|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||
|
Мектептің атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
||||||
|
Күні: |
21.01.2026 |
||||||
|
Сынып: |
1ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.5.1 Мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа
жауап береді. |
||||||
|
Құндылықтар |
Қаңтар айы "Заң және тәртіп айы" Апта дәйексөзі "Әділетті заң-қоғамның тірегі" |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин
Сабақтың ортасы 2 мин
1 мин 9 мин 5 мин 3 мин
2 мин
5 мин 5 мин 7 мин Сабақтың соңы 3 мин |
Психологиялық ахуал «Көңілді сәлемдесу»
Word wall платформасы арқылы өткен сабақты қайталайды Миға шабуыл: «Бала үшін бәрінен де кім жақсы?» экрандағы суретке қарап өз ойларын айтады Тақырыпты ашу, оқушыларды сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырып өтеді және сабақтың мақсатын нақтылап айтып өтеді Видеоролик «Бәрінен де жақсы» мәтінін ЖИ жасалған мультфильмін тамашалау 1-жаттығу. Мәтінді оқу. «Тізілген моншақтар» әдісі арқылы оқушыларға бір сөйлемнен оқыту. Ыбырай Алтынсари ЖИ-і оқушыларға өзі туралы айтып береді (Ұ) «Сұрақ-жауап» әдісі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Жұптық жұмыс. Суретке қарап мәтін бөліктеріне ретке келтіру. СЕРГІТУ СӘТІ 2-жаттығу. Мақалды көркем жаз. Дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке екенін айту. (Дәптермен жұмыс) (Көркем жазу ережесімен таныстыру) 3-жаттығу. «Спиннер» ойыны арқылы сөзді таңдап, отбасы туралы әңгімелейді, «Ашық микрофон» әдісі Топтық жұмыс. Жуан дауысты дыбысы бар сөздерді 1- топ жасыл киіз үйге, ал жіңішке дауысты дыбысы бар сөздерді 2-топ ақ киіз үйге орналастырады. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасау Үй тапсырмасы:
Рефлексия «СМС» |
Оқушылар экрандағы бейнені түрту арқылы мұғаліммен амандасады, тағы түртіп эмоциясын көрсетеді, тағы түртіп топқа бірігеді Оқушылар өткен сабақтарды еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Мұқият тыңдайды Оқулықтағы мәтінді мәнерлеп оқиды, бірінен-кейін бірі Мұқият тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша реттілігін табады. Қимылды қайталайды Мақалды көркем жазады Спиннерді айналдырып, сәйкес келген сөзге отбасы туралы әңгімелейді Сөздерді тиісті киіз үйге орналастырады. Және сөздерге дыбыстық талдау жасайды Үй тапсырмасын алады Сабаққа рефлексия жасайды
|
Дескриптор: Дескриптор: – сабақ тақырыбын анықтайды
Дескриптор: -мәнерлеп, қатесіз оқиды
Дескриптор: ҚБ «Жарайсың» «Керемет» «Талпын»
Дескриптор: Дескриптор: -өз ойын айта алады
Дескриптор: – дыбыстық талдау жасайды |
https://wordwall.net/ru/resource/
Слайд
Таратпа материалдар
|
|||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
Жуан 1-топ
![]()
Ана
әке
әже
киіз үй
жасыл
құшақ
Жіңішке 2-топ
Ана
әке
әже
киіз үй
жасыл
құшақ


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар" 1 сынып
Ашық сабақ "Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар" 1 сынып
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||
|
Мектептің атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
||||||
|
Күні: |
21.01.2026 |
||||||
|
Сынып: |
1ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.5.1 Мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа
жауап береді. |
||||||
|
Құндылықтар |
Қаңтар айы "Заң және тәртіп айы" Апта дәйексөзі "Әділетті заң-қоғамның тірегі" |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин
Сабақтың ортасы 2 мин
1 мин 9 мин 5 мин 3 мин
2 мин
5 мин 5 мин 7 мин Сабақтың соңы 3 мин |
Психологиялық ахуал «Көңілді сәлемдесу»
Word wall платформасы арқылы өткен сабақты қайталайды Миға шабуыл: «Бала үшін бәрінен де кім жақсы?» экрандағы суретке қарап өз ойларын айтады Тақырыпты ашу, оқушыларды сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырып өтеді және сабақтың мақсатын нақтылап айтып өтеді Видеоролик «Бәрінен де жақсы» мәтінін ЖИ жасалған мультфильмін тамашалау 1-жаттығу. Мәтінді оқу. «Тізілген моншақтар» әдісі арқылы оқушыларға бір сөйлемнен оқыту. Ыбырай Алтынсари ЖИ-і оқушыларға өзі туралы айтып береді (Ұ) «Сұрақ-жауап» әдісі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Жұптық жұмыс. Суретке қарап мәтін бөліктеріне ретке келтіру. СЕРГІТУ СӘТІ 2-жаттығу. Мақалды көркем жаз. Дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке екенін айту. (Дәптермен жұмыс) (Көркем жазу ережесімен таныстыру) 3-жаттығу. «Спиннер» ойыны арқылы сөзді таңдап, отбасы туралы әңгімелейді, «Ашық микрофон» әдісі Топтық жұмыс. Жуан дауысты дыбысы бар сөздерді 1- топ жасыл киіз үйге, ал жіңішке дауысты дыбысы бар сөздерді 2-топ ақ киіз үйге орналастырады. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасау Үй тапсырмасы:
Рефлексия «СМС» |
Оқушылар экрандағы бейнені түрту арқылы мұғаліммен амандасады, тағы түртіп эмоциясын көрсетеді, тағы түртіп топқа бірігеді Оқушылар өткен сабақтарды еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Мұқият тыңдайды Оқулықтағы мәтінді мәнерлеп оқиды, бірінен-кейін бірі Мұқият тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша реттілігін табады. Қимылды қайталайды Мақалды көркем жазады Спиннерді айналдырып, сәйкес келген сөзге отбасы туралы әңгімелейді Сөздерді тиісті киіз үйге орналастырады. Және сөздерге дыбыстық талдау жасайды Үй тапсырмасын алады Сабаққа рефлексия жасайды
|
Дескриптор: Дескриптор: – сабақ тақырыбын анықтайды
Дескриптор: -мәнерлеп, қатесіз оқиды
Дескриптор: ҚБ «Жарайсың» «Керемет» «Талпын»
Дескриптор: Дескриптор: -өз ойын айта алады
Дескриптор: – дыбыстық талдау жасайды |
https://wordwall.net/ru/resource/
Слайд
Таратпа материалдар
|
|||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
Жуан 1-топ
![]()
Ана
әке
әже
киіз үй
жасыл
құшақ
Жіңішке 2-топ
Ана
әке
әже
киіз үй
жасыл
құшақ


шағым қалдыра аласыз
















