Материалдар / Ашық сабақ "Жылуөткізгіштік.Конвекция.Сәуле шығару" 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Жылуөткізгіштік.Конвекция.Сәуле шығару" 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
- Жылуберілу, жылуөткізгіштік, конвекция, сәуле шығару терминдерін түсіндіріп бере алады; - Жылуберілу түрлерінің ерекшелігін көрсете алады; - Жылуберілудің әр түрінің жүзеге асырылатын жағдайын атап бере алады; - Жылу берілу түрлеріне мысалдар келтіреді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қараша 2021
372
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Бөлім:

Жылу құбылыстары

Педагогтің Т.А.Ә.

Ибатуллиева Э.Н.

Күні:

14.09.2021

Сынып: 8в

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылуөткізгіштік, конвекция, сәуле шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.3.2.2 – жылу берілудің түрлерін салыстыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар :

  • Жылуберілу, жылуөткізгіштік, конвекция, сәуле шығару терминдерін түсіндіріп бере алады;

  • Жылуберілу түрлерінің ерекшелігін көрсете алады;

  • Жылуберілудің әр түрінің жүзеге асырылатын жағдайын атап бере алады;

  • Жылу берілу түрлеріне мысалдар келтіреді.

Көпшілік оқушылар :

  • Жылуберілу түрлеріне байланысты тәжірибе жасай алады;

  • Жылуберілу барысында жүзеге асатын үдерістерді түсіндіре алады;

  • Жылуберілу туралы теориялық білімін тәжірибе тапсырмаларын түсіндіруде қолдана алады;

Кейбір оқушылар:

  • Жылуберілудің үш түріне талдау жасап, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтып бере алады;

  • Тұрмыстағы жылуөткізгіштік пен конвекцияға мысал келтіре алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1

Ұйымдастыру сәті

Мұғалімнің сәлемдесуі. Көтеріңкі көңіл-күй тудыру. 5 топқа бөлінген оқушыларға «Шеткі адамға бер» тақырыбында сергіту сәтін ұйымдастырады

«Шеткі адамға бер» сергіту жаттығуына қатысады, мұғалім тапсырмаларын орындайды



2

Проблеманы анықтап, сабақ мақсаттарын құру, жұмысты ұйымдастыру

Проблеманы шешу сұрағы, «ми шабуылы»: Жнергия қатты қызған денеден аз қыздырылған денеге қалай беріледі?

Сергіту қорытындысы мен аналогияны қолданып (оқушылар-молекула, доп-энергия), әңгіме ұйымдастырады


Болжам жасайды.


Тақырып пен мақсатты анықтайды



3

Ақпаратты қабылдау мен мәнін түсіну

Мәтінмен жұмыс

  1. Топтарға тапсырма: төмендегі жағдайларда жылуберілуін анықтау:

  • қатты денелердің жылуөткізгіштігі

  • сұйықтардың жылуөткізгіштігі

  • газдардың жылуөткізгіштігі

  • конвекция

  • сәуле шығару

  1. Жылуберілу ерекшелігін тексеру тәжірибесі

Оқушылар жұмысын ұйымдастырып, керек кезде кеңес береді.

Үй тапсырмасын (таңдау бойынша) тексереді

Тапсырмаға қатысты жылуберілу ерекшеліктері мен атауларын жазады, жұптық жұмыс. Тәжірибе жасап, оны телефонға түсіреді, тұжырымдарын жазады.

Қажет болған жағдайда мұғалім кеңесіне жүгінеді.


Кері байланыс – «Бағдаршам»

Оқулық, А-3 парақ қағазы, фломастерлер; Физикалық құралдар: ағаш цилиндр, құрғақ жанғыш зат, сіріңке, боялған және боялмаған түтікті колба, штативке бекітілгенэлектр пеші, конвекция мен жылуөткішгіштікті көрсету құралдары, су толтырылған құрал, темір ыдыс, калориметр, ыстық су толтырылған арнайы сауыт

4

Ақпаратты түсінгенін тексеру

Орындалған жұмыс презентациясы. Орындалған жұмысты талқылау.

Критерий бойынша бағалау

Топтар кезектесіп, жылуберілу ерекшеліктері туралы қағаз парақшаға кластер жасай отырып, түсіндіреді. Оны ұялы телефон жазбаларымен дәлелдейді. Критерий негізінде өз жұмыстарын бағалайды.

Критериалды бағалау

Мультимедиялық проектор, экран, ұялы телефон жазбалары

5

Ақпаратты түсінгенін тексеру

Сапалық есептер шешімі:

  1. «Жауабы қандай?» айдарынан

  2. 3-жаттығу

Талқылау

Сұрақтарға жауап береді. 3-жаттығу сұрақтарының жауабын дұрыс жауаппен салыстырады, жұмыстарын бағалайды

3-жаттығу сұрақтары бойынша өзіндік бағалау

Оқулық

6

Рефлексия

Рефлексия ұйымдастырады.


Оқушылар стикерге өз жетістіктерін жазып, саты басқыштарына жапсырады

«Табыс сатысы»

Стикер

7

Келесі сабаққа үй тапсырмасы

Мұғалім түсіндірмесі. Үй тапсырмасын береді

§4 3-жаттығу

Үй тапсырмасын жазады


Оқулық

8

Көңіл-күй рефлексиясы

Көңіл-күйді анықтау тесті.

Қорытындылайды, белсенді оқушыларды атайды

Стикерді жапсырып, көңіл-күй деңгейін білдіреді


«Смайликтер» плакаты


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!