Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: сауат ашу |
Мектеп: 48 орта мектеп |
|||
|
Күні:25.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Туребекова М.Ж. |
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Бөлімі: Сабақ тақырыбы |
Табиғатқа саяхат Жж дыбысы мен әрпі. |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1 Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін ( буындап оқу, жиі кездессетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. (мұғалімнің көмегімен) 1.1.9.3 Сөдің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы ,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
1.2.9.1 Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін ( буындап оқу, жиі кездессетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. (мұғалімнің көмегімен) 1.1.9.3 Сөдің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы ,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіре алады. Сөдің буыннан тұратынын түсінеді және сөздегі буын санын анықтай алады. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі жіне сұраққа жауап бере алады.Табиғатқа саяхат және Жж дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Табиғат-природа-nature |
|||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді айту. Ж дыбысының дауыссыз екенін білу. Сөздерден сөйлем құрау. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық,өмір бойы білім алу, құрмет,жауапкершілік,шығармашылық. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, қазақ тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық жазылым , сергіту сәті. |
|||
|
Бастапқы білім |
Ж дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы: 5 мин
Сабақтың ортасы 20 мин
7 мин
Сабақтың соңы 8 мин
|
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату «Шаттық шеңбері» «Амандасу» жаттығуы. Қарым –қатынас амандасудан басталады. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Егер тақтада Күлкі бейнеленсе, онда бір-бірімізге қарап күлімдейміз. Күн бейнеленсе.алақанымызды ұстап жылу сыйлаймыз.Қол бейнеленсе, қолымызды қысып амандасамыз. Жүрек бейнеленсе,құшақтасамыз.
Балалар біз қай бөлімдеміз ? Бізді қоршаған не? Табиғат бөліктеріне нелер жатады? Табиғат нешеге бөлінеді ? -Ендеше мен сендерді табиғат бөліктері бойынша топқа бөлемін. Топқа бөлу. 1топ – Күз 2топ – Қыс 3-топ – Көктем 4-топ – Жаз
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Ашық микрофон» әдісі Топтағы кез-келген бір оқушы сұрақ қояды , екінші оқушы жауап береді. -Дыбыс дегенімз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Ә дыбысы қандай дыбыс? -Сөздің қай буынында кездеседі? Әр топ өз аттарына дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: сөздер беру арқылы мадақтау Ойлан тап (суретпен жұмыс) арқылы жаңа сабаққа көпірше саламын. -« Жүзім, жұлдыз, қонжық, жұмыртқа, жарқанат, жылан, жеті, жүзік» сөздері қай әріптен басталып тұр? Ж-Ж-Ж Ж- дауыссыз қатаң, өз алдына буын жасай алмайды Ж- дыбысы сөздің басында , ортасында кездеседі.
Белсенді оқу әдісі Оқулықпен жұмыс. Тізбектеп оқу әдісі. жаға жалау жасыл жақсы жылтыр жарыс жаса жасау жайлау жаман жауын Жарас Дескриптор: Білім алушы Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды ҚБ: Арқа қағу Ат жарысы туралы интербелсенді тақтадан суреттер көрсетемін.
«Ат жарыс» 2- оқушыны шығарып Ж дыбысы бар он сөз айтып жарыстыру.
Дескриптор
Кері байланыс: ҚБ. Мадақтау сөздер арқылы бағалау Сергіту сәті Топтық жұмыс. Күз тобы- «Сөздер банкасы» сөздерді оқып, буын санын анықтау.
І-топ
«Сөздер банкасы» сөздерді оқып, буын санын анықтау.
жаға жалау жасыл жақсы жылтыр жарыс жаса жасау жайлау жаман жауын Жарас
Дескриптор: 1. Ж әрпіне байланысты дұрыс сөздерді дұрыс оқиды. 2. Буын санын анықтай алады.
ІІ-топ «Жаңбыр тамшылары» Жаңбыр тамшыларынан қандай сөздер құрауға болады? Дескриптор: 1.Тиісті әріптерді дұрыс тауып қояды. 2. Сөздер құрай алады
ІІІ-топ Мәтінді ретімен құрастыру. Жарыс Жарыс, жарыс! Жайлауда ат жарысы өтуде. Жанаттың аты желден де жүйрік. Жарастың жорғасы мықты. Кім жарыс мәресіне тез жетеді? Дескриптор: 1.Берілген мәтінді құрастырады. 2. Сөйлем құрай алады.
