Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Пән: Сауат ашу Күні: 26.02.2019 ж Сынып: 1 «А» |
Мектеп: №16 И.В.Панфилов Мұғалімнің аты- жөні: Сапарова.Г Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлерді сипаттаймын Ȅё әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру ( ұнайды, ұнамайды) 1.1.9.1 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ё әрпін таниды, жазады Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: Мәтіннің мазмұнын айтады, сипаттайды. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Ё әрпінің дыбысталуымен танысады, жазады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Мәтінді сипаттап береді. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» алтыншы құндылық. Оқушылардың бойына туған жеріміздің мәдениетімен таныстру және құрметтеуге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, қазақ тілі, орыс тілі, көркем еңбек, |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, бейне жазба |
||
|
Бастапқы білім |
Әріптерді таниды, жазады |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Шаттық шебері – Балалар, сіздер қағаз қиындыларын алып яғни мозайканы құрастырамыз. Шыққан суреттерге қарай топтаса қоямыз. I топ: монтёр II топ: шахтёр, III топ: актёр IV топ: дирижёр. Ұжымдық жұмыс Диалог және қолдау көрсету тәсілі: «Сұрақ-жауап» әдісі: Кеспе әріптерді көрсете отырып қандай әріп екенін таптыру, дыбысталуын айттыру, әріптерден сөздер құрау және буынға бөлу. ҚБ: «Ауызша кері байланыс беру» (мұғалімнің тарапынан)
Сабақ мақсатымен таныстыру. Қарқын тәсілі: «Миға шабуыл» әдісі: Слайд
|
Шаттық шебері Топты мозайка құрастыру арқылы біріктіру Кеспе әріптер Интерактивті тақтадан слайд көрсету |
|
|
Сабақтың ортасы |
Бейнетаспадан фуникулёр көрсету өмірмен байланыстыру. -Біздің қай қаламызда бар? -Фуникулёрға мініп көргендеріңіз бар ма? Топпен жұмыс I топ: Кесте бойынша берілген сөздерді буынға бөліп оқу II топ: Фуникулёр мәтінін оқу. III топ: Мазмұнын айту IV топ: Сұрақтарға жауап береді. Дескриптр: -Кесте бойынша берілген сөздерді буынға бөліп оқиды. -Мәтінді дұрыс оқиды. -Мазмұнын жүйелі айтады. -Сұрақтарға дұрыс жауап береді. ҚБ: «Көңілкүй смайлик» (өзара бағалау) Сергіту сәті -Ұзын құлақ сұр қоян, Естіп қалып сыбдырды ойлы, қырлы жерлермен Ытқып-ытқып секірді, Қарап еді артына Қиығын салып көзінің Келе жатқан томпаңдап Көжегі екен өзінің. Жеке жұмыс Жазылым
Дескриптр: -Ё әрпінде жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. ҚБ: Жазбаша бағалау Жұппен жұмыс Шығармашылық тапсырма I топ: Ё дыбысы мен әрпіне сөздер жазу, 2-3 сөзден тұратын сөйлемдер құру. II топ: Лего бөлшектерінен фуникулёр құрастыру III топ: Адасқан буындарды тауып, сөз құрастыру IV топ: Шахтёр, монтёр, актёр сөздеріне дыбыстық талдау жасау. Дескриптр: -Ё дыбысы мен әрпіне сөз және сөйлем құрайды. -Фуникулёрды лего бөлшектерінен құрастырады. -Адасқан буындардан дұрыс сөз құрау. -Сөздерді дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: «Көңілкүй смайлик» (өзара бағалау) |
Бейнетаспадан көру Кесте, сауат ашу оқулығы Сергіту сәтіне арналған жинақ Сауат ашу дәптері №3 А4 парақ, кеспе буындар, лего |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Өрмекші тор» әдіс арқылы жаңа сабақты қортындылаймын.
