Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі бұйрығына
7-қосымша
|
Қазақстан тарихы пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
№219 Ы. Алтынсарин қазақ орта мектебі
Жүсіп ата кесенесі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: Жүсіп ата кесенесі |
||
|
Педагогтің аты-жөні Айсауова Акманат Кайратовна |
||
|
Күні: 21.12.2020 ж |
|
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жүсіп ата кесенесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Жүсіп ата кесенесін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Жүсіп ата кесенесінің құрылысындағы ерекшеліктерін анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі: Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңі мен құрылысын ажыратады. Оқушылардың кейбірі: Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңін талдау жасайды құрылысының моделін жасай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, қал-жағдайларын сұрау, сабақта кімдердің қатысып отырғанын белгілеу Үй тапсырмасын еске түсіру. «Домино» әдісі. Мұнда оқушыларды қағаз қиындыларындағы кесене суретін жинау арқылы екі топқа бөліп, үй тапсырмасы бойынша зымыран 10 сұрақ, ал 5 мәтін сұрақ дайындайды Бір мезетте сұрақтар мен жауаптар ортаға салынады. Осы орайда өз сәйкестіктерін табу арқылы «Домино» құрастыруды тапсырады. Дескриптор:
|
Мұғаліммен сәлемдеседі Өздерінің сабаққа қатысып отырғаны жөнінде белгі береді 10 оқушы сұрақ дайындайды 10 оқушы жауап жазады Сұрақтың жауабын сәйкестендіру арқылы «Домино» құрастырады |
Мұғалімнің кері байланысы |
Тапсырманың орындалу ережесі көрсетілген сызба |
|
Сабақтың Басы 20 минут |
1 тапсырма Жаңа сабаққа оқушы зейінін шоғырландыру «Жүсі ата кесенесі» бейнесабақты көру және берілген сұрақтар бойынша талқылау. -Бүгінгі сабақ не туралы болмақ? -Жүсіп ата туралы не білдіңдер? -Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңін біле алдыңдар ма? Дескриптор:
2.Өмір сүрген кезеңдері мен тарихын ажыратады |
Бейнесабақты көреді, мән-мағынасын түсінеді. Берілген сұрақтар бойынша өз ойларымен бөлісу арқылы талқылайды |
Қалыптастырушы бағалау «Дауыс жинау» әдісі |
Бейнесабақ сілтемесі youtube.com/ watch?v= nPaRGXWfQHQ |
|
2 тапсырма «Кім жылдам?» әдісі. Суреттер араластырылып беріледі. Кесене мен мешіттер деп екі топқа жіктеуді тапсырады Дескриптор: 1.Кесенені мешіт түрінен ажырата алады; 2.Кесене құрылысына қарап уақытын жіктеуді жобалап біледі. 3 тапсырма «Айналмалы бекет» Мәтінмен жұмыс. Уақытты тиімді пайдалану үшін мәтін үш немесе төрт бөлікке бөліп беріледі. Мысалы: Кесене сыртқы құрылысын 1-5, ерекшеліктерін 6-10, өмір сүру кезеңі 10-15 аралығындағылар оқуын және түсіндіріп беруін тапсырады. Дескриптор: 1.Дайын білімге емес өздігінен ісзенуге, саналы түрде білім алуға қадам жасайды. |
Берілген уақыт ішінде суреттерге қарап, кесене мен мешіттер деп екі топқа жіктейді Мәтіннің бөліп берілген бөлігін оқып, түсіндіреді және жаңа білімін тиянақтайды. Өзі түсінеді, өзгені оқытады |
ҚБ «Теңге алу» Мұғалімнің кері байланысы ҚБ «Бағдаршам» |
Оқулық, интернет ресурсы |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
4 тапсырма «ВЕНН диаграммасы» арқылы жаңа сабақты пысықтау беріледі Кесене мен мешітке тән белгілері мен айырмашылықтарын анықтау Оқушы рефлексиясы Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма |
|
Мұғалімнің кері байланысы
|
В |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жүсіп ата кесенесі
