|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Токубаев Аслан Михайлович |
|||
|
Күні |
11.02.2025/18.02.2025/25.02.2025 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 визуалды ортада (мысалы, Lazarus), бағдарламаларды әзірлеу кезінде массивтерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Масситі сұрыптау бойынша бірөлшемді массивтерді қолданып интерграцияланған даму ортасында бағдарламалар құру . |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.Сынып оқушыларына жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Көңілді саусақ» тәсілі арқылы оқушылар саусақтырымен көңіл-күйлерін білдіреді. Үй тапсырмасын пысықтау Блиц-сауалнама Студенттерге келесі сұрақтарға жауап беруін сұрау.
- Ретке келтіру, сұрыптау сөздерін калай түсінесіз? - Масив элементері немесе ретке келтірілген айнымалылар қалай орналасуы мүмкін? - Текстік ақпараттар қалай ретке келтірілетінін түсіндіріп беріңіз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Үлестірме қағаздар, дербес компьютер, т.б.
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа кіріспе: 1-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. a[n] бірөлшемді бүтін сандар массиві берілген (1<n<1000). Осы массивті өсу ретімен сұрыптап, реті бойынша m-шы орналасқан кішісін тап. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 2-тапсырма 9-сыныпта оқитын n оқушының (1<n<30) бойларының ұзындықтары берілген. Сұрыптау әдісін пайдаланып ең ұзын және ең қысқа оқушының бойларының қосындысын тап. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 3-тапсырма Берік бүгін «Информатика» пәні сабағында n жаңа терминнің ағылшын тіліндегі аудармасын үйренді (1<n<30). Берікке жаңа терминдерді алфавит ретімен сұрыптауға көмектес. Ескерту: Мәтіндік массивтер дәл сандық массивтердей сұрыпталады. Көпіршікті әдісті қодан. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 4-тапсырма Оқушылардың әр күні неше есеп шығарғаны белгілі. Егер оқушылардың әр күні шығарған есебі, алдыңғы күннен аз болмаса, онда оқу процесі сәтті өтіп жатыр деп 777 санын, әйтпесе бірінші рет есепті аз шығарған күннің нөмірін экранға шығар. Бірінші жолда оқушылардың есеп шығарған күндер саны n (n<1000) берілген. Ал екінші жолда, оқушылардың әр күні шығарған есептерінің саны жазылған. (Мектеп кітап баспасы 9 сынып, Н.С. Кольева, Е.В.Шевчук, Э.Б.Ержанов 74 бет) Оқушылар жеке оқиды, ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін-өзі бағалау» әдісімен жүргізіледі.
«Quizizz» бағдарламасымен тест өту. Сабақты бекіту «Бір минуттық әнгіме» әдісі Топтық жұмыс
Қалыптастырушы бағалау: топпен |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды Тест орындау |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
https://www.youtube.com/watch?v=XrD2bxicqKk Үлестірме қағаздар, дербес компьютер, т.б.
Смайликтер арқылы бағалау
-Өте керемет жауап
-жақсы жауап
-қосымша дайындық керек
https://quizizz.com/admin/quiz/602a2129b2b08d001d85a9c7/9-synyp-python-massiv |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылар сабақ соңында
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары "Сұрыптау"
Ашық сабақ жоспары "Сұрыптау"
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Токубаев Аслан Михайлович |
|||
|
Күні |
11.02.2025/18.02.2025/25.02.2025 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 визуалды ортада (мысалы, Lazarus), бағдарламаларды әзірлеу кезінде массивтерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Масситі сұрыптау бойынша бірөлшемді массивтерді қолданып интерграцияланған даму ортасында бағдарламалар құру . |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.Сынып оқушыларына жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Көңілді саусақ» тәсілі арқылы оқушылар саусақтырымен көңіл-күйлерін білдіреді. Үй тапсырмасын пысықтау Блиц-сауалнама Студенттерге келесі сұрақтарға жауап беруін сұрау.
- Ретке келтіру, сұрыптау сөздерін калай түсінесіз? - Масив элементері немесе ретке келтірілген айнымалылар қалай орналасуы мүмкін? - Текстік ақпараттар қалай ретке келтірілетінін түсіндіріп беріңіз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Үлестірме қағаздар, дербес компьютер, т.б.
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа кіріспе: 1-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. a[n] бірөлшемді бүтін сандар массиві берілген (1<n<1000). Осы массивті өсу ретімен сұрыптап, реті бойынша m-шы орналасқан кішісін тап. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 2-тапсырма 9-сыныпта оқитын n оқушының (1<n<30) бойларының ұзындықтары берілген. Сұрыптау әдісін пайдаланып ең ұзын және ең қысқа оқушының бойларының қосындысын тап. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 3-тапсырма Берік бүгін «Информатика» пәні сабағында n жаңа терминнің ағылшын тіліндегі аудармасын үйренді (1<n<30). Берікке жаңа терминдерді алфавит ретімен сұрыптауға көмектес. Ескерту: Мәтіндік массивтер дәл сандық массивтердей сұрыпталады. Көпіршікті әдісті қодан. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды. 4-тапсырма Оқушылардың әр күні неше есеп шығарғаны белгілі. Егер оқушылардың әр күні шығарған есебі, алдыңғы күннен аз болмаса, онда оқу процесі сәтті өтіп жатыр деп 777 санын, әйтпесе бірінші рет есепті аз шығарған күннің нөмірін экранға шығар. Бірінші жолда оқушылардың есеп шығарған күндер саны n (n<1000) берілген. Ал екінші жолда, оқушылардың әр күні шығарған есептерінің саны жазылған. (Мектеп кітап баспасы 9 сынып, Н.С. Кольева, Е.В.Шевчук, Э.Б.Ержанов 74 бет) Оқушылар жеке оқиды, ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін-өзі бағалау» әдісімен жүргізіледі.
«Quizizz» бағдарламасымен тест өту. Сабақты бекіту «Бір минуттық әнгіме» әдісі Топтық жұмыс
Қалыптастырушы бағалау: топпен |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды Тест орындау |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
https://www.youtube.com/watch?v=XrD2bxicqKk Үлестірме қағаздар, дербес компьютер, т.б.
Смайликтер арқылы бағалау
-Өте керемет жауап
-жақсы жауап
-қосымша дайындық керек
https://quizizz.com/admin/quiz/602a2129b2b08d001d85a9c7/9-synyp-python-massiv |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылар сабақ соңында
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