|
|
|
|
Саралау– Диалог және қолдау көрсету тәсілі: «Сұрақ-жауап» әдісі: «Өрмекші тор» әдісі: Қарқын тәсілі: «Миға шабуыл» әдісі:
|
Бүгін сабақта сендер не үйрендіңдер? Мен бүгін сабақта ештеңе түсінбедім. (қызыл түс) Менің сабақта әлі де түсінбеген тұстарым бар.(сары түс) Бүгін мен үшін сабақта барлығы түсінікті. (жасыл түс)
|
Бағдаршамның суреті |
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2:
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Кейіпкерлерді сипаттаймын Ёё әрпі
Ашық сабақ Кейіпкерлерді сипаттаймын Ёё әрпі
Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Пән: Сауат ашу Күні: 26.02.2019 ж Сынып: 1 «А» |
Мектеп: №16 И.В.Панфилов Мұғалімнің аты- жөні: Сапарова.Г Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлерді сипаттаймын Ȅё әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру ( ұнайды, ұнамайды) 1.1.9.1 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ё әрпін таниды, жазады Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: Мәтіннің мазмұнын айтады, сипаттайды. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Ё әрпінің дыбысталуымен танысады, жазады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Мәтінді сипаттап береді. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» алтыншы құндылық. Оқушылардың бойына туған жеріміздің мәдениетімен таныстру және құрметтеуге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, қазақ тілі, орыс тілі, көркем еңбек, |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, бейне жазба |
||
|
Бастапқы білім |
Әріптерді таниды, жазады |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Шаттық шебері – Балалар, сіздер қағаз қиындыларын алып яғни мозайканы құрастырамыз. Шыққан суреттерге қарай топтаса қоямыз. I топ: монтёр II топ: шахтёр, III топ: актёр IV топ: дирижёр. Ұжымдық жұмыс Диалог және қолдау көрсету тәсілі: «Сұрақ-жауап» әдісі: Кеспе әріптерді көрсете отырып қандай әріп екенін таптыру, дыбысталуын айттыру, әріптерден сөздер құрау және буынға бөлу. ҚБ: «Ауызша кері байланыс беру» (мұғалімнің тарапынан)
Сабақ мақсатымен таныстыру. Қарқын тәсілі: «Миға шабуыл» әдісі: Слайд
|
Шаттық шебері Топты мозайка құрастыру арқылы біріктіру Кеспе әріптер Интерактивті тақтадан слайд көрсету |
|
|
Сабақтың ортасы |
Бейнетаспадан фуникулёр көрсету өмірмен байланыстыру. -Біздің қай қаламызда бар? -Фуникулёрға мініп көргендеріңіз бар ма? Топпен жұмыс I топ: Кесте бойынша берілген сөздерді буынға бөліп оқу II топ: Фуникулёр мәтінін оқу. III топ: Мазмұнын айту IV топ: Сұрақтарға жауап береді. Дескриптр: -Кесте бойынша берілген сөздерді буынға бөліп оқиды. -Мәтінді дұрыс оқиды. -Мазмұнын жүйелі айтады. -Сұрақтарға дұрыс жауап береді. ҚБ: «Көңілкүй смайлик» (өзара бағалау) Сергіту сәті -Ұзын құлақ сұр қоян, Естіп қалып сыбдырды ойлы, қырлы жерлермен Ытқып-ытқып секірді, Қарап еді артына Қиығын салып көзінің Келе жатқан томпаңдап Көжегі екен өзінің. Жеке жұмыс Жазылым
Дескриптр: -Ё әрпінде жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. ҚБ: Жазбаша бағалау Жұппен жұмыс Шығармашылық тапсырма I топ: Ё дыбысы мен әрпіне сөздер жазу, 2-3 сөзден тұратын сөйлемдер құру. II топ: Лего бөлшектерінен фуникулёр құрастыру III топ: Адасқан буындарды тауып, сөз құрастыру IV топ: Шахтёр, монтёр, актёр сөздеріне дыбыстық талдау жасау. Дескриптр: -Ё дыбысы мен әрпіне сөз және сөйлем құрайды. -Фуникулёрды лего бөлшектерінен құрастырады. -Адасқан буындардан дұрыс сөз құрау. -Сөздерді дыбыстық талдау жасайды. ҚБ: «Көңілкүй смайлик» (өзара бағалау) |
Бейнетаспадан көру Кесте, сауат ашу оқулығы Сергіту сәтіне арналған жинақ Сауат ашу дәптері №3 А4 парақ, кеспе буындар, лего |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Өрмекші тор» әдіс арқылы жаңа сабақты қортындылаймын.
|
|
|
|
Саралау– Диалог және қолдау көрсету тәсілі: «Сұрақ-жауап» әдісі: «Өрмекші тор» әдісі: Қарқын тәсілі: «Миға шабуыл» әдісі:
|
Бүгін сабақта сендер не үйрендіңдер? Мен бүгін сабақта ештеңе түсінбедім. (қызыл түс) Менің сабақта әлі де түсінбеген тұстарым бар.(сары түс) Бүгін мен үшін сабақта барлығы түсінікті. (жасыл түс)
|
Бағдаршамның суреті |
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2:
|
|||
шағым қалдыра аласыз















