Қ
ысқа мерзімді жоспар
Мектеп: №112 ЖОМ КММ
Мұғалім: Акимишева Раушан Пантаевна
Пән: Қазақстанның физикалық географиясы
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жетісу Алатауы |
||||
|
Мерзімі: |
13.04.2017ж. |
||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаты |
Жетісу Алатауының географиялық орны,жер бедері,пайдалы қазбалары,климатына сипаттама бере отырып, оны түсіну,алған білімді өмірде дұрыс пайдаланып, ойлау қабілетін шыңдау, ойын еркін жеткізе алу |
||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау, бағалау |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
1.Барлық оқушылар: Жетісу Алатауының географиялық орнын, жер бедері ерекшеліктерін, өзендерін біледі |
||||
|
2.Оқушылардың басым бөлігі: Жер бедері, табиғат ерекшеліктері мен климатына талдау жасай алады. |
|||||
|
3.Кейбір оқушылар: Жетісу өлкесінің агроклиматтық, табиғи қорларын халық шаруашылығында пайдалану мүмкіншіліктерін сипаттай алады. |
|||||
|
Алдындағы білім |
Сауыр-Тарбағатай |
||||
|
Тілдік дағды |
Жетісу Алатауы, Жоңғар қақпасы, Бесбақан шыңы, «Достық» теміржолы Жер бедері- рельеф- relief, пайдалы қазбалар- полезные ископаемые-мineral Су-вода-water, river-река-өзен, lake-озеро-көл |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы 5мин. 10мин. Білу 5мин. |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг: «Шаңырақ» Дөңгеленіп тұрайық -Шаңырақ бейнесі тағы қайда бейнеленген? -Биыл елімізде қандай айтулы,маңызды шара өткізіледі? - Біз бүгін «ЭКСПО-2017» логотипіндегі түстерге сай топқа бөлінеміз. Жаңартылмалы энергия рәміздері болып табылатын жасыл түс – Жердің магнитті кеңістігі энергиясы мен жел ағындары энергиясын, қызғылт сары түс - Күннің, көгілдір түс - теңіз толқындарының энергиясын біріктіреді. -Тақтада үш түсті жолақтар ілулі тұр. Қалағандарыңды алып тағып алыңдар. Түстерге сай топтасып отырыңдар. 2.Алдындағы білімді тексеру: «Ғалымдар зерттейді» Пирамиданың үш бұрышында ілінген карточкаларды оқушылар таңдап алады. А) «Геологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының жер бедері, геологиялық құрылымы мен пайдалы қазбаларын сипаттайды. Ә) «Метеорологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының климаты мен өзендеріне сипаттама береді. Б)«Экологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының табиғат зоналары, өсімдіктері мен жануарларын сипаттайды. 3.Ой шақыру: «Поэзия минуты»
Тізілген таулары бар
Жетісудың -Жамбыл атамыз қай өлке туралы айтып отыр? 4.Видеоролик: Жетісу өлкесі |
АКТ Түрлі-түсті жолақтар Қазақстанның физикалық картасы, пирамида АКТ |
|||
|
Ортасы Түсіну 5мин. Қолдану Талдау 10мин. Жинақтау 5мин. |
1.Топтық жұмыс: Мәтінмен танысып, оқып шығу тапсырылады. Топ тапсырмалары: 1 топ: Жетісу Алатауының жер бедері, геологиялық құрылымы мен пайдалы қазбалары (Солтүстік және оңтүстік жоталарын Венн диаграммасы арқылы салыстыру) 2 топ: Климаты,өзен ,мұздықтары (Фиш Боун әдісі ) 3 топ: Топырағы, өсімдігі мен жануарлар дүниесі (Кластер әдісі) 2.Сергіту сәті: «Біз біргеміз» ойыны 3.Картамен жұмыс 1 топ: Қазақстанның биік шыңдарын карта бетіне орналастырады. 2топ: Пайдалы қазбалардың шартты белгілерін карта бетіне орналастырады. 3 топ: Жетісу Алатауы өлкесінің шаруашылық мақсатта пайдалану мүмкіншілігін сипаттайды. |
Мәтін,атлас, плакаттар, түрлі-түсті қарындаштар Қима қағаздар Карта, фигуралар |
|||
|
Аяқталуы Бағалау 5мин. |
1.«Жетісу өлкесінің тұрғындарына хат» Бес сөйлемнен тұратын хат жазу тапсырылады 2.Топты бағалау Критерийлер бойынша бағалау. 3.Үйге тапсырма беру: 1.Жетісу Алатауы тақырыбын оқып келу. 2.Кескін картамен жұмыс. 3.Алтынемел ұлттық саябағында қорғауға алынған өсімдіктер мен жануарлар түрлерін біліп келу. 4.Рефлексия:
Сабақ анағұрлым түсініктірек болу үшін сабақтың қай кезеңіне, қандай ұсыныс айтар едің? Сабақтың қайсы тұсын жақсы меңгердің? Сабақтың қай кезеңі сен үшін пайдалы болды? |
Бағалау парағы Таратпа қағаздар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз |
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||
|
Жетісу өлкесінің агроклиматтық, табиғи қорларын халық шаруашылығында пайдалану мүмкіншіліктерін сипатта |
Критерийлер бойынша |
Тарих, биология, химия, экология |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қорытынды бағамдау Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||
Тексерілді:
№112 жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Жетісу Алатауы
Пән мұғалімі: Акимишева Раушан
2016-2017 оқу жылы

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жетісу Алатауы" 8 сынып
