Материалдар / Ашық сабақ Жыртық кітап жылады 2 сынып

Ашық сабақ Жыртық кітап жылады 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жыртық кітап жылады тақырыбындағы ашық сабақ жоспары 2 сынып әдебиеттік оқу пәні
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қараша 2024
741
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Ортақ тақырып: « Менің мектебім »

Педагогтің Т.А.Ә.

Бегалиева А.Ж

Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны: 21

Қатыспаған саны

Сабақтың тақырыбы



33-сабақ Өтебай Тұрманжанов « Жыртық кітап жылады»

( Әдебиеттік оқу. 1 -бөлім. Оқулық 79-81 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2022ж. )

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау.

2.2.1.1-шығарманың мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты

  • кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды;

  • кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды.

  • шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

5 минут

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Ұстаздан хат» әр оқушыға хат беріледі. Топтан 2-3 оқушы шығып хатты оқиды. Онда оқушыға мақтаулар жазылған.

Әр адамның жүрегіне нұрлы күн қонып , жылумен жылыту үшін бір бірімізге мақтау сөз айтуымыз керек. Ал сендерге қымбатты балаларым мен мақтау айтқым келеді. Сіздердің жүздеріңіз күлкілеріңіз әдемі. Көздеріңізде қаншама жылулық пен нұр бар. Мен сіздермен кездескенде қуанамын, күлемін.



Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылар мақтау сөздерді оқиды

Керемет!

Тамаша!

жүрекше хат

Қызығушылықты

ояту

Жеке жұмыс



Алдыңғы білім

5 минут



Сабақтың

ортасы



Жаңа білім

15 минут









Жұптық жұмыс

5 минут















Топтық жұмыс

10 минут














«Ой қозғау»

Оқушылар айналаға қарайықшы нелерді қөріп тұрсыздар?

( Оқу құралдарын)

  • Балалар, қалай ойлайсыңдар, кітап неден қорқады?

  • Неліктен қорқады?

  • Ол үшін не істеу керек?



Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру

автор жайында толық мәлімет алады.


Видеодан өлеңді тыңдайды


Оқулықпен жұмыс


  • Балаларға тізбектеп оқытамын;

  • Сөздікпен жұмыс

  • Сұрақтарға жауап береді.

Тірек схемасы арқылы «мысал» туралы түсінік беру

«Сұрақты тауып ал»



Сергіту сәті






  • Топтық жұмыс ұйымдастырамын


  • Оқушыларды топқа бөлу;

  • Топ ережесін таныстыру;

  • 1-топ «Әдебиет лотосы»

Кейіпкерлерлді суреттейді


  • 2-топ «Әліпби желісімен» шығармадағы кітапты сипаттайды атайды

Мысалы: А -айғыз

Б – белшеден кірге батқан

Ж – жыртық,жұлма-жұлма,

К – кір

С-


  • 3-топ «Жедел жәрдем» сәтінде жұбымен бірге жыртық кітапқа қандай көмек көрсетуге болатынын ойластырып жазады.

  • 4- топ «Зертте»

«Әдебиеттік оқу» оқулығына зер сала отырып, кестені толтыру.

Оқулықтың аты

Оқулық авторының аты-жөні

Қандай баспадан шыққан?

Редакторы кім?

Салмағы


Әдебиеттік оқу

.














































































































Оқушылар кітап неден қорқуы мүмкін екенін ойланып, ойларын ортаға салады



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

Бейнефильмді тамашалайды.

Дескриптор

1.Мәтінді мұқият тыңдайды;

2.Мысал туралы түсінік алады

3.Сұрақтарға жауап береді.



















Дескриптор

1.«әдебиет лотосы» жүйелі құрастырады

2.«Әліпби желісімен» мұғалімді сипаттайды;

3 .Көрсетілетін көмек түрін ойластырады;

4. Әдебиеттік оқу оқулығын зерттеп кестені толтырады







ҚБ

Керемет!












Кітаптың осы смайлигін беру арқылы балаларға оқулықтың алғысын жеткізу.
































Интерактивті тақта













Оқулық

79-81 беттер

дәптер

Рисунок 1









Әліпби





«Жедел жәрдем»











Қалыптас

тырушы бағалау тапсырмасы

4 минут

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

  1. Шығарманың авторы кім?

  2. Жыртық кітап неге жылады?

  3. Жыртық кітаптың иесіне қандай кеңес берер едің?

Дескриптор

1-сұраққа дұрыс жауап береді;

2-сұраққа дұрыс жауап береді;

3-сұраққа дұрыс жауап береді;





ҚБ -2 балл







ҚБ тапсырмасы



Үйге тапсырма

  • Шығарманы оқу,мазмұндау







Оқулық

Дереккөздер

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар:

  • кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды;

  • кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды.

Рефлексия

1 минут

Кері байланыс(жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Рефлексия. «Ең ақылды» әдісі . Бір ауыз сөзбен айтады

  • Ұнады

  • Пайдалы

  • Қажет

  • Білдім

  • Үйрендім

  • Қызықтым

  • Ұмтылдым

  • Еске сақтадым



Сұрақ – жауап

арқылы жауап береді

Дескриптор :

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланысын білдіре алады





Қ.Б.

Тамаша!
















Оқулықтың аты

Оқулық авторының аты-жөні

Қандай баспадан шыққан?

Редакторы кім?

Салмағы























Зертте



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