Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Іле ауданы № 4 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Кәсіпкерлік және бизнес негіздері |
|||||
|
Бөлім: |
2-бөлім. Заманауи жағдайдағы кәсіпкерлік |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жакипова Жулдыз Давлетбоевна |
|||||
|
Күні: |
25.06.2025ж |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: 3 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кәсіпкерлік қызмет түрлері, кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.2.1 кәсіпкерлік қызмет түрлерін ажырата біледі; 10.2.2.2 мемлекет экономикасындағы, соның ішінде Қазақстандағы шағын және орта бизнестің рөлін түсінеді; 10.2.2.3 кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формаларын ажырата біледі; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кәсіпкерлік қызмет түрлерін ажыратады; мемлекеттің, оның ішінде Қазақстанның экономикасында ШОБ рөлін түсінеді; кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық нысандарын ажыратады; Кәсіпкерлік қызмет түрлеріне бизнес жоспар құра алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (Ұйымдастыру) 3 мин |
Амандасу,түгендеу. Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін, «Шаттық шеңбер»орындалады. |
Ұстазбен амандасады. Шаттық шеңберін орындайды. |
|
Қағаздар |
||
|
(Өткен білімді еске түсіру) 5 мин |
«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу. Ақша дегеніміз не? Бизнесті құру тәсілдері Франшиза дегеніміз не? Артықшылықтары мен кемшіліктері |
Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Өте жақсы! Керемет! Жарайсың! |
Интерак- тивті тақта |
||
|
(Жаңа білім) 5 мин Сабақтың ортасы 25 мин |
«Пазл» әдісі арқылы Сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтау. Кәсіпкерлік қызметінің түрлі нысандарымен таныстыру (әлеуметтік, әйелдер, жастар, креативті) бизнес түрлері 1-тапсырма «Миллион кімге бұйырады?» әдісі Қолда бар мәлімет бойынша бизнестің (шағын,орта немесе ірі )қай түріне жататынын анықтаңыз. Дескриптор: Мәлімет бойынша,бизнестің қай түріне жататынын анықтайды; 2-Тапсырма «Ноутбук» әдісі (Оқулықпен жұмыс) Кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық формасын анықтаңыз. Дескриптор: Кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық формасын анықтайды; 3-Тапсырма (топтық жұмыс) Жоба қорғау. «Таңдау» әдісі түстер арқылы топқа бөлінеді. Алған білімдеріңізге сүйене отырып,әр топ бір бизнес жоспарлаңыздар Дескриптор: Бизнес түрлерін жоспарлай біледі; |
Пазлдарды жинау барысында, кәсіпкерлік қызметінің түрлі нысандарымен танысады. Суреттер арқылы тақтада бизнес түрлерін көрсетеді. Бизнестің шағын,орта,ірі түрлерін анықтайды. Ноутбукке жазады.Оқулықпен жұмыс Әр топ бір бизнес түріне жоспар құрады. 1-топ Ірі бизнесті жоспарлайды 2-топ орта бизнесті жоспарлайды. 3- топ шағын бизнесті жоспарлайды. 4- топ кіші бизнесті жоспарлайды. Жоспарларын қорғайды. |
«Теңге» әдісі арқылы бағалау «Бағалау шкаласы» әдісі арқылы бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек» |
пазл,суреттер Интерак тивті тақта
Жасыл, сары, қызыл,ақ түстер |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту) 5 мин |
«Білім шамы» әдісі арқылы сұрақтар қою.
|
Қағаз арасында жасырылған сұрақтарға жауап береді |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Өте жақсы! Керемет! Жарайсың! |
Ұялы телефон |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Tik tok» әдісі |
Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. |
Стикерлер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Кәсіпкерлік қызмет түрлері, кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формалары
Ашық сабақ Кәсіпкерлік қызмет түрлері, кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формалары
Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Іле ауданы № 4 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Кәсіпкерлік және бизнес негіздері |
|||||
|
Бөлім: |
2-бөлім. Заманауи жағдайдағы кәсіпкерлік |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жакипова Жулдыз Давлетбоевна |
|||||
|
Күні: |
25.06.2025ж |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: 3 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кәсіпкерлік қызмет түрлері, кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.2.1 кәсіпкерлік қызмет түрлерін ажырата біледі; 10.2.2.2 мемлекет экономикасындағы, соның ішінде Қазақстандағы шағын және орта бизнестің рөлін түсінеді; 10.2.2.3 кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық формаларын ажырата біледі; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кәсіпкерлік қызмет түрлерін ажыратады; мемлекеттің, оның ішінде Қазақстанның экономикасында ШОБ рөлін түсінеді; кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық-құқықтық нысандарын ажыратады; Кәсіпкерлік қызмет түрлеріне бизнес жоспар құра алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (Ұйымдастыру) 3 мин |
Амандасу,түгендеу. Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін, «Шаттық шеңбер»орындалады. |
Ұстазбен амандасады. Шаттық шеңберін орындайды. |
|
Қағаздар |
||
|
(Өткен білімді еске түсіру) 5 мин |
«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу. Ақша дегеніміз не? Бизнесті құру тәсілдері Франшиза дегеніміз не? Артықшылықтары мен кемшіліктері |
Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Өте жақсы! Керемет! Жарайсың! |
Интерак- тивті тақта |
||
|
(Жаңа білім) 5 мин Сабақтың ортасы 25 мин |
«Пазл» әдісі арқылы Сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтау. Кәсіпкерлік қызметінің түрлі нысандарымен таныстыру (әлеуметтік, әйелдер, жастар, креативті) бизнес түрлері 1-тапсырма «Миллион кімге бұйырады?» әдісі Қолда бар мәлімет бойынша бизнестің (шағын,орта немесе ірі )қай түріне жататынын анықтаңыз. Дескриптор: Мәлімет бойынша,бизнестің қай түріне жататынын анықтайды; 2-Тапсырма «Ноутбук» әдісі (Оқулықпен жұмыс) Кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық формасын анықтаңыз. Дескриптор: Кәсіпкерліктің ұйымдастырушылық формасын анықтайды; 3-Тапсырма (топтық жұмыс) Жоба қорғау. «Таңдау» әдісі түстер арқылы топқа бөлінеді. Алған білімдеріңізге сүйене отырып,әр топ бір бизнес жоспарлаңыздар Дескриптор: Бизнес түрлерін жоспарлай біледі; |
Пазлдарды жинау барысында, кәсіпкерлік қызметінің түрлі нысандарымен танысады. Суреттер арқылы тақтада бизнес түрлерін көрсетеді. Бизнестің шағын,орта,ірі түрлерін анықтайды. Ноутбукке жазады.Оқулықпен жұмыс Әр топ бір бизнес түріне жоспар құрады. 1-топ Ірі бизнесті жоспарлайды 2-топ орта бизнесті жоспарлайды. 3- топ шағын бизнесті жоспарлайды. 4- топ кіші бизнесті жоспарлайды. Жоспарларын қорғайды. |
«Теңге» әдісі арқылы бағалау «Бағалау шкаласы» әдісі арқылы бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек» |
пазл,суреттер Интерак тивті тақта
Жасыл, сары, қызыл,ақ түстер |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту) 5 мин |
«Білім шамы» әдісі арқылы сұрақтар қою.
|
Қағаз арасында жасырылған сұрақтарға жауап береді |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Өте жақсы! Керемет! Жарайсың! |
Ұялы телефон |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Tik tok» әдісі |
Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. |
Стикерлер |
|||
шағым қалдыра аласыз


















