Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
|
Педагогтың аты-жөні |
Азыкенова Әйгерім Манарбекқызы |
||
|
Күні |
24.11.21 |
||
|
Тобы |
Ересек тобы |
||
|
Білім беру саласы |
«Таным» |
||
|
Бөлімі |
Құрастыру |
||
|
Тақырыбы |
«Жиһаз» |
||
|
Мақсаты |
Мақсаты: Балаларды ойыншықтар мөлшеріне сәйкес жиһаз құрастыруға үйрету. Міндеттері: Білімділік: Әр адам өзінің жауапты жұмысын орындайтын жиһаз комбинаты (фабрика), ағаш цехы туралы ұғым беру. Дамытушылық: Шығармашылық әлеуетті: өз бетінше түсті, түрді, шаманы таңдауға ынталылықты дамыту. Тәрбиелік: Мақсаткерлік пен ыждағаттылыққа тәрбиелеу |
||
|
Сөздік жұмыс |
Жиһаз, кресло, диван. |
||
|
Көптілді компонент |
Жиһаз – мебель - furniture, кресло - arm-chair, диван - sofa. |
||
|
Ресурстар |
Жиһаздардың суреттері,сіріңке қорабы, әшкейлеуге арналған моншақтар |
||
|
Барысы |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
|
|
|
Кіріспе бөлім |
Шаттық шеңбері: Дөңгеленіп тұрайық, Шеңберді біз құрайық. Қол ұстасып бәріміз, Ақтілекті жолдайық. Балалар көңіл-күйлерің қалай, енді орынымызға отырайық. Ғажайып сәт: Балалар бізге бүгін қуыршақ Айгүлден келеді. Кәне амандасайық -Сәлеметсіңбе? Ол өзінің қуанышты хабарымен келіпті. Айгүл қуыршаққа жаңа үйге көшіпті. Бірақ оның бір мәселесі бар. Жаңа үйінде жиһаз жоқ екен. Балалар көмек берейік. Балалар қараңдар қуыршақтың қолында хат бар екен ашып көрейік. |
||
|
Негізгі бөлім |
Әңгімелесу: Балалар мен сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.
2. Мен жәйлімін, жұмсақпын, Мені табу қиын емес. Ұнатады әжелер мен сәбилер, Отыруға, жатуға. (Диван) 3. Кеш батты, шаршадың сен Ұйқың келді. Ұйқы бөлмеде күтіп тұр сені. (Кереует) -Балалар бұның барлығын бір сөзбен айтқанда жиһаз деп айтамыз. -Тақтамен жұмыс (Жиһаздардың суретімен таныстыру) -Әр жиһаз қандай қызмет атқаратынына тоқталу. Дидиктикалық ойын: «Мұқият тыңда» Шарты: Балалар қолына жиһаз суреттері беріледі. Тәрбиеші сұрақ қояды, балалар жауап ретінде қойылған сұрақтарға фишкамен жауып отырады. Балалар жиһаз жасап бастамас бұрын қолымызға саусақ жаттығуын жасап алайық. Пальчиковая гимнастика: «Много мебели в квартире» Раз, два, три Раз, два, три Шкаф высокий –посморти Раз, два, три, четыре Раз, два, три, четыре Стульчики у нас в квартире Есть столики, краватки Мебель вся у нас а порядке Жұмыс реттелігі:
Алдына берілген карточкамен сіріңкенің қорабымен жиһазды құрастыру. Сергіту сәті: Орнымыздан тұрайық, Жиһаздарды санайық. Мынау менің төсегім Жақсы ұйықтап өсемін Үйде оған орын көп Сөрелері тап-таза Шкаф тұр менің бөлмемде Қонақ бөлме жиһазы Төрде тұрған диваным Сөздік жұмыс: жиһаздар, кресло, диван. Қостілді компонент: жиһаз - мебель. Жасаған жиһаздарын қуыршақтың үйіне орналастыру. алдында тұрған пішіндерді құрастыру. Құрастырылған жиһазды қуыршақтың үйіне орналастыру. Дидиктикалық ойын: «Бөлмені жабдықтау» Шарты:Ұжымдық жұмыс екі топқа бөлініп жоқ заттарды түгендеп қою. |
||
|
Қорытынды бөлім |
Қорытынды: - Қандай жиһаз жасадыңдар? (орындық,диван, үстел) - Жиһазды неден құрасырдық? (сіріңке қорабынан) -Жиһазды кімге құрап бердік? (Айгүл қуыршаққа) Рефлексия Балалар сабақ ұнаса қызыл алма аламыз, ұнамаса жасыл алма аламыз. Оқу қызметінде өзін қандай қөңіл күйде екенін көрсетеді. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Жиһаз»
