|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылжар жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисенғалиева Г.Б |
|||||
|
Күні: |
23.01.2026 |
|||||
|
Сынып: 1 Ә |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 Жуан және жіңішке айтылатын сөздер Әдепті балалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды , сұрақтарға жауап береді . дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады; Дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке дыбыстарды ажыратады |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ тың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс Тар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендейді, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Біз бақытты баламыз Биікке қанат қағамыз Болашаққа талпынып Оттай лаулап жанамыз Өткен сабақты қайталау. Сұрақтарға жауап беру -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Буын дегеніміз не? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата? «Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды (ынтымақтастық, құрмет) оқу процесінің басынан бастап енгізеді.Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сөзді дұрыс айтуға және құрмет көрсетуге дағдыланады. |
«Бір-бірін мұқият тыңдайды Кезекпен сөйлеуді үйренеді Сыныптастарына құрмет көрсетеді Ынтымақтастықта жұмыс істейді Өз ойын еркін, анық жеткізеді Сұрақтарға жауап береді |
Кері байланыс (мадақтау сөздері) «Жақсы!» «Жарайсың» «Тамаша!» «Өте дұрыс айттың!» ҚБ: Құрт арқылы бағалау |
|
||
|
Сабақтың ортасы Сабақты қорытындылау. |
Саралау тәсілі. Адасқан әріптер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау - Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабақ мақсатымен таныстыру III. Жаңа тақырып. Оқулықпен жұмыс. " Оқылым.Айтылым. «Ойлан – Түсіндір – Қолдан» әдісі 1-жаттығу. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады Аудио жазбадағы мәтінді тыңдайды Мәтін бойынша сұраққа жауап береді «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі
Дәптермен жұмыс Ғ ғ дыбысын көркем жазады Жұптық жұмыс. Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратады.
2-жаттығу. Мақалды оқиды Көркем жазады Үлкенге -құрмет, кішіге -ізет. Сергіту сәті ЕБҚ оқушы Суреттерге қара, сөздің сызбасына назар аудар. Түсіп қалған әріптерді жаз.
Топтық жұмыс 1-топ Берілген сөздерді жуан, жіңішке болып бөліңдер. 2-топ. Дыбыстық талдау жасау 3- Пазл құрастыру 4. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз.
Learning apps бағдарламасы арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды. Сабақтың тақырыбы мақсатымен танысады 1-жаттығу Мәтін мазмұнын тақырып бойынша алдын ала болжайды Видео жазбаны тыңдайды Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Бір-біріне қолдау көрсетеді Ғ ғ дыбысын көркем жазады Жазу элементтерін сақтайды Оқушылар жұптасып, берілген тапсырманы орындайды. жұптастырылады. 2-жаттығу Мақалды жазады «Үлкенге – құрмет, кішіге – ізет» Мақалдың өмірмен байланысын түсіндіреді. Әр топ берілген жұмыстарды бірлесіп орындайды. |
Дескриптор Берілген мәтінді тыңдайды. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсың! Тамаша! Керемет жазасың! Дескриптор Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратады Дескриптор Берілген мақалды жазады Дескриптор: 1-топ. Сөздерді жуан, жіңішкеге ажыратады 2-топ. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3-топ. Жуан жіңішке болып бөлінетін дыбыстарды ажыратады. 4-топ. Көп нүктенің орнына әріптерді қойып жазады |
слайд түсіндірме көрнекі құралдар |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия жасайды. Classroomscreen бағдарламасы арқылы Смайлик» әдісі ? – бәрі түсінікті ? – жартылай түсіндім ☹ – түсініксіз болды |
. Рефлексия жасайды. Смайлик» әдісі «Смайлик» әдісі: ? – бәрі түсінікті ? – жартылай түсіндім ☹ – түсініксіз болды |
Мұғалімнің тиімді кері байланысы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жуан және жіңішке айтылатын дауысты дыбыстар
