|
Мектеп |
Aisaf-Almaty гимназия ЖМ |
|
|
Бөлім |
Қозғалыс |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Еркінбекқызы Жансая |
|
|
Күні |
05.02.2025ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
Оқушылармен амандасып, сыныптағы оқушылардың сабаққа қатысуын тексереді. Оқушыларға жақсы көңіл күй тілейді. |
Мұғаліммен амандасады, көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреседі. |
|
|
|
Үй жұмысын тексеру
3 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру үшін оқушыларға сұрақат қойылады. Дұрыс жауап берген топ крестик немесе нөлдік барып жазады, дұрыс жауап бермесе басқа командаға крестик немесе нөлдік қойылады.
|
Мұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп, өткен білімді естеріне түсіреді. |
Бағалау: «Талпын!» «Жарайсың!»
3 балл |
Сұрақтар жазылған карточкалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 мин |
Оқушыларға жаңа тақырыпты презентация көрсете отырып түсіндіреді. Жүйке жүйесінің орталық бөліміне ми және жұлын, ал шеткі бөліміне — мидан және жұлыннан организмнің шеткі аумақтарына таралатын мүшелер: жүйке түбіршіктері, жүйкелер, жүйке тораптары, жүйке түйіндері (ганглийлері) және жүйке талшықтарының ұштары жатады.
|
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Жаңа тақырыпты дәптерлеріне конспектілейді |
Бағалау: «Мадақтау» |
Презентация Дәптер Қалам |
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Оқушыларға әріптер таратылады. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап ретінде шашылған әріптерді жинап шығады.
|
Оқушылар топқа берілген сұрақтар бойынша алфабит әріптерін құрастыра отырып сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Жарайсың! Алға талпын!
3 балл |
Алфабит әріптері,\ Оқулық 7 сынып биология Атамұра баспасы Соловьева А.Р Ибраимова Б.Т |
|
|
2- Тапсырма ми қозғау Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Жарайсың!
2 балл |
Оқулық Сөзжұмбақ |
|
|
3-тапсырма. Бекіту тапсырмасы Bamboozl платформасы арқылы сабақты бекіту тапсырмалары беріледі. Топ бойынша сұрақтарға жауап береді. Әр дұрыс жауапқа купондар беріледі.
|
Бекіту тест тапсырмаларын орындайды |
Дескриптор: ҚБ: Жарайсың!
2 балл |
kahoot |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқараасын, кері байланысын Padiet тақтасы арқылы біледі. Оқушыларға арнайы сілтемені бере отырып кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы: Тақырыпты оқып келу және конспектілеу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «1-10» балл шкаласы арқылы бағалайды. |
Рефлексия парағы Стикер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын.
Ашық сабақ Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын.
|
Мектеп |
Aisaf-Almaty гимназия ЖМ |
|
|
Бөлім |
Қозғалыс |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Еркінбекқызы Жансая |
|
|
Күні |
05.02.2025ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
Оқушылармен амандасып, сыныптағы оқушылардың сабаққа қатысуын тексереді. Оқушыларға жақсы көңіл күй тілейді. |
Мұғаліммен амандасады, көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреседі. |
|
|
|
Үй жұмысын тексеру
3 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру үшін оқушыларға сұрақат қойылады. Дұрыс жауап берген топ крестик немесе нөлдік барып жазады, дұрыс жауап бермесе басқа командаға крестик немесе нөлдік қойылады.
|
Мұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп, өткен білімді естеріне түсіреді. |
Бағалау: «Талпын!» «Жарайсың!»
3 балл |
Сұрақтар жазылған карточкалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 мин |
Оқушыларға жаңа тақырыпты презентация көрсете отырып түсіндіреді. Жүйке жүйесінің орталық бөліміне ми және жұлын, ал шеткі бөліміне — мидан және жұлыннан организмнің шеткі аумақтарына таралатын мүшелер: жүйке түбіршіктері, жүйкелер, жүйке тораптары, жүйке түйіндері (ганглийлері) және жүйке талшықтарының ұштары жатады.
|
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Жаңа тақырыпты дәптерлеріне конспектілейді |
Бағалау: «Мадақтау» |
Презентация Дәптер Қалам |
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Оқушыларға әріптер таратылады. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап ретінде шашылған әріптерді жинап шығады.
|
Оқушылар топқа берілген сұрақтар бойынша алфабит әріптерін құрастыра отырып сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Жарайсың! Алға талпын!
3 балл |
Алфабит әріптері,\ Оқулық 7 сынып биология Атамұра баспасы Соловьева А.Р Ибраимова Б.Т |
|
|
2- Тапсырма ми қозғау Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Жарайсың!
2 балл |
Оқулық Сөзжұмбақ |
|
|
3-тапсырма. Бекіту тапсырмасы Bamboozl платформасы арқылы сабақты бекіту тапсырмалары беріледі. Топ бойынша сұрақтарға жауап береді. Әр дұрыс жауапқа купондар беріледі.
|
Бекіту тест тапсырмаларын орындайды |
Дескриптор: ҚБ: Жарайсың!
2 балл |
kahoot |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқараасын, кері байланысын Padiet тақтасы арқылы біледі. Оқушыларға арнайы сілтемені бере отырып кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы: Тақырыпты оқып келу және конспектілеу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «1-10» балл шкаласы арқылы бағалайды. |
Рефлексия парағы Стикер
|
шағым қалдыра аласыз


















