|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейлева Арайлым Тогаевна №37 ЖОББМ |
|
|
Күні: |
06.02.2024 |
|
|
Сынып: 7 А |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүйке жүйесінің құрам бөліктері.Жүйке жүйесінің қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.7.2 жүйке жүйесінің қызметін және құрылымдық компонеттерін атау |
|
|
.Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің құрам бөліктерін анықтау. Жүйке жүйесінің қызметін сипаттау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы |
Сынып оқушыларын түгендеп, сабаққа дайындау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Орындарына отырғызып,сабаққа дайындау.
Өткен сабақты еске түсіру әрі жаңа сабақпен байланыстыру бағытында learning apps тапсырмасы қолданылады.
|
Жеке жұмыс |
Оқушылар топқа бөлінеді.(piliapp сайты 4 топқа бөлінеді) Бағалау парақтарын топ басшыларына үлестіріп, өздерін қалай бағалау керектігі түсіндіріледі.. Сабақта қол жеткізетін мақсаттар бірге Талданады Тапсырма№1 «Сипаттамаларын анықтау» Оқушылар терминдерді дұрыс сәйкестендіргенде , мозайка ашылып жаңа сабақпен байланысты сурет шығады. |
Презентация,бағалау парақтары https://learningapps.org/display?v=pz8m9euda20
|
|
Сабақ ортасы Сабақ соңы |
Жаңа сабаққа кірісу. Сабақ тақырыбы мен мақсаты айтылады. Видео көрсетіледі. Бейнекөріністегі материалды «стоп–кадр»әдісі арқылы орындатылады
Мұғалім топтық жұмыс алдында Merge gube программасы арқылы оқушыларға жаңа тақырыппен байланысты суреттердің 3 Д моделін көрсетеді.
«Топтық жұмыс » әдісі. Бастапқы бөлінген 4 топқа арнайы ресурстар таратылады. 1-топ «Жүйке жүйесінің қызметі» презентация –анимациялық видео арқылы 2-топ «ОЖЖ –ми ,жұлын»постер арқылы 3-топ « Нейрон жасушасы» постер арқылы 4-топ « Жүйке жүйесі» модельдеу арқылы «Жұптық жұмыс» Білімалушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру мақсатында «Ойыңды жалғастыр» әдісі арқылы тапсырма беріледі. Оқушылар жұптық жұмыспен жұмыстанады Дескриптор бойынша орындайды. Финеас Гейдждің осы оқиғадан кейінгі тұлғалық қасиеттерінің өзгеру себептері қандай?
Бекіту. https://create.kahoot.it/details/380455e6-1cca-42b2-a0f8-60f0572cd9f8 арқылы бекіту тапсырмасы беріледі . «Шындық /жалған» әдісі Оқушылар 4 топ бойынша жарыса отырып тапсырмаларға жауап береді. Ұялы телефондарын пайдаланады. Сабақ қорытындыланады.Кері байланыс жасалынады. Оқушылардың жаңа сабақты қалай түсінгенін рефлексия сұралады. В |
Жеке жұмыс Бейнебаян негізінде оқушылар берілген видеодан мәліметтерді жазып алып отырады. Оқушылар өздеріне берілген қорапшаны телефонмен сканерлеу арқылы жүйке жүйесімен танысады. Оқушылар берілген ресурстар бойынша топпен жұмыстанады. Жұптық жұмыс Оқушылар жұппен жұмыстанады. Видео тапсырманы орындайды. Модель жасайды,жүйке жүйесінің құрам бөліктерін атайды. Топпен жұмыстанады Оқушылар рефлексиясы тыңдалады |
Видеодағы мәліметтерді тыңдаңыз.Мәліметтерді критерий бойынша жазыңыз. Дескриптор: -Видеодағы үзінді нақты не туралы екенін анықтайды. -Қандай терминдер бар екенін сипаттайды 1-топ: Жүйке жүйесінің құрылымдық бөліктерін атайды. Жүйке жүйесінің қызметін сипаттайды 2-топ: ОЖЖ бөліктерін атайды. Жұлын мен ми бөліктерін анықтайды 3-топ: Нейрон бөліктерін атайды Жүйке ұлпасының ерекшеліктерін сипаттайды 4-топ: Берілген материалдардан «Жүйке жүйесінің» моделін жасайды Берілген модель бойынша жүйке жүйесінің құрам бөліктерін анықтайды Тапсырма№3 Дескриптор: Өзгеру себептерін мысалдар арқылы түсіндіреді . Тапсырма№4 Дескриптор: Жүйке жүйесінің қызметін сипаттайы.Тұжырымдаманың «жалған» немесе «шындық»екенін табады Мұғалімнің бағалауы. Топ басшылары бағалаған парақты алып сыныпты бағалайды Рефлексия -Сабақта сіз үшін алған маңызды ақпарат -Сабақта қиындық тудырған мәселе -Көбірек білгіңіз келеді........ |
https://twig-bilim.kz/ru/film/introduction-to-the-brain презентация Презентация Sparkol.videoscribe Суреттер,модельдер (жүйке жүйесі), ресурстар https://twig-bilim.kz/ru/film/curious-case-of-phineas-gage
https://create.kahoot.it презентация
Sparkol.videoscribe
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жүйке жүйесі 7-сынып
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейлева Арайлым Тогаевна №37 ЖОББМ |
|
|
Күні: |
06.02.2024 |
|
|
Сынып: 7 А |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүйке жүйесінің құрам бөліктері.Жүйке жүйесінің қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.7.2 жүйке жүйесінің қызметін және құрылымдық компонеттерін атау |
|
|
.Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің құрам бөліктерін анықтау. Жүйке жүйесінің қызметін сипаттау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы |
Сынып оқушыларын түгендеп, сабаққа дайындау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Орындарына отырғызып,сабаққа дайындау.
