|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиет |
Мұғалімнің аты – жөні: Бейсенбай Өзгеріс. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқаны: 6 Қатыспағаны:0 |
|
|
Бөлім: 6 |
Ұлттық театр – өнер ордасы. Сабит Оразбай «Өмірдің өзі театр» әңгімесі. |
|
|
Сабақ тақырыбы: 7- 8 сабақ. Сәбит Оразбай « Өмірдің өзі театр» әңгімесі (үзінді) |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.1.1.1- мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу. 11.5.1.5 – мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтап, оларды ауызша және жазбаша мәтіндер құрауды қолдану. . |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды. Көбі: сөйлеу ағымдағы интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолданады. Кейбірі: мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Өнер қайраткерлерінің әңгімесі жайлы айтады, тақырыпқа қатысты фотомақалды толық меңгереді, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, көсемшені ажырата алады . |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: көрнекі, әзіл- оспақ, сабақтастық , есептік |
|
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өнер тарланы, Қазақстанның халық әртісі, қазақ театрының сахнасында, театр мен кино өнерінің тарландары, шебер режиссерлер. |
||
|
Баспатқы білім: |
Ұлттық өнер тарландары жайлы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|
Сабақ барысы
|
Саралау.- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсызме? |
Бағалау.- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауыпсыздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс. |
|
Рефлексия. Сабақ барысында оқу мақсатында қол жеткізілді ? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқыту болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Уақыт тиімді пайдаланды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз. (Сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады. |
|
|
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақтың өзіне ұнаған 2 тұсын анықтып жазыңыз. 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады( оқытуда да оқуды да, оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті атаңыз (оқытуды да оқу да да ескеріңіз) 1: 2: Осы сабақ барысында мен өзімнің келесі сабағымда сынып немесе жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатындығын білдім.... |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары
Ашық сабақ жоспары
|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиет |
Мұғалімнің аты – жөні: Бейсенбай Өзгеріс. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқаны: 6 Қатыспағаны:0 |
|
|
Бөлім: 6 |
Ұлттық театр – өнер ордасы. Сабит Оразбай «Өмірдің өзі театр» әңгімесі. |
|
|
Сабақ тақырыбы: 7- 8 сабақ. Сәбит Оразбай « Өмірдің өзі театр» әңгімесі (үзінді) |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.1.1.1- мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу. 11.5.1.5 – мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтап, оларды ауызша және жазбаша мәтіндер құрауды қолдану. . |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды. Көбі: сөйлеу ағымдағы интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолданады. Кейбірі: мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Өнер қайраткерлерінің әңгімесі жайлы айтады, тақырыпқа қатысты фотомақалды толық меңгереді, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, көсемшені ажырата алады . |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: көрнекі, әзіл- оспақ, сабақтастық , есептік |
|
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өнер тарланы, Қазақстанның халық әртісі, қазақ театрының сахнасында, театр мен кино өнерінің тарландары, шебер режиссерлер. |
||
|
Баспатқы білім: |
Ұлттық өнер тарландары жайлы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
ресурстар |
||||||
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Әдеби мінездеме» тренингі. Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. Бүгін нешесі? Үй жұмысы қандай ? Бүгінгі ауа-райы ұнады ма?деп оқушылардың ауыз – екі сөздік қорын дамыту мақсатында сұрақтар қойылады. Оқушылар бір- бірімен қол алып, амандасады. Бір- біріне әдеби тұлғалардың есімін таңдап, сол жанның жақсы қасиеттерін тілек ретінде айтады. Мысалы: Абайдың «ақындығын», Сәкеннің «серілігін», Мағжанның «білімін», Махамбеттің «батырлығын» т.б.(wordwall платформасында). Қызығушылықты ояту. Тақтаға Қазақстанның халық әртісі С. Оразбайдың портіретін іледі, интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, өнер тарланының естелік әңгімесінен үзінді оқиды. Мәтін алды жұмыс. Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты фотомақалды таратып беріп, толық нұсқасын оқушылардан экран арқылы тексереді. Оқушылар мақалды толықтыру мақсатында тақырыпты аша түседі. Бүгінгі тақырыппен қандай байланыс бар деп ойлайсыңдар? Деп жетек сұрақ қою арқылы «Театыр» сөзінің мағынасы мен маңызын түсіндіре келе, сабақтың Сәбит Оразбай « Өмірдің өзі - театр» шығармасымен байланысын көрсетеді. 1 –тапсырма. Фотомақалды шешіңіз.
Дескриптор: Фотомақалды қажетті суреттердің көмегімен шешеді; Мақалдың мағынасын тақырыппен байланыстырып, тиісті ақпаратқа болжам жасайды. Қалаптастырушы бағалау. «Бәйге» тәсілі арқылы бағаланады. Кері байланыс. «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы бір- біріне сұрақтар қойып, білімдерін толықтырады. 2-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдап мазмұнын түсініп, тиісті ақпаратты болжаңыз.
«Кигіз үй» тәсілі арқылы бағаланады. Мәтінмен жұмыс. 3-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтін бойынша шағын сахналық көрініс жаса. Оқулық бойынша 156 бет. Дескриптор: . Автор шығармасынан үзіндіні мұхият түсіне оқиды; . Мәтін бойынша рөлдерге бөлініп, негізгі ақпартты сахналық көрініс арқылы көрсетеді; . Сахналық әдеп этикасын сақтай отырып, образға кіреді. Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз , бір тілек» әдісі арқылы бірін – бірі бағалайды Кері байланыс.- тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар болды 4-тапсырма.
Мәтінсоңы
жұмыс. 1.Біз сыныппен жаңа қойылымға бар..... жатырмыз. 2. Сабақта «Қыз Жібек»көркем фильмінен үзінді көр......отырмыз. 3. Режиссер театр саңлақтарымен ақылдас.....келді.4. Көрермендер шапалақта....10 мин болды. 5. Шымылдық жабыл..... көп уақыт өтті. 6. Театр тарландары көрермендермен қоштасып кет..... жатыр. Дескриптор: . Мәтін бойынша көсемше оралымды сөйлемдерді мұхият оқиды; . Көсемше оралымды сөйлемдерге тиісті жұрнақты қойып жазады; Қалыптастырушы бағалау. «Медаль» әдісі арқылы бірін – бірі бағалайды Кері байланыс.- тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар болды. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
5-тапсырма. Мұғалім «Көгершіннің хаты » ойынын ұйымдастырады. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау. Оқушылар бір- бірінің жұмысын «CLACCROM» платформасы арқылы бағалайды. Рефлексия. Ой таразы. "Менің сабақтан алған үш түйінім" – оқушылар сабақта үйренген үш маңызды нәрсені жазады.
Үйге тапсырма. « Мен де актер боламын » тақырыбына ойтолғау жазу. |
|
|
Саралау.- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсызме? |
Бағалау.- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауыпсыздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс. |
|
Рефлексия. Сабақ барысында оқу мақсатында қол жеткізілді ? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқыту болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Уақыт тиімді пайдаланды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз. (Сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады. |
|
|
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақтың өзіне ұнаған 2 тұсын анықтып жазыңыз. 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады( оқытуда да оқуды да, оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті атаңыз (оқытуды да оқу да да ескеріңіз) 1: 2: Осы сабақ барысында мен өзімнің келесі сабағымда сынып немесе жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатындығын білдім.... |
||
шағым қалдыра аласыз














