Материалдар / Ашық сабақ. Жылқы ер қанаты
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Жылқы ер қанаты

Материал туралы қысқаша түсінік
Орыс сыныбндағы қазақ тілі мен әдебиеті
Авторы:
31 Наурыз 2024
37
2 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сабақтың тақырыбы: Жылқы-ер қанаты

Тексерілді: ОӘІЖО


Бөлім:

9.Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі

Педагогтің аты-жөні

Қарашова Айтолқын Аканқызы

Күні:

13.02.2024ж

Сынып: 7 «Ә»

Қатысушылар саны: 9

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Жылқы-ер қанаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту;

7.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады; тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсынады.

Төрт түлік малды дәріптеуге баулу.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

басы

6 минут


Амандасу, сыныпта «Есім акроним» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Болжау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтау, мақсатымен таныстыру.

Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздер: киелі жануар, атбегі, ел қорғаған, жан серігі, реңк, ажырату, жүйрік;

1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

Амандасады, сыныпта «Есім акроним» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастырады.

Сабақтың тақырыбын суреттер арқылы болжайды, мақсатымен танысады.

Сөздікпен жұмыс жасайды, сөздерді сөздік дәптерге жазады.


Қалыптастырушы



7 сынып Алматы: Көкжиек-Горизонт, 2017 жыл

2-бөлім



https://youtu.be/9B26_DelSVI


Ортасы

5 минут


6 минут






6 минут





5 минут




6 минут




6 минут


«Сұрақ-жауап» әдісі Айтылым 1-тапсырма.

Сұрақтарға жауап бер.


(Жеке) Жазылым 2-тапсырма. Төрт-түлік туралы қандай мақал-мәтел білесің? Дәптерге жаз, мағынасын түсіндір.


«Кім жылдам?» әдісі Айтылым 3-тапсырма Түліктің төлін тап. Орысша баламасын айт.


Тыңдалым Оқылым

4-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы.

«Сәйкестендіру» әдісі

Жазылым 5-тапсырма

Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір.

(Топтық жұмыс)

Жазылым Айтылым

6-тапсырма Жылқы малының қасиеттерін постерге түсір, қорға.

1-тапсырма.

Сұрақтарға жауап береді



2-тапсырма. Төрт-түлік туралы қандай мақал-мәтел білесің? Дәптерге жазады, мағынасын түсіндіреді.


3-тапсырма. Түліктің төлін табады. Орысша баламасын айтады.


4-тапсырма Мәтінді оқиды



5-тапсырма. Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді


6-тапсырма Жылқы малының қасиеттерін постерге түсіреді, түйіндеп айтады

дескриптор: жалпы-1 балл;

Сұрақтарға жауап береді-1балл;



дескриптор: жалпы-2 балл;

Төрт-түлік туралы қандай мақал-мәтел білетінін дәптерге жазады -1 балл;

мағынасын түсіндіреді -1 балл;


дескриптор: жалпы-2 балл;

Түліктің төлін табады.-1 балл;

Орысша баламасын айтады. -1 балл;


дескриптор: жалпы-1 балл;

Мәтінді оқиды -1 балл;



дескриптор: жалпы-2 балл;

Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді-2 балл;

7-12 дұрыс = 2 балл;

1-6 дұрыс = 1 балл;


дескриптор: жалпы-2 балл;

Жылқы малының қасиеттерін постерге түсіреді-1 балл; түйіндеп айтады -1 балл;

Слайд, постер

соңы кері байланыс

5 минут

«ББТ» әдісі арқылы кері байланыс алу. Оқушылардан бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу, сабаққа қорытынды жасату.

Оқушылар сабақ барысында алған білімдерін «ББТ» әдісі бойынша кері байланыс береді.

Білетінім

Білгенім

Түйгенім



Үйге тапсырма

9-тапсырма 58-бет.




бағалау

1-10 балдық жүйе бойынша бағалаймын.




Бағалау парақшасы

Оқушының аты

дескриптор: жалпы-1 балл;

Сұрақтарға жауап береді

-1балл;


дескриптор: жалпы-2 балл;

Төрт-түлік туралы қандай мақал-мәтел білетінін дәптерге жазады -1 балл;

мағынасын түсіндіреді -1 балл;

дескриптор: жалпы-2 балл;

Түліктің төлін табады.-1 балл;

Орысша баламасын айтады. -1 балл;

дескриптор: жалпы-1 балл;

Мәтінді оқиды -1 балл;



дескриптор: жалпы-2 балл; Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді-2 балл;

дескриптор: жалпы-2 балл; Жылқы малының қасиеттерін постерге түсіреді-1 балл; түйіндеп айтады -1 балл;

Барлығы

10 балл

1

Ильшат








2

Ясмина








3

Амир








4

Фарух








5

Сарвиназ








6

Руфина








7

Дильяра








8

Жұлдызай








9

Диана






































Жазылым 2-тапсырма. Төрт-түлік туралы қандай мақал-мәтел білесің? Дәптерге жаз, мағынасын түсіндір.


  • Қойдың сүті қорғасын.

  • Ер қанаты --ат.

  • Түйе байлық,жылқы мырзалық.

  • Сиыр сауған шөлдемес.

  • Өріске мал жарасады,атқа жал жарасады.

  • Ел көркі --мал. өзен көркі тал.

  • Малы бардың назы бар.

  • Жақсы ат жанға серік
    Жақсы ит малға серік.

  • Ақсақ қой түстен кейін маңырайды.

  • Семіздікті қой ғана көтереді.

  • Ат тұяғын тай басар.

  • Өгізге туған күн,
    Бұзауға да туады.


























Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір.


1

Жылқы


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!