Қысқа мерзімді сабақ жоспары 7 сынып Алгебра
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жиілік алқабы 7 сынып
Ашық сабақ. Жиілік алқабы 7 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 7 сынып Алгебра
Тексерілді:
|
Бөлім: |
Статистика элементтері |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ходжаева А.Е. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
19.12.25. |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиілік алқабы 2-ші сабағы |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.3.3.6 таңдама нәтижесін жиілік алқабы түрінде көрсету; 7.3.3.7 кесте немесе жиіліктер алқабы түрінде берілген статистикалық ақпаратты талдау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-нұсқалықтың абсолютті және салыстырмалы жиіліктерін есептеу; -статистикалық деректерді жинау және оны кесте түрінде көрсету; - таңдаманы жиілік кестесі түрінде көрсету; - кестедегі деректердің дұрыстығын тексеру; |
|||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 3мин |
Жұмыс түрі: Топтық, жұптық, жеке жұмыс Оқушылардың бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлауына жағдай жасап, жағымды психологиялық ахуал қалыптастыруды ұйымдастыру. -сабақтың мақсатымен таныстыру |
құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады.
– Достарыммен
тату болу үшін мен … |
оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Үй жұмысын тексеру. Сұрақ -жауап арқылы тақырыпты қайталайды 1) Абсциссалары түрлі нұсқалықтар, ал ординаталары осы нұсқалықтардың абсолютті жиілігі болатын нүктелерді қосатын сынық сызық абсолютті жиіліктің алқабы деп аталады. 2) Абсолютті жиіліктің алқабын салу алгоритмі: Ох осінде x нұсқалықтарын белгілеу;
4) Абсолютті жиіліктің алқабын салу алгоритмі:
Мысал 1: Берілгені бойынша жиілік полигонын салыңдар:
Жауабы:
|
Мақтау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет!
Дескриптор: - Оx осінде белгілеулер енгізеді - Оy осінде белгілеулер енгізеді - Жиілік полигонын салады.
|
Тақта; Слайд; Оқулық 7-сынып, Алгебра, авторы АЕ Әбілқасымова..-Алматы, Мектеп 2017
PowerPoint презентация Жұмыс парағы (басып шығаруға арналған) ЖИ (ChatGPT немесе аналог – деректерді тексеру, салыстыру) Ақтау қаласындағы ММГ (Маңғыстау мұнай-газ) және КМГ өнімдеріне қатысты үлгі деректер |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Топтық жұмыс ММГ және КМГ өнімдеріне байланысты есеп. Мысал (Ақтау, ММГ/КМГ): Ақтаудағы жанармай бекетінде 10 күнде сатылған дизель отыны көлемі (шартты дерек, тонна): 12, 15, 12, 18, 15, 20, 18, 15, 12, 18 Осы деректер арқылы:
2-ші топ Абсолюттік жиілік Ақтаудағы жанармай бекетінде Бензиннің 10 күндік сатылымы (тонна) 18, 22, 20, 18, 25, 22, 20, 24, 22, 18 Осы деректер арқылы:
3-ші топ Салыстырмалы жиілік Ақтаудағы жанармай бекетінде Мазут10 күндік сатылымы (тонна) 40, 45, 42, 40, 48, 45, 42, 40, 50, 45 Осы деректер арқылы:
4-ші топ Жиілік алқабы. Ақтаудағы жанармай бекетінде Газ10 күндік сатылымы (тонна) 30, 28, 32, 30, 35, 34, 32, 30, 28, 33 деректерді вариациялық қатарға келтіру; абсолютті жиілікті есептеу; салыстырмалы жиілікті табу; жиілік кестесін құру. Жұптық жұмыс суретте берілген абсолюттік жилігі полигонын колданып, жалпы санын, координаталарын табың.
Шешуі. координаттары (19;3), (22;5), (23;1), (25;2), (28;3), (29;6) n=20 суретте берілген салыстырмалы жилігі полигонын колданып, жалпы санын, координаталарын табың.
Шешуі: координаттары (19; 0,15), (22; 0,25), (23; 0,05), (25; 0,1), (28; 0,15), (29; 0,3) n=
Әр тусті ойыншыктар жиынтығының суретте берілген абсолюттік жилігі полигонын колданып,
|
Дескриптор: -анықтама береді -вариациялық қатар құрады
Дескриптор: -анықтама береді -абсолюттік жиілікті есептейді
Дескриптор: -анықтама береді - салыстырмалы жиілікті есептейді
Дескриптор: -анықтама береді - жиілік алқабын құрады
Дескриптор: -координасын табады - жалпы санын табады
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта; Слайд; Оқулық 7-сынып, Алгебра, авторы АЕ Әбілқасымова..-Алматы, Мектеп 2017 |
|||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
Жеке тапсырма Оқушының
аты-жөні: ____________________ 1. Статистика нені
зерттейді? A) Мәліметтің пайыздық
үлесі |
|
Слайд
Кітап Дәптер
|
|||||||||||||
|
ЕҚБ |
Газдың 10 күндік сатылымы (тонна) 30, 28, 32, 30, 35, 34, 32, 30, 28, 33 Мазуттың 10 күндік сатылымы (тонна) 40, 45, 42, 40, 48, 45, 42, 40, 50, 45 1-тапсырма Вариациялық қатар құрыңыз 2-тапсырма Жиілік кестесін толтырыңыз (газ) 3-тапсырма Сұрақтарға жауап беріңіз
|
дескриптор -газдың және мазуттың деректерін өсу ретімен жазады 2б -вариациялық қатарын құрады 2б -жиілік кестесін толтырады 2б -сұрақтарға жауап береді 4б |
Жұмыс парағы |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















