Материалдар / Ашық сабақ: Жүздік-санау бірлігі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: Жүздік-санау бірлігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ: Бөлім: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп Жүздік-санау бірлігі. 2 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2021
377
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Математика пәні

Бөлім:

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп.

Педагогтың Т.А.Ә (болған жағдайда)

Мәнен Гүлбереке

Күні:

08.11.2021

Сынып: 2 «Ә»


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жүздік-жаңа санау бірлігі

Оқу бағдарламасына негізделген оқыту мақсаттары

2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру

2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану

2.1.2.5. Жүздіктерді ауызша қосу жəне азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты

Барлығы: Санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастырады; 1000-ға дейін жүздіктермен санайды, жазады және салыстырады.

Көбісі: Санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастырады; 1000-ға дейін жүздіктермен санайды, жазады және салыстырады және қосып азайтады.

Кейбіреуі: Жүздіктерді ауызша қосады және азайтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы



5 минут


Психологиялық ахуал

Жарқырап күн де ашылды,

Айнала нұр шашылды.

Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз,

Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз.


Мақсатымыз – білім алу

Міндетіміз – еңбектену.


Сыныпты сандар арқылы 3 - топқа бөлу

1 - топ Бірліктер

2 - топ Ондықтар

3 –топ Жүздіктер

Топ басшыларын сайлау



Оқушылар бір – біріне жақсы тілек айтып,

сәттілік тілейді





Сандар арқылы топқа бөлініп, топтарына сәйкес орындарын табады

Мұғалім ұйымдас

тыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»












Сандар




Сабақтың ортасы



25 минут










Жаңа сабақты түсіндіру. Сабақ мақсатымен таныстыру.

Жүздік - жаңа санау бірлігі

Бүгінгі сабақта біз 1000- ға дейін жүздіктермен санаймыз, жазамыз , салыстырамыз.

1 тапсырма (ауызша)

1-топ  100-ге дейін бірліктермен сана

2-топ 100-ге дейін ондықтармен сана

3-топ Жүздіктермен кері сана.


100 –ге дейін бірліктермен және ондықтармен сана. 10 қарындашты қалай атауға болады?

Заттар көп болғанда, оларды жүздіктермен санауға болады. Жүздікті алу үшін неше ондықты біріктіріп буу қажет? Жүздіктермен сана.

1 жүздік = 10 ондық= 100бірлік

100  200  300  400  500  600 700 800 900


Саралау: Қабілеті төмен оқушылар жұптаса отырып жұмыс жасауға үйренеді





100-ге дейін бірліктермен және ондықтармен санайды








Дескриптор

1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылай

ды;

2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;

3. Көп заттарды жүздіктермен санауды үйренеді;

4. Бір жүздікте қанша ондық бар екенін айтады;


(Б) «Бас бармақ» әдісі арқылы







Суреттер

Оқулық


Қарын

даш






2 тапсырма (ауызша)

Топтық жұмыс (ауызша)

«Кім жылдам?» ойыны

Жүздіктерді өсу ретімен атап, қандай жүздік жетіспейді соны табу

100,200,300,400,500,600,700,800,900


Саралау: Оқушылар бір – бірімен ой бөліседі.






Қандай жүздік жетіспейтінін анықтайды.

Дескриптор

1. Берілген сандарды өсу ретімен атайды;

2.Жетіспейтін жүздікті табады;

3.Жүздіктермен санап үйренеді.


(Б) «Шапалақ» әдісі арқылы


Оқулық

Қаламсап

А4 қағазы


3 тапсырма (жазбаша)

Салыстыру

Дәптермен, тақтамен жұмыс.

Әр топқа тапсырманы бөліп беру

1-топ 2-топ

9 онд. * 7 жүзд. 800 * 5 онд.

100 * 200 700 * 80 3-топ

6 жүзд. * 8 онд.

900 * 5 жүзд.

Саралау: Оқушылар бір –бірімен ой бөліседі. Өз ойларын еркін айтып дәлелдейді. Тапсырманы орындау кезінде бірін – бірі тыңдап, толықтырады. Қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетіледі

Ондықтар мен жүздіктерді салыстыру

Дескриптор

1. Берілген тапсырманы топта талқылып, орындайды

2.Жүздік

термен салыстыруды үйренеді

3. Бір-бірінің жұмыстар

ын тексереді, бағалайды.

(Б)

«От шашу»

әдісі арқылы




Оқулық

Дәптер

Тақта

Қаламсап


Сергіту сәті

3 минут

Сергіту сәті

«Көңілді күн»


Видеодағы іс-әрекетті қайталап, сергіту биін билейді



Компью

тер

Колонка



4 тапсырма (жазбаша)

Топтық жұмыс

1-топ

А) Жануарлар – 17 к

Ертегі - ?, одан 9 артық

Ш: 17+9=26 Ж: 26 ертегі

2-топ

Ә) Жексенбі – 21 бет

Дүйсенбі - ? одан 4 бет кем

Ш: 21 – 4 =17 Ж: 17 бет

3-топ

Б) Сәрсенбі – 21 бала

Бейсенбі – 9 бала

Қай күні артық -?

Ш: 21 - 9 =12 Ж: сәрсенбі күні 12 бала артық

Саралау: Оқушылар бір –бірімен ой бөліседі. Өз ойларын еркін айтып дәлелдейді. Тапсырманы орындау кезінде бірін – бірі тыңдап, толықтырады. Қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетіледі



Дескриптор

1. Берілген тапсырманы өзара талқылайды;

2. Қысқаша шартын құрастыра

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!