ІV-топ «Өз орнын тап» ойыны
Дескриптор: 1.Сөздерді оқи алады. 2.Сөздердегі буын санын анықтай алады. Кері байланыс: ҚБ:топтар бірін-бірі бағалау. Отшашу,шапалақ, бағдаршам, басбармақ
Дәптермен жұмыс а) Ж әрпін жазу үлгісін түсіндіру ә) Құм терапиясы. б)Көркем жазу. Дескриптор: Білім алушы Сөйлемді бас әріптен бастап
жазады. ҚБ.мадақтау сөздер жапсыру Сабақты бекіту. «Киім ілгіш» әдісі: Т.Ж 1-3топ: Кім? 2-4топ Не? сұрақтарына жауап беретін сөздері бар киімдерді киім ілгішке іледі ? Дескриптор: 1.Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді ажыратады. 2.Сөздерді дұрыс оқиды. Кері байланыс: ҚБ:Басбармақ
Рефлексия:Ағашты безендір
|
Оқулық
музыка ырғағымен жаттығу жасайды
Дәптер ,қаламсап
сөздер жазылған қима қағаздар
|
|
|
|
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қолдауды үнемі қажет ететін оқушыларға саралаудың «Диолог және қолдау көрсету» тәсілі бойынша тапсырманы орындату барысында жан-жақты әрі нақты көмек беремін. Бағытталған сұрақтар арқылы оқу мақсатына жетуге ынталандырамын.Қабілеті жоғары оқушыларды әрі қарай танымдық қабілетін арттыру мақсатында өз бетінше дерек көздер тәсілі бойынша ақпараттар жинау,өз бетінше білім алуға дағдыландырамын. |
Білім алушылырдың деңгейлерін анықтауда қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
« Басбармақ» арқылы бағалау
«Бағдаршам» арқылы бағаладым.
Смайликтер арқылы бағалау |
Техникалық қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Алтын ереже таныстырылады Топ ережесін сақтау. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына (ОМ) қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттықкезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жж дыбысы мен әрпі. 1-сынып
Ашық сабақ Жж дыбысы мен әрпі. 1-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: сауат ашу |
Мектеп: 48 орта мектеп |
|||
|
Күні:25.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Туребекова М.Ж. |
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Бөлімі: Сабақ тақырыбы |
Табиғатқа саяхат Жж дыбысы мен әрпі. |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1 Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін ( буындап оқу, жиі кездессетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. (мұғалімнің көмегімен) 1.1.9.3 Сөдің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы ,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
1.2.9.1 Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін ( буындап оқу, жиі кездессетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. (мұғалімнің көмегімен) 1.1.9.3 Сөдің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы ,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. Әріпті тану. Ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіре алады. Сөдің буыннан тұратынын түсінеді және сөздегі буын санын анықтай алады. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі жіне сұраққа жауап бере алады.Табиғатқа саяхат және Жж дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Табиғат-природа-nature |
|||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді айту. Ж дыбысының дауыссыз екенін білу. Сөздерден сөйлем құрау. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық,өмір бойы білім алу, құрмет,жауапкершілік,шығармашылық. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, қазақ тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық жазылым , сергіту сәті. |
|||
|
Бастапқы білім |
Ж дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы: 5 мин
Сабақтың ортасы 20 мин
7 мин
Сабақтың соңы 8 мин
|
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату «Шаттық шеңбері» «Амандасу» жаттығуы. Қарым –қатынас амандасудан басталады. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Егер тақтада Күлкі бейнеленсе, онда бір-бірімізге қарап күлімдейміз. Күн бейнеленсе.алақанымызды ұстап жылу сыйлаймыз.Қол бейнеленсе, қолымызды қысып амандасамыз. Жүрек бейнеленсе,құшақтасамыз.
