Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Жиындардың қиылысуы Көпұлтты Қазақстан 2 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлімі: |
2 СБӨЛІМ. ЖИЫНДЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ ЭЛЕМЕНТТЕРІН БЕЛГІЛЕУ |
Педагогтің аты-жөні: |
Садыбаева Индира Серикбаевна |
Күні: |
15.12.2021 жыл |
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Жиындардың қиылысуы. Көпұлтты Қазақстан |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.2.Сандардың жазылуындағы цифрлар саны, 2-ге бөлінуі, сандық тізбектегі алатын орындары, т.б. бойынша сандық жиындар құру жəне жіктеу (бөліктеу) |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: сандар жазбасындағы цифрлар саны бойынша сандық жиындарды құрады жəне диаграмма арқылы көрсетеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады; Жиын элементтерін іріктейді, жиынға атау таңдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: таңдалған белгі бойынша жиындар қиылысына тиісті элементті анықтайды;. |
Тілдік мақсат |
Пəндік лексика жəне терминология. Жиындарқиылысы. Жиынэлементтері. Сабақта диалог/жазуүшінпайдаланатынсөйлемдер. Талқылау. Жиын құрыңдар. Жиынға атау беріңдер. Жиын элементтерінің санын анықтаңдар; Екі жиынның қандай элементтері қиылысатынын анықтаңдар. |
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
Басы 2мин. 4мин |
Балаларды 5 топқа бөлемін. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалім сөзі: -Бізге бүгін қонаққа кішкентай доста-рымыз келіпті.Олар ға өзіміздің білімді балалар екенімізді көрсетейікші қане! |
Психологиялық дайындық: Қыстың күні терезеден Бізге күле қарапты. Сондай жақсы көңіл-күймен Бастайық бұл сабақты. 1.Өрнектерді тізбектеп оқиды,мәнін айтады ( басқа балалар өз жұмыстарын тексереді ) 2. Ойын "Адасқан сөздер": 1.Қасиеттері, белгілері ортақ нысандар тобы .............. деп аталады. 2.Жиынды құрайтын нысандарды оның ............. дейміз. 3.Жиынды бейнелеу үшін............ қолданылады . 4. b € А в элементі А жиынына .......... Керекті сөздер: элементтері, Эйлер-Венн диаграммасы, жиын, тиісті |
Дескриптор: 1.Жиын туралы айтады; 2.Жиынға тиісті емес элементті анықтайды; Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: |
|
Ортасы 6 мин. Білу |
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Жиын құрастыр» Әңгіме жүргізу: Қандай ұлт өкілдерін білесіңдер? Қазақстанды негекөп ұлтты ел дейміз?
|
Жиындарды құрастыруды, жіктеуді,жиындардың қиылысына элементтердің тиістілігін анықтайды, жазады.
Олеся Зухра Жібек Арман Иван Кеудеше Музыкалық Киген аспаппен Сұрақтарға жауап бере отырып , ел тәуелсіздігі, ұлттар достығы мен татулығы, оның пайдасы туралы ойларын ортаға салады |
Дескриптор: 1.Балаларды екі жиынға топтастырады; 2. Екі жиында да тұрған баланың есімін атайды; 3. Шеңберге балалардың есімін жазады; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны слайд 2-сынып оқулығы |
4 мин. Түсіну |
2- тапсырма: « Сандарды ата» |
Жұппен жұмыс. Жиындардың қиылысқан тұсына қандай сандар түскенін анықтау. Неге олай орналасқанын түсіндіру.
32 27 11 12 100 45 200 300 47 400 Екі таңбалы 40-тан үлкен сандар жиыны сандар жиыны |
Дескриптор:
1.Екі таңбалы сандар
жиын-ындағы сандар-ды атайды; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
ДК экраны 2-сынып оқулығы |
Қолдану 5 мин |
3- тапсырма Сандар жиынын құрастыр Топта жұмыс істеу ережесін еске түсіру |
Топпен жұмыс Топ мүшелері бірігіп әр түрлі сандар жиынын құрастырады 0 20 12 48 50 13 55 900 100 6 7 11 18 200 38 800
20 12 48 50 13 55 11 18 38
7
900 100 200 800
55 900 100 200 800 |
Дескриптор: 1.Әр жиынға тиісті элементті анықтайды; 2.Әр жиынға тиісті элементті жазады; ; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Оқулық, Сан дар |
3 мин |
4- тапсырма Сандарды жуық ондыққа дейін дөңгелектеуді еске түсіру |
Ойын: Тізбекті жалғастыр Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды 8 9+ =90 62+ =70 58+ =60 2 6+ =30 75+ =80 93+ =100 5 4+ =60 51+ =60 Оқушылар кезекпен оқып мәнін табады. |
Дескриптор: 1. Сандарды жуық ондыққа толықтырып атайды ; 2.Екінші қосылғышты тауып жазады; ҚБ: Бас бармақ арқылы өзін-өзі бағалау.
|
слайд |
Сергіту сәті 2 мин. |
|
Қимыл- қозғалыс жаттығулары |
|
ДК экраны |
4 мин. |
4ә- тапсырма: |
Ойын : Кім жылдам? Өзіндік жұмыс Өрнектердің мәнін табады 13+19 43+29 73-29 25+29 65+29 65-49 37+39 37+29 95-79 |
Дескриптор: 1.Екі таңбалы сандарды ауыз-ша
қосады; |
Үлес тірмелі кар точка, слайд |
3мин Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |