|
Бөлім: Қоршаған орта |
Мектеп:№3 ЖОББҚМ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Ибрашева Светлана Хамзиновна |
|||||
|
СЫНЫП: 2ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Тақырыбы: |
М.Әлімбаев «Кемпірқосақ» |
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарын табу; 2.2.1.1 –мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу;; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқиды; |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: жыл мезгілдерінің сипаттарына сай көркем сөздерді қолдана алады; |
||||||
|
Кейбір оқушылар: қосымша дереккөздерді (ғаламторды, анықтамалықтарды) пайдаланып, сұрақтарға жауап береді; |
||||||
|
Құндылық: |
Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. |
|||||
|
Бағалау критерийі: |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, электронды оқулық, iMektep сайты (видео), оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Топтық және жеке жұмыс, |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану, қазақ тілі, бейнелеу өнері |
|||||
|
Алдыңғы білім: |
Ағаштарға күтім жасаймын |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Көк аспанда күн
күлсін, «Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді қайталау
Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер
таратылады. Оқушылар топқа бөлініп
отырады. Ой сергек: Жұмбақ шеше отырып, жаңа сабақты болжау Алдым да әр түрінен жібек жіптің, Аспанға әшекейлеп кесте тіктім (кемпірқосақ) Тақырыпты
болжау Мақсат, күтілетін нәтиже Сабақтың мақсатымен таныстырып, күтілетін нәтижені оқушылармен бірлесе анықтау Дәптермен жұмыс (күннің жадын, тақырыпты жазу) |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны ажырату М. Әлімбаевтің суретін көрсетіп, мағлұмат беру. Мұзафар Әлімбай – қазақтың біртуар ақыны, сыншы, аудармашы. Ұлы Отан соғысының ардагері. Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты. Ақын 1923 жылы 29 қазанда Павлодар облысында, Щарбақты ауданында, Маралды ауылында дүниеге келген. 2007 жылы дүниеден озды. Әлімбаев балалар әдебиетіне ерекше еңбек сіңіріп келеді. Оның «Бал дәурен, шіркін балалық», «Ақсерек пен Көксерек» т.б. сондай кітаптары оқырмандар қауымына кеңінен танымал. Әлімбаев дүние жүзіндегі 70 елдің мақал-мәтелін жинап, оларды ана тілімізге аударды. Тыңдалым және оқылым Топтық жұмыс «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы:
б Дескриптор:
КБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау Тірек сызба: Жаңбырдан кейін
Түстер ретімен тұрады ҚБ «Жалауша» әдісі ЖЖ (жеке жұмыс) Жазылым «Кемпірқосақ» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру ҚБ «Бағдаршам» әдісі Оқулықпен жұмыс Оқылым (тізбектеп оқыту) ҚБ Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Электронды оқулық
|
||||
|
Ширату жаттығуы |
Сергіту сәті "Қара жорға
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Желкенді
қайық» |
Тапсырмалар жазылған үлестірмелі қағаздар |
||||
|
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс. Шығармашылық тапсырма: Көктем тобы - жылдың 4 мезгіліне бес жолды өлең құрастыру Жаз тобы – «Менің сүйікті мезгілім» тақырыбына эссе жазу Күз тобы - Мақал-мәтелдер жазу Қыс тобы – Жұмбақтар жасыру |
||||||
|
Қосымша мағлұматтар |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып, түрлі деңгейдегі тапсырмаларды беремін. Қабілеті жоғары оқушыларға тақырып мазмұнына сай мақал - мәтелдер ойлап жаз деген қосымша тапсырмалар берем. Оқушылар мақал-мәтелдер ойластырады, жазады. |
Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі, бейнееу өнері Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері, АКТ-мен байланыс: оқушылармен сергіту сәтін өткізу арқылы денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отырамын, осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі және оны пайдалануға уақыт шектеледі; Құндылық: Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. ҚБ (мұғалімнің ауызша бағалауы) ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі ҚБ «Жалауша» әдісі Кері байланыс: «Желкенді қайық» |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ К.Әлімбаев "Кемпірқосақ" 3-сынып
Ашық сабақ К.Әлімбаев "Кемпірқосақ" 3-сынып
|
Бөлім: Қоршаған орта |
Мектеп:№3 ЖОББҚМ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Ибрашева Светлана Хамзиновна |
|||||
|
СЫНЫП: 2ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Тақырыбы: |
М.Әлімбаев «Кемпірқосақ» |
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарын табу; 2.2.1.1 –мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу;; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқиды; |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: жыл мезгілдерінің сипаттарына сай көркем сөздерді қолдана алады; |
||||||
|
Кейбір оқушылар: қосымша дереккөздерді (ғаламторды, анықтамалықтарды) пайдаланып, сұрақтарға жауап береді; |
||||||
|
Құндылық: |
Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. |
|||||
|
Бағалау критерийі: |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, электронды оқулық, iMektep сайты (видео), оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Топтық және жеке жұмыс, |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану, қазақ тілі, бейнелеу өнері |
|||||
|
Алдыңғы білім: |
Ағаштарға күтім жасаймын |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Көк аспанда күн
күлсін, «Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді қайталау
Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер
таратылады. Оқушылар топқа бөлініп
отырады. Ой сергек: Жұмбақ шеше отырып, жаңа сабақты болжау Алдым да әр түрінен жібек жіптің, Аспанға әшекейлеп кесте тіктім (кемпірқосақ) Тақырыпты
болжау Мақсат, күтілетін нәтиже Сабақтың мақсатымен таныстырып, күтілетін нәтижені оқушылармен бірлесе анықтау Дәптермен жұмыс (күннің жадын, тақырыпты жазу) |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны ажырату М. Әлімбаевтің суретін көрсетіп, мағлұмат беру. Мұзафар Әлімбай – қазақтың біртуар ақыны, сыншы, аудармашы. Ұлы Отан соғысының ардагері. Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты. Ақын 1923 жылы 29 қазанда Павлодар облысында, Щарбақты ауданында, Маралды ауылында дүниеге келген. 2007 жылы дүниеден озды. Әлімбаев балалар әдебиетіне ерекше еңбек сіңіріп келеді. Оның «Бал дәурен, шіркін балалық», «Ақсерек пен Көксерек» т.б. сондай кітаптары оқырмандар қауымына кеңінен танымал. Әлімбаев дүние жүзіндегі 70 елдің мақал-мәтелін жинап, оларды ана тілімізге аударды. Тыңдалым және оқылым Топтық жұмыс «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы:
б Дескриптор:
КБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау Тірек сызба: Жаңбырдан кейін
Түстер ретімен тұрады ҚБ «Жалауша» әдісі ЖЖ (жеке жұмыс) Жазылым «Кемпірқосақ» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру ҚБ «Бағдаршам» әдісі Оқулықпен жұмыс Оқылым (тізбектеп оқыту) ҚБ Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Электронды оқулық
|
||||
|
Ширату жаттығуы |
Сергіту сәті "Қара жорға
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Желкенді
қайық» |
Тапсырмалар жазылған үлестірмелі қағаздар |
||||
|
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс. Шығармашылық тапсырма: Көктем тобы - жылдың 4 мезгіліне бес жолды өлең құрастыру Жаз тобы – «Менің сүйікті мезгілім» тақырыбына эссе жазу Күз тобы - Мақал-мәтелдер жазу Қыс тобы – Жұмбақтар жасыру |
||||||
|
Қосымша мағлұматтар |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып, түрлі деңгейдегі тапсырмаларды беремін. Қабілеті жоғары оқушыларға тақырып мазмұнына сай мақал - мәтелдер ойлап жаз деген қосымша тапсырмалар берем. Оқушылар мақал-мәтелдер ойластырады, жазады. |
Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі, бейнееу өнері Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері, АКТ-мен байланыс: оқушылармен сергіту сәтін өткізу арқылы денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отырамын, осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі және оны пайдалануға уақыт шектеледі; Құндылық: Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. ҚБ (мұғалімнің ауызша бағалауы) ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі ҚБ «Жалауша» әдісі Кері байланыс: «Желкенді қайық» |
|||||
шағым қалдыра аласыз


ір
оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға
жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар
белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей
алады.


















