Материалдар / Ашық сабақ жоспары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сыныпқа арналған ашық сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Теміржолшы тарихи шежіресі
Авторы:
26 Қараша 2023
154
5 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Еңбек нарығы және сұраныс. Балғабек Қыдырбекұлы «Теміржолшы»

Педагогтің аты-жөні:

Педагогтің аты-жөні: Ордабаева Зайрагуль Киябаевна

Күні:

04.10. 2023

Курс:

1 курс ГиМД-11-23 тобы

Сабақтың тақырыбы:

Теміржолшы – тарихи оқиға шежіресі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.2.2.1 - ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау. 10.4.1.1 - публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, шағын мақала, интервью жазу.

Сабақтың мақсаты:


  • Барлығы: оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді.

  • Көбі: ғылыми-көпшілік және публицистикалық стильдегі мәтіндердің (мақала, эссе, тезис, интервью, баспасөз парағы) құрылымы мен рәсімделуін біледі, жанрлық және тілдік ерекшеліктерін талдайды.


ЕБҚ бар оқушыға

  • Кейбірі: публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, шағын мақала, баспасөз парағы, тезис, интервью жазады.шығармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындайды.суреттерді рет-ретімен орналыстырып, диалог құрайды.

Ойлау дағдылары деңгейі

Қолдану, жоғары деңгей

ЕБҚ: түсіну, қолдану










Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Инклюзивті оқыту

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал туғызу


«Жүректен жүрекке» атты тренинг қолданылды.




Өткен тақырыпты пысықтау:

«Галерия» және «Қоңырау» тәсілі.

Сабақтың мақсатын айту, зерттеу сұрағын қою. Зерттеу сұрағы:


Эпиграф:

Қайда деп қайда ғазиз бір жандар тұрағы,

Темір жол көрсем телміріп көзім тұрады.

Пойыздар өтсе бетіме жел боп ұрады

Сүгірдің күйі, Біржанның соңғы бір әні.

Есенқұл Жақыпбек.







Қызығушылығын ояту Тақтаға теміржолға байланысты суреттер ілінеді. Ой шақыру сұрақтарын қояды.

Бұл суреттерде не бейнеленген?

Қандай тақырыпқа салынған? Индустрия  саласына қатысты көркем шығарма жазған қандай қазақ жазушыларын білесің?

Неге? бір адамның болашағы бір адамға себеп па? Сабақ соңында бұл сұраққа ораламыз.

Тақырыпты болжау.

Теміржолшы әңгімесін диалог арқылы тақырыпты ашу. Адам баласы қандай жағдайда жетістікке жетеді?

Оқушылар топта отырып, бір-біріне қарап жақсы тілектерін, жылы лебіздерін білдірді



Дескриптор:

-сұрақтарға толық, қатесіз жауап береді.















Дескриптор:

-бейнесуреттерін көреді;

-көрген ақпаратты есте сақтайды;

-сұраққа лайықты жауап береді.


Қимылмен көрсетеді






Дескриптор:

- суретке қарап сұрақтардың жауабын тауып жазады














Дескриптор:

-көркем шығарма жазған жазушыларды атайды;


Жарай сыздар!






Өзін-өзі бағалайды















Қолпаштау





Word wаll

https://clck.ru/dY96h
















Түсіндірме сөздігі «Ассоциативті қатар» әдісі арқылы сөздерге ассоциативті көптік жалғауларын табыңыз.

Дескриптор:

-шығармада кездесетін сөздерді қатыстырып сөз тіркесі не сөйлем құрастырады.

Дескриптор:

- сөздерге ассоциативті сын есімдерді табады


Мадақтау


Сабақтың ортасы


Мәтіннің форматы - тұтас мәтін

Тапсырма. (топтық ). Түстер бойынша топқа бөлу «12 бағыт» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс жүргізу. Тапсырма барысын түсіндіру. Мәтіндерді тарату.

І -топ. Ақ түс.

1.Әңгіменің басты тақырыбы.

2.Әңгіменің идеясы.

3. Әдеби бағыт.

4. Темір жолмен байланысы.

5. Басты кейіпкердің көрген қиыншылығы

6. Темір жолға деген қызығушылығы

ІІ-топ. Қара түс.

1.Монолог

2 диалог

3. Нақыл сөз

4. Шығарманың құрылысы

5. Мінез –құлқы

6. Қандай жетістікке жетті

ЕБҚ тапсырма.

1. Негізгі кейіпкерлер

2. Қосалқы кейіпкерлер

3.Мақал -мәтелдер



Тапсырма. (Жұптық )“Кроссенс” әдісі. оқиға желісін қорытындылап шығыңыз.


Дескриптор:

- мәтінді мұқият оқиды;

- негізгі ақпаратын түртіп алады;

- сұрақтарға лайықты жауап береді;

-орындалған жұмыстарын қорғайды;












Дескриптор:

- мәтіннің құрылымы бойынша суреттерді жүйелейді;

- сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданады;

жұбына әңгімелеп береді;

-шығармада көтерілген мәселені айқындайды;

Дескриптор:

- мәтінді мұқият оқиды;

-негізгі , қосалқы кейіпкерлерді, анықтайды;

- мақал –мәтелдерді мәтінен теріп жазады.














Дескриптор:

-суреттерді рет -ретімен орналастырады;

-диалог құрастырады

(2-3 сұрақ);

- сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданады;



Сындарлы кері байланыс



«Екі жұлдыз, бір тілек»













өзара бағалау




https://clck.ru/dYtHN


түстер ақ, қара



Мәтін таратыла

ды

https://massaget.kz/layfstayl/zhadnama/18474/

схема-кесте



https://docs.google.com/document/d/1xeJs1q9y0VheBtYsXa6YbsbcMVCYjRIV/edit?usp=sharing&ouid=108880816215578734848&rtpof=true&sd=true

Shape1 Shape2

Сабақтың соңы






Кері байланыс.

«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі

Қалай ойлайсыздар, Әліштің жұмысқа тұруына кім себеп болды?

Неге? бір адамның болашағы бір адамға себеп болады ма?

Дескриптор:

-өз ойларымен бөліседі.




Дескриптор:

-үш атаулы сөзбен оқиғаны суреттейді.


Мадақтау











Қосымша тапсырма

Теміржолшы тақырбына ой толғау жазады.







Ұлтымыздың ұлы көшбасшысы  Дінмұхамед Қонаев  «Өмірдің екі тірегі бар: үйренуден жалықпау, үйретуден аянбау» деген  даналық сөзін ұстаздық еңбегімнің бағдаршамы ретінде ұстана жүріп, барша әріпестерімді де, үйренуден жалықпауға, үйретуден аянбауға шақырамын әрі еңбектеріне шығармашылық толағай табыс тілеймін.













Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!