Ашық сабақ "Жетісу Алатауы" 8 сынып
Қ
ысқа мерзімді жоспар
Мектеп: №112 ЖОМ КММ
Мұғалім: Акимишева Раушан Пантаевна
Пән: Қазақстанның физикалық географиясы
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жетісу Алатауы |
||||
|
Мерзімі: |
13.04.2017ж. |
||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаты |
Жетісу Алатауының географиялық орны,жер бедері,пайдалы қазбалары,климатына сипаттама бере отырып, оны түсіну,алған білімді өмірде дұрыс пайдаланып, ойлау қабілетін шыңдау, ойын еркін жеткізе алу |
||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау, бағалау |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
1.Барлық оқушылар: Жетісу Алатауының географиялық орнын, жер бедері ерекшеліктерін, өзендерін біледі |
||||
|
2.Оқушылардың басым бөлігі: Жер бедері, табиғат ерекшеліктері мен климатына талдау жасай алады. |
|||||
|
3.Кейбір оқушылар: Жетісу өлкесінің агроклиматтық, табиғи қорларын халық шаруашылығында пайдалану мүмкіншіліктерін сипаттай алады. |
|||||
|
Алдындағы білім |
Сауыр-Тарбағатай |
||||
|
Тілдік дағды |
Жетісу Алатауы, Жоңғар қақпасы, Бесбақан шыңы, «Достық» теміржолы Жер бедері- рельеф- relief, пайдалы қазбалар- полезные ископаемые-мineral Су-вода-water, river-река-өзен, lake-озеро-көл |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы 5мин. 10мин. Білу 5мин. |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг: «Шаңырақ» Дөңгеленіп тұрайық -Шаңырақ бейнесі тағы қайда бейнеленген? -Биыл елімізде қандай айтулы,маңызды шара өткізіледі? - Біз бүгін «ЭКСПО-2017» логотипіндегі түстерге сай топқа бөлінеміз. Жаңартылмалы энергия рәміздері болып табылатын жасыл түс – Жердің магнитті кеңістігі энергиясы мен жел ағындары энергиясын, қызғылт сары түс - Күннің, көгілдір түс - теңіз толқындарының энергиясын біріктіреді. -Тақтада үш түсті жолақтар ілулі тұр. Қалағандарыңды алып тағып алыңдар. Түстерге сай топтасып отырыңдар. 2.Алдындағы білімді тексеру: «Ғалымдар зерттейді» Пирамиданың үш бұрышында ілінген карточкаларды оқушылар таңдап алады. А) «Геологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының жер бедері, геологиялық құрылымы мен пайдалы қазбаларын сипаттайды. Ә) «Метеорологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының климаты мен өзендеріне сипаттама береді. Б)«Экологтар» Сауыр-Тарбағатай тауларының табиғат зоналары, өсімдіктері мен жануарларын сипаттайды. 3.Ой шақыру: «Поэзия минуты»
Тізілген таулары бар
Жетісудың -Жамбыл атамыз қай өлке туралы айтып отыр? 4.Видеоролик: Жетісу өлкесі |
АКТ Түрлі-түсті жолақтар Қазақстанның физикалық картасы, пирамида АКТ |
|||
|
Ортасы Түсіну 5мин. Қолдану Талдау 10мин. Жинақтау 5мин. |
1.Топтық жұмыс: Мәтінмен танысып, оқып шығу тапсырылады. Топ тапсырмалары: 1 топ: Жетісу Алатауының жер бедері, геологиялық құрылымы мен пайдалы қазбалары (Солтүстік және оңтүстік жоталарын Венн диаграммасы арқылы салыстыру) 2 топ: Климаты,өзен ,мұздықтары (Фиш Боун әдісі ) 3 топ: Топырағы, өсімдігі мен жануарлар дүниесі (Кластер әдісі) 2.Сергіту сәті: «Біз біргеміз» ойыны 3.Картамен жұмыс 1 топ: Қазақстанның биік шыңдарын карта бетіне орналастырады. 2топ: Пайдалы қазбалардың шартты белгілерін карта бетіне орналастырады. 3 топ: Жетісу Алатауы өлкесінің шаруашылық мақсатта пайдалану мүмкіншілігін сипаттайды. |
Мәтін,атлас, плакаттар, түрлі-түсті қарындаштар Қима қағаздар Карта, фигуралар |
|||
|
Аяқталуы Бағалау 5мин. |
1.«Жетісу өлкесінің тұрғындарына хат» Бес сөйлемнен тұратын хат жазу тапсырылады 2.Топты бағалау Критерийлер бойынша бағалау. 3.Үйге тапсырма беру: 1.Жетісу Алатауы тақырыбын оқып келу. 2.Кескін картамен жұмыс. 3.Алтынемел ұлттық саябағында қорғауға алынған өсімдіктер мен жануарлар түрлерін біліп келу. 4.Рефлексия:
Сабақ анағұрлым түсініктірек болу үшін сабақтың қай кезеңіне, қандай ұсыныс айтар едің? Сабақтың қайсы тұсын жақсы меңгердің? Сабақтың қай кезеңі сен үшін пайдалы болды? |
Бағалау парағы Таратпа қағаздар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз |
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||
|
Жетісу өлкесінің агроклиматтық, табиғи қорларын халық шаруашылығында пайдалану мүмкіншіліктерін сипатта |
Критерийлер бойынша |
Тарих, биология, химия, экология |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қорытынды бағамдау Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? 1:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||
Тексерілді:
№112 жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Жетісу Алатауы
Пән мұғалімі: Акимишева Раушан
2016-2017 оқу жылы

шағым қалдыра аласыз













