|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тукешова Альбина Амандосовна |
|||
|
Күні |
29.09.2023 жыл |
|||
|
Сынып 10 ә ЖМБ |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 9 Бір санау жүйесінен басқа жүйеге ауыстыру , кері ауыстыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.2.2.1 Ондық санау жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, ондық, оналтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Ондық санау жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, ондық, оналтылық санау жүйесіне және кері аудара алады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу.оқушылар шеңбер құрып бір біріне жүректі ұсыну арқылы тілек айтады. «Мен саған тілеймін...» 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Оқушылар компьютер құрылғыларынан (процессор, қатқыл диск, аналық тақша) пазл құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. Өткен сабақты пысықтау: «Пазл» әдісі Мұғалім тапсырмасы үстіне жазылған бар пазлды алдын ала жасайды. Оны А4 форматты қағазда/жұқа қатырма қағазда жасап, содан кейін кесуге болады немесе арнайы программа пайдаланылады. Оқушыларға пазл бөліктері таратылады.
«Миға шабуыл» әдісі Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне қалай ауысуға болады? Не үшін сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстырамыз? |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар тілек айтады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Оқушылар пазл құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. 5.сызбамен танысады
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. |
Фигуралар арқылы бағалау |
Пазл, А4 парақ |
|
Сабақтың ортасы |
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі 1-тапсырма.
4. Төменде берілген сандарды екілік санау жүйесінен ондық санау жүйесіне ауыстырыңдар. 1) 10000 2) 111011 3) 10011 4) 111111 5) 110011 6) 111001 7) 100010,01; 8) 111100,10; 9) 1010,1110; 10) 100011,111;
2-тапсырма. - Екілік санау жүйесімен байланысты 2 есептен құрастырып, оның шешу жолын ұсыныңдар.
3-тапсырма. - Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлін бағалаңдар. |
1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстырады. 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтайды. - Санау жүйесімен байланысты есеп құрастырады. - Есептің шешу жолын түсіндіре алады. 3-тапсырманы орындайды Дескриптор: Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлі туралы тұжырым жасай алады. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Фигуралар арқылы бағалау
Фигуралар арқылы бағалау
|
Интербелсенді тақта/ компьютер А4 парағы, жұмыс дәптері Оқулықпен жұмыс , дәптер |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Шағын тест алу Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді. § 1.4, тақырып бойынша тест сұрақтарды дайындау /5 сұрақ/ |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
|
Өздерін бағалайды |
|
Кесте № 2
|
Енгізу құрылғылары |
Шығару құрылғылары |
Есте сақтау құрылғылары |
|
Пернетақта |
Монитор |
Қатқыл диск |
|
Тінтуір |
Проектор |
Жедел жады |
|
Сенсорлық панель |
Принтер |
Оптикалық дисктер |
|
Микрофон |
Графопостритель |
Флеш-жады |
|
Сканер |
Кіріктірілген динамик |
|
|
Графкаклық планшет |
Колонкалар |
|
|
Сандық фотоаппарат |
Құлаққаптар |
|
![]()
Ішкі жады

![]()
Сыртқы жады
Енгізу құрылғылары
Шығару құрылғылары
1-сызба .Компьютер бөліктерінің ақпарат алмасуы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары Компьютер қалай жұмыс істейді? 6 сынып
Ашық сабақ жоспары Компьютер қалай жұмыс істейді? 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тукешова Альбина Амандосовна |
|||
|
Күні |
29.09.2023 жыл |
|||
|
Сынып 10 ә ЖМБ |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 9 Бір санау жүйесінен басқа жүйеге ауыстыру , кері ауыстыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.2.2.1 Ондық санау жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, ондық, оналтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Ондық санау жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, ондық, оналтылық санау жүйесіне және кері аудара алады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу.оқушылар шеңбер құрып бір біріне жүректі ұсыну арқылы тілек айтады. «Мен саған тілеймін...» 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Оқушылар компьютер құрылғыларынан (процессор, қатқыл диск, аналық тақша) пазл құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. Өткен сабақты пысықтау: «Пазл» әдісі Мұғалім тапсырмасы үстіне жазылған бар пазлды алдын ала жасайды. Оны А4 форматты қағазда/жұқа қатырма қағазда жасап, содан кейін кесуге болады немесе арнайы программа пайдаланылады. Оқушыларға пазл бөліктері таратылады.
«Миға шабуыл» әдісі Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне қалай ауысуға болады? Не үшін сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстырамыз? |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар тілек айтады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Оқушылар пазл құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. 5.сызбамен танысады
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. |
Фигуралар арқылы бағалау |
Пазл, А4 парақ |
|
Сабақтың ортасы |
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі 1-тапсырма.
4. Төменде берілген сандарды екілік санау жүйесінен ондық санау жүйесіне ауыстырыңдар. 1) 10000 2) 111011 3) 10011 4) 111111 5) 110011 6) 111001 7) 100010,01; 8) 111100,10; 9) 1010,1110; 10) 100011,111;
2-тапсырма. - Екілік санау жүйесімен байланысты 2 есептен құрастырып, оның шешу жолын ұсыныңдар.
3-тапсырма. - Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлін бағалаңдар. |
1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстырады. 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтайды. - Санау жүйесімен байланысты есеп құрастырады. - Есептің шешу жолын түсіндіре алады. 3-тапсырманы орындайды Дескриптор: Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлі туралы тұжырым жасай алады. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Фигуралар арқылы бағалау
Фигуралар арқылы бағалау
|
Интербелсенді тақта/ компьютер А4 парағы, жұмыс дәптері Оқулықпен жұмыс , дәптер |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Шағын тест алу Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді. § 1.4, тақырып бойынша тест сұрақтарды дайындау /5 сұрақ/ |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
|
Өздерін бағалайды |
|
Кесте № 2
|
Енгізу құрылғылары |
Шығару құрылғылары |
Есте сақтау құрылғылары |
|
Пернетақта |
Монитор |
Қатқыл диск |
|
Тінтуір |
Проектор |
Жедел жады |
|
Сенсорлық панель |
Принтер |
Оптикалық дисктер |
|
Микрофон |
Графопостритель |
Флеш-жады |
|
Сканер |
Кіріктірілген динамик |
|
|
Графкаклық планшет |
Колонкалар |
|
|
Сандық фотоаппарат |
Құлаққаптар |
|
![]()
Ішкі жады

![]()
Сыртқы жады
Енгізу құрылғылары
Шығару құрылғылары
1-сызба .Компьютер бөліктерінің ақпарат алмасуы
шағым қалдыра аласыз