Ашық сабақ. Жүсіп ата кесенесі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі бұйрығына
7-қосымша
|
Қазақстан тарихы пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
№219 Ы. Алтынсарин қазақ орта мектебі
Жүсіп ата кесенесі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: Жүсіп ата кесенесі |
||
|
Педагогтің аты-жөні Айсауова Акманат Кайратовна |
||
|
Күні: 21.12.2020 ж |
|
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жүсіп ата кесенесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Жүсіп ата кесенесін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Жүсіп ата кесенесінің құрылысындағы ерекшеліктерін анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі: Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңі мен құрылысын ажыратады. Оқушылардың кейбірі: Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңін талдау жасайды құрылысының моделін жасай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, қал-жағдайларын сұрау, сабақта кімдердің қатысып отырғанын белгілеу Үй тапсырмасын еске түсіру. «Домино» әдісі. Мұнда оқушыларды қағаз қиындыларындағы кесене суретін жинау арқылы екі топқа бөліп, үй тапсырмасы бойынша зымыран 10 сұрақ, ал 5 мәтін сұрақ дайындайды Бір мезетте сұрақтар мен жауаптар ортаға салынады. Осы орайда өз сәйкестіктерін табу арқылы «Домино» құрастыруды тапсырады. Дескриптор:
|
Мұғаліммен сәлемдеседі Өздерінің сабаққа қатысып отырғаны жөнінде белгі береді 10 оқушы сұрақ дайындайды 10 оқушы жауап жазады Сұрақтың жауабын сәйкестендіру арқылы «Домино» құрастырады |
Мұғалімнің кері байланысы |
Тапсырманың орындалу ережесі көрсетілген сызба |
|
Сабақтың Басы 20 минут |
1 тапсырма Жаңа сабаққа оқушы зейінін шоғырландыру «Жүсі ата кесенесі» бейнесабақты көру және берілген сұрақтар бойынша талқылау. -Бүгінгі сабақ не туралы болмақ? -Жүсіп ата туралы не білдіңдер? -Жүсіп ата кесенесінің өмір сүру кезеңін біле алдыңдар ма? Дескриптор:
2.Өмір сүрген кезеңдері мен тарихын ажыратады |
Бейнесабақты көреді, мән-мағынасын түсінеді. Берілген сұрақтар бойынша өз ойларымен бөлісу арқылы талқылайды |
Қалыптастырушы бағалау «Дауыс жинау» әдісі |
Бейнесабақ сілтемесі youtube.com/ watch?v= nPaRGXWfQHQ |
|
2 тапсырма «Кім жылдам?» әдісі. Суреттер араластырылып беріледі. Кесене мен мешіттер деп екі топқа жіктеуді тапсырады Дескриптор: 1.Кесенені мешіт түрінен ажырата алады; 2.Кесене құрылысына қарап уақытын жіктеуді жобалап біледі. 3 тапсырма «Айналмалы бекет» Мәтінмен жұмыс. Уақытты тиімді пайдалану үшін мәтін үш немесе төрт бөлікке бөліп беріледі. Мысалы: Кесене сыртқы құрылысын 1-5, ерекшеліктерін 6-10, өмір сүру кезеңі 10-15 аралығындағылар оқуын және түсіндіріп беруін тапсырады. Дескриптор: 1.Дайын білімге емес өздігінен ісзенуге, саналы түрде білім алуға қадам жасайды. |
Берілген уақыт ішінде суреттерге қарап, кесене мен мешіттер деп екі топқа жіктейді Мәтіннің бөліп берілген бөлігін оқып, түсіндіреді және жаңа білімін тиянақтайды. Өзі түсінеді, өзгені оқытады |
ҚБ «Теңге алу» Мұғалімнің кері байланысы ҚБ «Бағдаршам» |
Оқулық, интернет ресурсы |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
4 тапсырма «ВЕНН диаграммасы» арқылы жаңа сабақты пысықтау беріледі Кесене мен мешітке тән белгілері мен айырмашылықтарын анықтау Оқушы рефлексиясы Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма |
|
Мұғалімнің кері байланысы
|
В |
шағым қалдыра аласыз