Ашық сабақ «Жиһаз»
Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
|
Педагогтың аты-жөні |
Азыкенова Әйгерім Манарбекқызы |
||
|
Күні |
24.11.21 |
||
|
Тобы |
Ересек тобы |
||
|
Білім беру саласы |
«Таным» |
||
|
Бөлімі |
Құрастыру |
||
|
Тақырыбы |
«Жиһаз» |
||
|
Мақсаты |
Мақсаты: Балаларды ойыншықтар мөлшеріне сәйкес жиһаз құрастыруға үйрету. Міндеттері: Білімділік: Әр адам өзінің жауапты жұмысын орындайтын жиһаз комбинаты (фабрика), ағаш цехы туралы ұғым беру. Дамытушылық: Шығармашылық әлеуетті: өз бетінше түсті, түрді, шаманы таңдауға ынталылықты дамыту. Тәрбиелік: Мақсаткерлік пен ыждағаттылыққа тәрбиелеу |
||
|
Сөздік жұмыс |
Жиһаз, кресло, диван. |
||
|
Көптілді компонент |
Жиһаз – мебель - furniture, кресло - arm-chair, диван - sofa. |
||
|
Ресурстар |
Жиһаздардың суреттері,сіріңке қорабы, әшкейлеуге арналған моншақтар |
||
|
Барысы |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
|
|
|
Кіріспе бөлім |
Шаттық шеңбері: Дөңгеленіп тұрайық, Шеңберді біз құрайық. Қол ұстасып бәріміз, Ақтілекті жолдайық. Балалар көңіл-күйлерің қалай, енді орынымызға отырайық. Ғажайып сәт: Балалар бізге бүгін қуыршақ Айгүлден келеді. Кәне амандасайық -Сәлеметсіңбе? Ол өзінің қуанышты хабарымен келіпті. Айгүл қуыршаққа жаңа үйге көшіпті. Бірақ оның бір мәселесі бар. Жаңа үйінде жиһаз жоқ екен. Балалар көмек берейік. Балалар қараңдар қуыршақтың қолында хат бар екен ашып көрейік. |
||
|
Негізгі бөлім |
Әңгімелесу: Балалар мен сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.
2. Мен жәйлімін, жұмсақпын, Мені табу қиын емес. Ұнатады әжелер мен сәбилер, Отыруға, жатуға. (Диван) 3. Кеш батты, шаршадың сен Ұйқың келді. Ұйқы бөлмеде күтіп тұр сені. (Кереует) -Балалар бұның барлығын бір сөзбен айтқанда жиһаз деп айтамыз. -Тақтамен жұмыс (Жиһаздардың суретімен таныстыру) -Әр жиһаз қандай қызмет атқаратынына тоқталу. Дидиктикалық ойын: «Мұқият тыңда» Шарты: Балалар қолына жиһаз суреттері беріледі. Тәрбиеші сұрақ қояды, балалар жауап ретінде қойылған сұрақтарға фишкамен жауып отырады. Балалар жиһаз жасап бастамас бұрын қолымызға саусақ жаттығуын жасап алайық. Пальчиковая гимнастика: «Много мебели в квартире» Раз, два, три Раз, два, три Шкаф высокий –посморти Раз, два, три, четыре Раз, два, три, четыре Стульчики у нас в квартире Есть столики, краватки Мебель вся у нас а порядке Жұмыс реттелігі:
Алдына берілген карточкамен сіріңкенің қорабымен жиһазды құрастыру. Сергіту сәті: Орнымыздан тұрайық, Жиһаздарды санайық. Мынау менің төсегім Жақсы ұйықтап өсемін Үйде оған орын көп Сөрелері тап-таза Шкаф тұр менің бөлмемде Қонақ бөлме жиһазы Төрде тұрған диваным Сөздік жұмыс: жиһаздар, кресло, диван. Қостілді компонент: жиһаз - мебель. Жасаған жиһаздарын қуыршақтың үйіне орналастыру. алдында тұрған пішіндерді құрастыру. Құрастырылған жиһазды қуыршақтың үйіне орналастыру. Дидиктикалық ойын: «Бөлмені жабдықтау» Шарты:Ұжымдық жұмыс екі топқа бөлініп жоқ заттарды түгендеп қою. |
||
|
Қорытынды бөлім |
Қорытынды: - Қандай жиһаз жасадыңдар? (орындық,диван, үстел) - Жиһазды неден құрасырдық? (сіріңке қорабынан) -Жиһазды кімге құрап бердік? (Айгүл қуыршаққа) Рефлексия Балалар сабақ ұнаса қызыл алма аламыз, ұнамаса жасыл алма аламыз. Оқу қызметінде өзін қандай қөңіл күйде екенін көрсетеді. |
||
шағым қалдыра аласыз