Балалар біз қай бөлімдеміз ? Бізді қоршаған не? Табиғат бөліктеріне нелер жатады? Табиғат нешеге бөлінеді ? -Ендеше мен сендерді табиғат бөліктері бойынша топқа бөлемін. Топқа бөлу. 1топ – Күз 2топ – Қыс 3-топ – Көктем 4-топ – Жаз
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Ашық микрофон» әдісі Топтағы кез-келген бір оқушы сұрақ қояды , екінші оқушы жауап береді. -Дыбыс дегенімз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Ә дыбысы қандай дыбыс? -Сөздің қай буынында кездеседі? Әр топ өз аттарына дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: сөздер беру арқылы мадақтау Ойлан тап (суретпен жұмыс) арқылы жаңа сабаққа көпірше саламын. -« Жүзім, жұлдыз, қонжық, жұмыртқа, жарқанат, жылан, жеті, жүзік» сөздері қай әріптен басталып тұр? Ж-Ж-Ж Ж- дауыссыз қатаң, өз алдына буын жасай алмайды Ж- дыбысы сөздің басында , ортасында кездеседі.
Белсенді оқу әдісі Оқулықпен жұмыс. Тізбектеп оқу әдісі. жаға жалау жасыл жақсы жылтыр жарыс жаса жасау жайлау жаман жауын Жарас Дескриптор: Білім алушы Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды ҚБ: Арқа қағу Ат жарысы туралы интербелсенді тақтадан суреттер көрсетемін.
«Ат жарыс» 2- оқушыны шығарып Ж дыбысы бар он сөз айтып жарыстыру.
Дескриптор
Кері байланыс: ҚБ. Мадақтау сөздер арқылы бағалау Сергіту сәті Топтық жұмыс. Күз тобы- «Сөздер банкасы» сөздерді оқып, буын санын анықтау.
І-топ
«Сөздер банкасы» сөздерді оқып, буын санын анықтау.
жаға жалау жасыл жақсы жылтыр жарыс жаса жасау жайлау жаман жауын Жарас
Дескриптор: 1. Ж әрпіне байланысты дұрыс сөздерді дұрыс оқиды. 2. Буын санын анықтай алады.
ІІ-топ «Жаңбыр тамшылары» Жаңбыр тамшыларынан қандай сөздер құрауға болады? Дескриптор: 1.Тиісті әріптерді дұрыс тауып қояды. 2. Сөздер құрай алады
ІІІ-топ Мәтінді ретімен құрастыру. Жарыс Жарыс, жарыс! Жайлауда ат жарысы өтуде. Жанаттың аты желден де жүйрік. Жарастың жорғасы мықты. Кім жарыс мәресіне тез жетеді? Дескриптор: 1.Берілген мәтінді құрастырады. 2. Сөйлем құрай алады.
ІV-топ «Өз орнын тап» ойыны
Дескриптор: 1.Сөздерді оқи алады. 2.Сөздердегі буын санын анықтай алады. Кері байланыс: ҚБ:топтар бірін-бірі бағалау. Отшашу,шапалақ, бағдаршам, басбармақ
Дәптермен жұмыс а) Ж әрпін жазу үлгісін түсіндіру ә) Құм терапиясы. б)Көркем жазу. Дескриптор: Білім алушы Сөйлемді бас әріптен бастап
жазады. ҚБ.мадақтау сөздер жапсыру Сабақты бекіту. «Киім ілгіш» әдісі: Т.Ж 1-3топ: Кім? 2-4топ Не? сұрақтарына жауап беретін сөздері бар киімдерді киім ілгішке іледі ? Дескриптор: 1.Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді ажыратады. 2.Сөздерді дұрыс оқиды. Кері байланыс: ҚБ:Басбармақ
Рефлексия:Ағашты безендір
|
Оқулық
музыка ырғағымен жаттығу жасайды
Дәптер ,қаламсап
сөздер жазылған қима қағаздар
|
|
|
|
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қолдауды үнемі қажет ететін оқушыларға саралаудың «Диолог және қолдау көрсету» тәсілі бойынша тапсырманы орындату барысында жан-жақты әрі нақты көмек беремін. Бағытталған сұрақтар арқылы оқу мақсатына жетуге ынталандырамын.Қабілеті жоғары оқушыларды әрі қарай танымдық қабілетін арттыру мақсатында өз бетінше дерек көздер тәсілі бойынша ақпараттар жинау,өз бетінше білім алуға дағдыландырамын. |
Білім алушылырдың деңгейлерін анықтауда қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
« Басбармақ» арқылы бағалау
«Бағдаршам» арқылы бағаладым.
Смайликтер арқылы бағалау |
Техникалық қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Алтын ереже таныстырылады Топ ережесін сақтау. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына (ОМ) қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттықкезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз



























