|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: М.Өтемісов орта мектебі 7-бөлім: Көлік және жол белгілері Күні: 20.04.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Сарбалина Г.М Сынып: 5-сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жол ережесін сақтаймыз |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы сәйкес) |
5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.ӘТН.4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
|
Сабақтың мақсаты |
1. "Жол ережесін сақтайық" туралы мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 2. Сын есімдердің, шырай түрлерінің (салыстырмалы, күшейтпелі) көркемдік ерекшелігін танып, сын есімді зат есім орнына қолдана алады. 3. Мәтіндегі басты мәселені анықтап, өзіндік пікір білдіріп, өмірмен байланыстырады. |
|
Ойлау дағдылары |
Білу және түсіну Қолдану Жоғары деңгей дағдылары |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсат |
Салыстырмалы шырай – көгілдір, көкшіл, сарғыш т.б Күшейтпелі шырай – қып-қызыл, жап-жасыыл т.б |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының жетінші құндылығына сәйкес жол қауіпсіздік ережелерін сақтай білуге үйрету. Жол ережесін сақтай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, бейнелеу өнері |
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Көлік – өркениет белгісі |
Сабақ барысы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жол ережесін сақтайық"
Ашық сабақ "Жол ережесін сақтайық"
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: М.Өтемісов орта мектебі 7-бөлім: Көлік және жол белгілері Күні: 20.04.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Сарбалина Г.М Сынып: 5-сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жол ережесін сақтаймыз |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы сәйкес) |
5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.ӘТН.4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
|
Сабақтың мақсаты |
1. "Жол ережесін сақтайық" туралы мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 2. Сын есімдердің, шырай түрлерінің (салыстырмалы, күшейтпелі) көркемдік ерекшелігін танып, сын есімді зат есім орнына қолдана алады. 3. Мәтіндегі басты мәселені анықтап, өзіндік пікір білдіріп, өмірмен байланыстырады. |
|
Ойлау дағдылары |
Білу және түсіну Қолдану Жоғары деңгей дағдылары |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсат |
Салыстырмалы шырай – көгілдір, көкшіл, сарғыш т.б Күшейтпелі шырай – қып-қызыл, жап-жасыыл т.б |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының жетінші құндылығына сәйкес жол қауіпсіздік ережелерін сақтай білуге үйрету. Жол ережесін сақтай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, бейнелеу өнері |
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Көлік – өркениет белгісі |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
С.Қызығушылықты ояту І. Бағдаршам түстері бойынша топқа бөлу
С. ІІ. Ойтүрткі (Оқушылар өз пікірлерін білдіреді) «Миға шабуыл» әдісі
3-тапсырма. Жағдаяттық тапсырма Ініңмен жолдан өтіп, мектепке баруларың керек. Інің асығып, ешқандай белгі салынбаған жерден кесіп өткісі келді. Жол ережесін түсіндір. (3-4 оқушы өз пікірлерін білдіреді) – Жол ережелері туралы не білесіздер? «Мен жол ережелері туралы не білемін?» «INSERT» кестесінің бірінші бағанын толтыру ұсынылады. Білгенін сынып оқушыларымен бөліседі.
Сабақтың тақырыбы: Жол ережесін сақтаймыз
Тыңдалым алды тапсырма ЖЖ. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі 4-тапсырма. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсін. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықта
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтаңыздар.
Тыңдалым тапсырмасы ТЖ. «Ойлан, бөліс, жұптас» әдісі 5-тапсырма. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша «Көлік түрлері» тақырыбына кластер жаса. Кластерде әр көліктің артықшылықтарын белгілеп көрсет. Ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдан.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ «Бағдаршам» әдісі (оқушы бір-бірін
бағалайды)
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Ж. 6-тапсырма. Мәтін мазмұнына сүйеніп, өзің қалаған бір көлік түріне сипаттама бер. Мәтінде сын есім сөздерді талғап қолдан. (Сол көлік түрі мақсатына, пайдалану орны мен қызметіне қарай қай топқа жатады, оның қандай артықшылықтары бар және т.б.)
Дескриптор Білім алушы
ҚБ.
Тапсырма 2. 7-тапсырма. Жұмбақтарды шеш. Олардың сыртқы бейнесін сипаттап айт. Жұмбақ мәтінінен заттанған сын есімді тауып, жасалу жолын түсіндір.
8-тапсырма. 5 мақал-мәтел айтып, құрамындағы заттанған сын есімдерді анықта.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ «Смайлик» әдісі |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
««Сұрақ ілмегі» әдісі» Бұл әдісті жазбаша немесе ауызша өткізуге болады. Сұрақ қою арқылы баланың сабақты қалай меңгергенін немесе меңгермеген жерлерін білуге болады. Керісінше бала өз ойын ашық жазып іліп кетуіне болады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















