Мектеп
атауы
|
Ы.Алтынсарин атындағы орта
мектеп КММ
|
Мерзімі,
күні
|
02.
02.2021ж
|
Сынып
|
2
«Г»
|
Пән
|
Әдебиеттік оқу (Қашықтықтан
оқыту)
|
Тақырып
|
Көңіл сұрауды
білемін.
Жолбарыс пен түлкі
(Ертегі)
|
Мақсаты:
|
2.1.3.1 – шығарманың
тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын
болжау;
2.2.7.1 – мұғалімнің
көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу)
табу;
2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын
мұғалімнің көмегімен сурет, калиаграмма, слайд және фотосуреттер
арқылы ұсыну;
|
Сабақ
барысы
|
Оқытушының іс -
әрекеті
|
Оқушының іс -
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру. Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Мейірімді
жүрекпен,
Ақ пейілді
тілекпен.
Амандасып
алайық,
Біз сабақты
бастайық.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау;
|
Оқушылар бүгінгі күнге
сәттілік тілейді
|
Формативті бағалау үнемі
жүргізіліп отырады
|
Суреттер, слайд,
оқулықтар;
|
Сабақтың
ортасы
|
Жұмбақ
жасыру
Жұмбақтардың жауаптары: жолбарыс, түлкі,
қасқыр
Нақыл сөздің
мағынасын, түсіндіріп көр.
Ауырып ем
іздегенше,
Ауырмайтын жол ізде
– бұл жерде көп адамдар денсаулықтың қадірін ауырған кезде ғана
түсініп жатады. Ал, ауырмас үшін, біз СӨС ұстануымыз
қажет.
Қане балалар,
«Жолбарыс пен түлкі» ертегісімен таныс
болайық.
Аударған: Асқар
Лекеров
|
Оқушылар жұмбақтың
шешуін тауып, бүгінгі сабаққа кіріспе ретінде қысқаша түсінік
қалыптастырады.
Дескрипторы:
-
Нақыл сөзді түсініп
оқиды;
-
Бір - біріне сұрақ
қояды;
-
Бір – бірін тыңдап,
толықтырады;
Дескрипторы:
-
Ертегіні мұқият
тыңдайды;
-
Ертегіні түсініп
оқиды;
-
Ертегіні мазмұндап
айтады;
(Сабақ барысында:
оқушының білім алуын қолдау үшін сұрақ қоюдың 3 түрі: түрткі болу,
сынақтан өткізу, /қайта/ басқаға бағыттау әдістерін
қолдандым)
|
Смайликтер
Смайликтер
Смайликтер
|
Кеспелер
Оқулықтың 24
беті
Оқулықтар және жұмыс
дәптері;
|
Сергіту
сәті
|
Көзге арналған
жаттығулар
|
Көздерін 5 – 10 реттен ашып,
жұму жаттығуларын жасайды;
|
|
|
Оқулықпен
жұмыс
|
Өтірік айту - өте
жаман қасиет. Өтірік айтқан оңбас деген ұғым
бар.
Науқас адамның көңілін сұрау,
яғни денсаулығының жағдайын білу, ол адамды құрметтеудің нышаны
және ол салт – дәстүрімізде бұрыннан бар. Ал, ауырып қалған адамның
денсаулығын сұраған уақытта адамдарға жылы сөз айту керек. Мысалы:
ауруыңызға шипа берсін, тезірек тәуір боп кетіңіз, ем болсын деген
жылы сөздерді айтқанымыз жөн. Мезгілсіз уақытта көңіл сұрауға
болмайды және артық сұрақтар мен көңілін түсіретін сөздер айту өте
ұят.
|
Дескрипторы:
-
Жолбарыс пен
түлкінің іс – әрекетіне баға
береді;
-
Берілген сұрақтарға
жауап беру арқылы ой қорыту жасай
алады;
«Ашық және жабық» сұрақтарды
пайдаланды;
|
Смайликтер
Смайликтер
|
Сұрақтар
|
Сабақтың
соңы
Қорытынды
кезең
|
Сабақ соңында бүгінгі
тақырыпты қорытындылау мақсатында: WhatsaApp желісінен POLLIE
қосымшасы арқылы 3 - 4 сұрақтан тұратын тест алынып, сабақ соңында
«ББ» тәсілі арқылы кері байланыс
орнатылды.
|
Дескрипторы:
-
POLLIE қосымшасын пайдаланып,
сабақты қаншалықты түсінгенін
белгілейді;
-
«ББ» тәсілі арқылы кері
байланыс орнатады.
|
|
|
Үйге
тапсырма:
|
24 – 25 бетті оқып,
мазмұндау;
|
Берілген тапсырманы
орындайды;
|
|
|