|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 мектеп-лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утебаева Перизат |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024ж |
|||||
|
Сыныбы: |
Мектепалды даярлық тобы |
|||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Мұғалімнің көмегімен сурет бойынша жыл мезгілдерін ажырату Сұрақтарға жауап беру арқылы қысқа сөйлемдер құрау Математиканы өмірмен байланыстыра отырып,жетекші сұрақтарға жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалардың жыл мезгілдері(ай аттары) туралы түсініктері қалыптасады Сұрақтарға жауап беріп сөйлем құрау арқылы сөздік қорлары дамиды Сурет бояу арқылы ұсақ моторикалары дамиды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: топта бірлесе жұмыс істеу арқылы өзгені бағалау достық қарым-қатынастың құндылығын сезіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 25 минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 2 минут Сабақ тың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды жақсарту Тренд музыка арқылы би қимылдарын көрсету Топқа бөлу 1-топ Көктем 2-топ Жаз 3-топ Күз 4-топ Қыс Балалар,топта бір-бірімізді тыңдап ұйымшылдықпен жұмыс жасайық Өткенді пысықтау Балалар,бүгін аптаның қай күні? Өте дұрыс Сейсенбіден басқа тағы қандай апта күндерін білеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Балалар,алдарыңдағы суретке назар аударайық Суретте не бейнеленген? Астыңғы суретте ненің суретін көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар ! Балалар,ағаштың жапырақтары өте көп жап-жасыл ....Мен қай мезгілдегі ағаш туралы айтып тұрмын Ағаштың жапырақтары сары..... Ағаштың жапырақтары мүлдем жоқ.... Ағаштың жапырақтары бүршік жарып енді өсіп келеді........ Аудиожазба арқылы жыл мезгілдеріндегі табиғат құбылыстары туралы білімдерін еске түсіреді 2-тапсырма (ЖИ )Балалар,тақтаға назар аудрайық Айгүл деген бала бізден көмек сұрап тұр Қандай көмек екен тыңдап көрейікші Балалар , көмектесеміз бе? Балалар,қазір біз сендермен әр жыл мезгілінде неше ай барын және олардың аттарын есімізге түсірейік Балалар,барлық топ өздеріне қатысты ай аттарын атап шықты.Енді бәріміз бірге барлық ай аттарын атап шығайықшы Сиқырлы қобдишаның тапсырмасы 3-тапсырма Балалар,сендердің дәптерлеріңде бас киімдердің суреті берілген Маған қоршап сылған бас киімді көрсетіңдерші Жарайсыңдар! Енді осыған ұқсас бас киімді табыңдар қане кім бірінші тауып көрсетер екен Тамаша! Балалар ,бұл бас киімді қай жыл мезгілінде киеміз? Қане жылдам осы бас киімді өздерің қалаған түспен бояйық Денемізді тік ұстап сыртына шығармай әдемі етіп бояймыз Балалар,қазір сенде топпен жұмыс жасайсыңдар.Өздеріңе берілген суреттен тек топ атауына байланысты суретті ғана тауып қоршаймыз Тапсырманы орындап болған топ суреттерін тақтаға іледі Балалар,бүгінгі сабақ ұнады ма? Сендерге бәрі түсінікті болды ма? Егер түсінікті болса қызықты болса жасыл жазуды басамыз Егер түсініксіз болса қызыл жазуды басамыз Егер бүгінгі сабақта тапсырма орындағанда қиналсаң сары жазуды басамыз Балалар,бүгін сабаққа барлығың жақсы қатыстыңдар.Жарайсыңдар! Сабақ аяқталды |
Оқушылар мұғаліммен бірге қайталайды Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер арқылы топтасады Балалар жауап береді Балалар апта күндерін атап айтады Балалар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Жыл мезгілдерінде гі ағаштардың өзгерісі туралы алдыңғы білімді қолдана отырып тапсырманы орындайды табиғат құбылыстарын қимыл арқылы көрсетеді Балалар мұғалімнің көмегімен ай аттарын атайды Балалар он екі айдың атайды Жеке жұмыс жасайды Балалар жауап береді Балалар суретті бояйды Жыл мезгілдеріне байланысты суреттерді тауып қоршап сызады |
Дескриптор: Балалар апта күндерін ретімен атап шығады Мадақтау Дескриптор: Жыл мезгілдеріне байланысты ағаштардың суретін жабыстырады
Дескриптор: Ай аттарын ретімен атайды
ҚБ «Үш шапалақ»әдісі Дескриптор: Мұғалімнің нұсқаулығын тыңдай отырып тапсырманы орындайды Тамаша! Дескриптор: Жыл мезгілдеріне байланысты суреттерді ажырата алады Тамаша! |
музыка суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жыл мезгілдері.
Ашық сабақ Жыл мезгілдері.
