Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Калашников автоматы және қол пулеметі
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматы және қол пулеметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Қару жəне патрондарды қолдану кезіндегі қауіпсіздік шараларын үйрену. 2. Калашников автоматы жəне қол оқшашарының қызметі, ұрыстық қасиеті, жалпы құрылысы жəне жұмыс істеу қағидаттарын зерделеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының негізгі бөлшектері мен механизмдерін көрсетіп, атай алады Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және әлемдік, аймақтық мәселелерді шешуге бүкіл ел болып араласу, қатысу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Оқушыларға қауіпсіздік шараларын әрқашан және барлық жерде сақтау керектігін жеткіземін. - Оқушы қарудың құрылысы мен жұмыс істеу қағидатын және оған қолданатын оқ-дәрілерді білуі қажет; - Қаруды алғаннан кейін оқталмағанына және сақтандырғышта тұрғанына көз жеткізу қажет; - Қаруды үйрену барысында оның оқталған немесе оқталмағанына қарамастан, оны адамдарға, жан-жануарларға, автокөліктерге және де төмен ұшып келе жатқан нысандарға кезеуге қатаң тыйым салынады. |
- Cақтық шараларын сақтау қажеттігін түсінеді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
8' |
Түсіну АӘТД электронды оқулығы арқылы АК-47 қаруының әрекет ету қағидаты туралы бейнефильмін көрсетемін. - Нені байқадыңдар? - Қалай ойлайсыңдар, АК-47 қаруының әрекет ету қағидаты неге негізделген? - АК-47 бөліктері мен механизмдері қалай жұмыс жасауда? |
Оқушылар бейнефильмді көре отырып, берілген сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Қолдану АӘТД электронды оқулығы бойынша оқушы автоматты бөлшектей отырып, ішкі құрылысымен танысады. |
- Талқылайды, сәйкестікті табады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін салыстыру және талдау |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін салыстырады және ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтып түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
8' |
Жинақтау Блиц-сауалнама. Калашников автоматы |
- Блиц-сауалнамаға дұрыс жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Нені білдім? Нені түсіндім? Нені жақсартуым қажет? Үйге тапсырма беру §8 |
Оқушылар рефлексиялық нысана парағына жауап береді |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Калашников автоматы және қол пулеметі". 10-класс
Ашық сабақ "Калашников автоматы және қол пулеметі". 10-класс
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Калашников автоматы және қол пулеметі
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдикешов Д.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматы және қол пулеметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Қару жəне патрондарды қолдану кезіндегі қауіпсіздік шараларын үйрену. 2. Калашников автоматы жəне қол оқшашарының қызметі, ұрыстық қасиеті, жалпы құрылысы жəне жұмыс істеу қағидаттарын зерделеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының негізгі бөлшектері мен механизмдерін көрсетіп, атай алады Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және әлемдік, аймақтық мәселелерді шешуге бүкіл ел болып араласу, қатысу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Оқушыларға қауіпсіздік шараларын әрқашан және барлық жерде сақтау керектігін жеткіземін. - Оқушы қарудың құрылысы мен жұмыс істеу қағидатын және оған қолданатын оқ-дәрілерді білуі қажет; - Қаруды алғаннан кейін оқталмағанына және сақтандырғышта тұрғанына көз жеткізу қажет; - Қаруды үйрену барысында оның оқталған немесе оқталмағанына қарамастан, оны адамдарға, жан-жануарларға, автокөліктерге және де төмен ұшып келе жатқан нысандарға кезеуге қатаң тыйым салынады. |
- Cақтық шараларын сақтау қажеттігін түсінеді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
8' |
Түсіну АӘТД электронды оқулығы арқылы АК-47 қаруының әрекет ету қағидаты туралы бейнефильмін көрсетемін. - Нені байқадыңдар? - Қалай ойлайсыңдар, АК-47 қаруының әрекет ету қағидаты неге негізделген? - АК-47 бөліктері мен механизмдері қалай жұмыс жасауда? |
Оқушылар бейнефильмді көре отырып, берілген сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Қолдану АӘТД электронды оқулығы бойынша оқушы автоматты бөлшектей отырып, ішкі құрылысымен танысады. |
- Талқылайды, сәйкестікті табады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін салыстыру және талдау |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, Калашников автоматы мен Калашников оқшашарының ұрыстық қасиеттерін салыстырады және ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтып түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
8' |
Жинақтау Блиц-сауалнама. Калашников автоматы |
- Блиц-сауалнамаға дұрыс жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Нені білдім? Нені түсіндім? Нені жақсартуым қажет? Үйге тапсырма беру §8 |
Оқушылар рефлексиялық нысана парағына жауап береді |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
шағым қалдыра аласыз
АӘТД электронды оқулығы
АӘТД электронды оқулығы
АӘТД оқулығы