Өткен сабақты еске түсіру әрі жаңа сабақпен байланыстыру бағытында learning apps тапсырмасы қолданылады.
|
Жеке жұмыс |
Оқушылар топқа бөлінеді.(piliapp сайты 4 топқа бөлінеді) Бағалау парақтарын топ басшыларына үлестіріп, өздерін қалай бағалау керектігі түсіндіріледі.. Сабақта қол жеткізетін мақсаттар бірге Талданады Тапсырма№1 «Сипаттамаларын анықтау» Оқушылар терминдерді дұрыс сәйкестендіргенде , мозайка ашылып жаңа сабақпен байланысты сурет шығады. |
Презентация,бағалау парақтары https://learningapps.org/display?v=pz8m9euda20
|
|
Сабақ ортасы Сабақ соңы |
Жаңа сабаққа кірісу. Сабақ тақырыбы мен мақсаты айтылады. Видео көрсетіледі. Бейнекөріністегі материалды «стоп–кадр»әдісі арқылы орындатылады
Мұғалім топтық жұмыс алдында Merge gube программасы арқылы оқушыларға жаңа тақырыппен байланысты суреттердің 3 Д моделін көрсетеді.
«Топтық жұмыс » әдісі. Бастапқы бөлінген 4 топқа арнайы ресурстар таратылады. 1-топ «Жүйке жүйесінің қызметі» презентация –анимациялық видео арқылы 2-топ «ОЖЖ –ми ,жұлын»постер арқылы 3-топ « Нейрон жасушасы» постер арқылы 4-топ « Жүйке жүйесі» модельдеу арқылы «Жұптық жұмыс» Білімалушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру мақсатында «Ойыңды жалғастыр» әдісі арқылы тапсырма беріледі. Оқушылар жұптық жұмыспен жұмыстанады Дескриптор бойынша орындайды. Финеас Гейдждің осы оқиғадан кейінгі тұлғалық қасиеттерінің өзгеру себептері қандай?
Бекіту. https://create.kahoot.it/details/380455e6-1cca-42b2-a0f8-60f0572cd9f8 арқылы бекіту тапсырмасы беріледі . «Шындық /жалған» әдісі Оқушылар 4 топ бойынша жарыса отырып тапсырмаларға жауап береді. Ұялы телефондарын пайдаланады. Сабақ қорытындыланады.Кері байланыс жасалынады. Оқушылардың жаңа сабақты қалай түсінгенін рефлексия сұралады. В |
Жеке жұмыс Бейнебаян негізінде оқушылар берілген видеодан мәліметтерді жазып алып отырады. Оқушылар өздеріне берілген қорапшаны телефонмен сканерлеу арқылы жүйке жүйесімен танысады. Оқушылар берілген ресурстар бойынша топпен жұмыстанады. Жұптық жұмыс Оқушылар жұппен жұмыстанады. Видео тапсырманы орындайды. Модель жасайды,жүйке жүйесінің құрам бөліктерін атайды. Топпен жұмыстанады Оқушылар рефлексиясы тыңдалады |
Видеодағы мәліметтерді тыңдаңыз.Мәліметтерді критерий бойынша жазыңыз. Дескриптор: -Видеодағы үзінді нақты не туралы екенін анықтайды. -Қандай терминдер бар екенін сипаттайды 1-топ: Жүйке жүйесінің құрылымдық бөліктерін атайды. Жүйке жүйесінің қызметін сипаттайды 2-топ: ОЖЖ бөліктерін атайды. Жұлын мен ми бөліктерін анықтайды 3-топ: Нейрон бөліктерін атайды Жүйке ұлпасының ерекшеліктерін сипаттайды 4-топ: Берілген материалдардан «Жүйке жүйесінің» моделін жасайды Берілген модель бойынша жүйке жүйесінің құрам бөліктерін анықтайды Тапсырма№3 Дескриптор: Өзгеру себептерін мысалдар арқылы түсіндіреді . Тапсырма№4 Дескриптор: Жүйке жүйесінің қызметін сипаттайы.Тұжырымдаманың «жалған» немесе «шындық»екенін табады Мұғалімнің бағалауы. Топ басшылары бағалаған парақты алып сыныпты бағалайды Рефлексия -Сабақта сіз үшін алған маңызды ақпарат -Сабақта қиындық тудырған мәселе -Көбірек білгіңіз келеді........ |
https://twig-bilim.kz/ru/film/introduction-to-the-brain презентация Презентация Sparkol.videoscribe Суреттер,модельдер (жүйке жүйесі), ресурстар https://twig-bilim.kz/ru/film/curious-case-of-phineas-gage
https://create.kahoot.it презентация
Sparkol.videoscribe
|
шағым қалдыра аласыз


идеоскрайп
программасы арқылы жасалынған рефлексияға оқушылар жауап
береді.

