдап, сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. 1-топ «Алғашқы тірі ағзалар» 2-топ «Құрлықтағы алғашқы жануарлар мен өсімдіктер» 3-топ «Бауырымен жорғалаушылар дәуірі» 4-топ «Сүтқоректілер мен құстардың ж/е адамдардың пайда болуы» туралы оқулықтағы 28 суретті талдап , өз ойларымен бөліседі.
«Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. Қосымша интернет ресурстарын қолданады. . 1-топ «Алғашқы тірі ағзалар» 2-топ «Құрлықтағы алғашқы жануарлар мен өсімдіктер» 3-топ «Бауырымен жорғалаушылар дәуірі» 4-топ «Сүтқоректілер мен құстардың ж/е адамдардың пайда болуы» туралы оқулықтағы суретті талдап , өз ойларымен бөліседі, ұжымдық талдау жасайды (оқулықтағы 28 суретті талдайды мұғалімнің қолдауымен) Жердегі тіршілік https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/02bc36a0-6de0-4a5c-9e44-3b110cd707b5 |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Видео https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/02bc36a0-6de0-4a5c-9e44-3b110cd707b5 |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, тақырып мазмұныны ашатын әртүрлі суретерді таратып береді топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады |
1-тапсырма «Квест» ойыны (2-косымша Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғалымдардың тұжырымдамасы
|
Дескриптор: жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдерін ретімен орналастырады.; Жалпы -4 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс « Білім поштасы» кестесі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім поштасы» кестесі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім поштасы» кестесі арқылы |
Кесте |
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 8 оку |
|
|
|
.


шағым қалдыра аласыз