Ашық сабақ. Жуан және жіңішке айтылатын дауысты дыбыстар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылжар жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисенғалиева Г.Б |
|||||
|
Күні: |
23.01.2026 |
|||||
|
Сынып: 1 Ә |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 Жуан және жіңішке айтылатын сөздер Әдепті балалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды , сұрақтарға жауап береді . дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады; Дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке дыбыстарды ажыратады |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ тың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс Тар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендейді, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Біз бақытты баламыз Биікке қанат қағамыз Болашаққа талпынып Оттай лаулап жанамыз Өткен сабақты қайталау. Сұрақтарға жауап беру -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Буын дегеніміз не? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата? «Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды (ынтымақтастық, құрмет) оқу процесінің басынан бастап енгізеді.Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сөзді дұрыс айтуға және құрмет көрсетуге дағдыланады. |
«Бір-бірін мұқият тыңдайды Кезекпен сөйлеуді үйренеді Сыныптастарына құрмет көрсетеді Ынтымақтастықта жұмыс істейді Өз ойын еркін, анық жеткізеді Сұрақтарға жауап береді |
Кері байланыс (мадақтау сөздері) «Жақсы!» «Жарайсың» «Тамаша!» «Өте дұрыс айттың!» ҚБ: Құрт арқылы бағалау |
|
||
|
Сабақтың ортасы Сабақты қорытындылау. |
Саралау тәсілі. Адасқан әріптер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау - Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабақ мақсатымен таныстыру III. Жаңа тақырып. Оқулықпен жұмыс. " Оқылым.Айтылым. «Ойлан – Түсіндір – Қолдан» әдісі 1-жаттығу. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжап айтады Аудио жазбадағы мәтінді тыңдайды Мәтін бойынша сұраққа жауап береді «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі
Дәптермен жұмыс Ғ ғ дыбысын көркем жазады Жұптық жұмыс. Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратады.
2-жаттығу. Мақалды оқиды Көркем жазады Үлкенге -құрмет, кішіге -ізет. Сергіту сәті ЕБҚ оқушы Суреттерге қара, сөздің сызбасына назар аудар. Түсіп қалған әріптерді жаз.
Топтық жұмыс 1-топ Берілген сөздерді жуан, жіңішке болып бөліңдер. 2-топ. Дыбыстық талдау жасау 3- Пазл құрастыру 4. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз.
Learning apps бағдарламасы арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды. Сабақтың тақырыбы мақсатымен танысады 1-жаттығу Мәтін мазмұнын тақырып бойынша алдын ала болжайды Видео жазбаны тыңдайды Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Бір-біріне қолдау көрсетеді Ғ ғ дыбысын көркем жазады Жазу элементтерін сақтайды Оқушылар жұптасып, берілген тапсырманы орындайды. жұптастырылады. 2-жаттығу Мақалды жазады «Үлкенге – құрмет, кішіге – ізет» Мақалдың өмірмен байланысын түсіндіреді. Әр топ берілген жұмыстарды бірлесіп орындайды. |
Дескриптор Берілген мәтінді тыңдайды. Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсың! Тамаша! Керемет жазасың! Дескриптор Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді ажыратады Дескриптор Берілген мақалды жазады Дескриптор: 1-топ. Сөздерді жуан, жіңішкеге ажыратады 2-топ. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3-топ. Жуан жіңішке болып бөлінетін дыбыстарды ажыратады. 4-топ. Көп нүктенің орнына әріптерді қойып жазады |
слайд түсіндірме көрнекі құралдар |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия жасайды. Classroomscreen бағдарламасы арқылы Смайлик» әдісі ? – бәрі түсінікті ? – жартылай түсіндім ☹ – түсініксіз болды |
. Рефлексия жасайды. Смайлик» әдісі «Смайлик» әдісі: ? – бәрі түсінікті ? – жартылай түсіндім ☹ – түсініксіз болды |
Мұғалімнің тиімді кері байланысы |
|||
шағым қалдыра аласыз















