Материалдар / Ашық сабақ Жылу мөлшері. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы. Практикалық жұмыс №1
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Жылу мөлшері. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы. Практикалық жұмыс №1

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қаңтар 2023
262
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Жылу мөлшері. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы.

Практикалық жұмыс №1

Бөлім:

Жылу құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:

Умбетаклиева Сауле Бакыткызы

Күні: 24.09.2021ж

Сынып: 8 «ғ»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Жылу мөлшері. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы.

Практикалық жұмыс №1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

8.3.2.5- жылу алмасу процесі кезінде алған немесе берген жылу мөлшерін анықтау;

8.3.2.6- заттың меншікті жылу сыйымдылығының мағынасын түсіндіру;

Сабақ мақсаттары

жылу алмасу процесі кезінде алған немесе берген жылу мөлшерін анықтау,

есептерді шығару, заттың меншікті жылу сыйымдылығын түсіну.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Бағалау

Ресурстар

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Сабақтың басы

12 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату:

«Кім жылдам?» ойыны

үй тапсырмасын сұрау. Кубик тастау арқылы кез келген сұраққа жауап беру


(W) Ширату жаттығу:

«Миға шабуыл»

1,2,3,4 ретке саналып, 4 топқа бірігеді. Анықтамаларға ауызша жауап берді.

ҚБ: Топ басшының бағалауы. Әр қатардан топ басшы жауап берген оқушыларды бағалау парағына белгілеп отырады.

(f): «ынталандыру


Оқушылар амандасады






Стикерлерді таңдау арқылы өздерінің бүгінгі сабақта қандай қөңіл күйде екендерін білдіреді

Сұрақтарға жауап береді





Стикер

арқылы

Оқулық: «Физика»

8– сынып, авторлар: Б.Кронгарт және

Ш.Насохова, баспа: «Мектеп» 2018жыл.

Есептер жинағы, видео, слайд

Сабақтың ортасы

25 минут

Жұмыс жасамай, тек жылу берілу процесі кезінде дененің ішкі энергиясының өзгерісіне тең болатын шаманы жылу мөлшері д.а.

Жұмсалған жылу мөлшерінің заттың құрылымына тәуелділігін ескеру үшін заттың меншікті жылусыйымдылығы шамасы енгізіледі.

Тапсырма. Жұптық жұмыс.

2 – жаттығудың есептерін шығару.

Дескриптор: заттың меншікті жылусыйымдылығының мағынасын түсінеді және есептер шығарады.

Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)

Бағалау. Арнай тапсырмалар нәтижелерін көрсету

Оқытудың мақсаты бойынша.

Бағалау критериі

Дескриптор


Алған білімдерінің нәтижелерін кестеге жазады


-тапсырмалардың дұрыс шешімдерін арнайы кестеге жазады;

-формуланы пайдаланып, есептеулер жүргізеді;

- өлшем бірліктерің дұрыс жазады

- жұмысына қорытынды жасайды;


  1. Бүгінгі сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады,

  2. 2- жаттығу есептерін шығарады Тапсырмаларды орындайды.

  3. Формулаларды пайдаланып есептеулер жүргізеді.

1-10 балл

арқылы бағалау



Сабақтың соңы

8 минут

















Бекіту кезеңі:. Білім алушылар кестені толтырады:

Осы тақырыпта нені меңгердіңдер?

Жаңа алған ақпарат қаншалықты пайдалы және қызықты болды?

Тақырыпқа қатысты тағы не білгілерің келеді?

Тақырып барысында қандай сұрақтар туындады?




Рефлексия: «Аргумент»

Бүгінгі сабақта менің көңіл –күйім .......болды ..................................,себебі....................................

Сабақта мен ............................................. жұмыс жасадым, себебі................................................

Сабақтағы мен үшін ........................................, себебі.......................................................................

Үйге тапсырма: &7 оқу.

Кесте толтырады


Тексерілді:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!