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 мектеп-лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утебаева Перизат |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024ж |
|||||
|
Сыныбы: |
Мектепалды даярлық тобы |
|||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Мұғалімнің көмегімен сурет бойынша жыл мезгілдерін ажырату Сұрақтарға жауап беру арқылы қысқа сөйлемдер құрау Математиканы өмірмен байланыстыра отырып,жетекші сұрақтарға жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалардың жыл мезгілдері(ай аттары) туралы түсініктері қалыптасады Сұрақтарға жауап беріп сөйлем құрау арқылы сөздік қорлары дамиды Сурет бояу арқылы ұсақ моторикалары дамиды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: топта бірлесе жұмыс істеу арқылы өзгені бағалау достық қарым-қатынастың құндылығын сезіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 25 минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 2 минут Сабақ тың ортасы 15 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды жақсарту Тренд музыка арқылы би қимылдарын көрсету Топқа бөлу 1-топ Көктем 2-топ Жаз 3-топ Күз 4-топ Қыс Балалар,топта бір-бірімізді тыңдап ұйымшылдықпен жұмыс жасайық Өткенді пысықтау Балалар,бүгін аптаның қай күні? Өте дұрыс Сейсенбіден басқа тағы қандай апта күндерін білеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Балалар,алдарыңдағы суретке назар аударайық Суретте не бейнеленген? Астыңғы суретте ненің суретін көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар ! Балалар,ағаштың жапырақтары өте көп жап-жасыл ....Мен қай мезгілдегі ағаш туралы айтып тұрмын Ағаштың жапырақтары сары..... Ағаштың жапырақтары мүлдем жоқ.... Ағаштың жапырақтары бүршік жарып енді өсіп келеді........ Аудиожазба арқылы жыл мезгілдеріндегі табиғат құбылыстары туралы білімдерін еске түсіреді 2-тапсырма (ЖИ )Балалар,тақтаға назар аудрайық Айгүл деген бала бізден көмек сұрап тұр Қандай көмек екен тыңдап көрейікші Балалар , көмектесеміз бе? Балалар,қазір біз сендермен әр жыл мезгілінде неше ай барын және олардың аттарын есімізге түсірейік Балалар,барлық топ өздеріне қатысты ай аттарын атап шықты.Енді бәріміз бірге барлық ай аттарын атап шығайықшы Сиқырлы қобдишаның тапсырмасы 3-тапсырма Балалар,сендердің дәптерлеріңде бас киімдердің суреті берілген Маған қоршап сылған бас киімді көрсетіңдерші Жарайсыңдар! Енді осыған ұқсас бас киімді табыңдар қане кім бірінші тауып көрсетер екен Тамаша! Балалар ,бұл бас киімді қай жыл мезгілінде киеміз? Қане жылдам осы бас киімді өздерің қалаған түспен бояйық Денемізді тік ұстап сыртына шығармай әдемі етіп бояймыз Балалар,қазір сенде топпен жұмыс жасайсыңдар.Өздеріңе берілген суреттен тек топ атауына байланысты суретті ғана тауып қоршаймыз Тапсырманы орындап болған топ суреттерін тақтаға іледі Балалар,бүгінгі сабақ ұнады ма? Сендерге бәрі түсінікті болды ма? Егер түсінікті болса қызықты болса жасыл жазуды басамыз Егер түсініксіз болса қызыл жазуды басамыз Егер бүгінгі сабақта тапсырма орындағанда қиналсаң сары жазуды басамыз Балалар,бүгін сабаққа барлығың жақсы қатыстыңдар.Жарайсыңдар! Сабақ аяқталды |
Оқушылар мұғаліммен бірге қайталайды Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер арқылы топтасады Балалар жауап береді Балалар апта күндерін атап айтады Балалар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Жыл мезгілдерінде гі ағаштардың өзгерісі туралы алдыңғы білімді қолдана отырып тапсырманы орындайды табиғат құбылыстарын қимыл арқылы көрсетеді Балалар мұғалімнің көмегімен ай аттарын атайды Балалар он екі айдың атайды Жеке жұмыс жасайды Балалар жауап береді Балалар суретті бояйды Жыл мезгілдеріне байланысты суреттерді тауып қоршап сызады |
Дескриптор: Балалар апта күндерін ретімен атап шығады Мадақтау Дескриптор: Жыл мезгілдеріне байланысты ағаштардың суретін жабыстырады
Дескриптор: Ай аттарын ретімен атайды
ҚБ «Үш шапалақ»әдісі Дескриптор: Мұғалімнің нұсқаулығын тыңдай отырып тапсырманы орындайды Тамаша! Дескриптор: Жыл мезгілдеріне байланысты суреттерді ажырата алады Тамаша! |
музыка суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер |
||


шағым қалдыра аласыз















