Күні: 21.02.2018
жыл
Сынып:
1 «Ә»
|
Қатысқандар саны:
Мектеп: №1
Қатыспағандар саны:
Мұғалім: Боденбаева
Б.Б
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю
әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.9.2 дыбыстардың
сөздегі қызметін түсіну (ё, ю, я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу.
1.2.1.2.1.2.5.1.1.1.6.1.1.1.4.1.1.3.10.1.1.1.4.1.1.3.11.1.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:
Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі:
Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін
көрсете алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет
көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Ою-орнамент
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
|
Психологиялық дайындық
-Көңіл-күйлеріңіз қалай?
-Керемет
-Ынтаңыз ше?
-Тамаша
-Ендеше бастайық!
-О-о-о!!!
Ой
қозғау.
-Біз қандай бөлімді өтіп
жатырмыз?
-Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті.
-Ауыз әдебиетіне нелер жатады?
-Аңыздар, ертегілер, әңгімелер
т.б
-Ертегінің қандай түрлері бар?
Салт-дәстүрге, жан-жануарларға, адамдарға
қатысты... т.б
-Қандай ертегі кейіпкерлерін
білесіңдер?
-
Алдар көсе, Қожанасыр т.б
Топқа бөлу.
-Ендеше қима қағаздарды таңдап
аламыз.
Ертегі кейіпкерлері бөліктерге бөлінген. Сол
бөліктер бойынша 4 топқа бөлінеді. Бөліктерді
құрайды.
Қожанасыр, Алдар көсе, Маша, аюға мінездеме
береді.
1.
«Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жұмыс:
1-топ: - Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз
не?
2-топ: - Дыбыстар неше түрге
бөлінеді?
3-топ: - Буын дегеніміз не? А-яз,
қо-ян сөзін буынға бөл.
4-топ: - Ю қандай дыбыс? Оның
басқа дыбыстардан қандай айырмашылығы бар?
ҚБ: Жарайсың
|
Шаттық шебері
Пазл әдісі
Қожанасыр, Алдар көсе,
Аю,
Маша
Сурет астындағы сұрақтарға жауап
алу
|
Сабақтың ортасы
8
минут
|
№1
Оқылым.
Жеңімпаз аю.
1-топ Мәтінді оқиды.
2-топ Мәтіннің мазмұнын айтады.
3-топ Аю, түлкі, қасқыр
сөздеріне дыбыстық талдау жасайды
4-топ Сұрақтар бойынша аюды
сипаттайды.
-
Аю
қандай аң?
-
Түсі қандай?
-
Оның аяғы қандай болады?
-
Ол
қайда тіршілік етеді?
ҚБ: Менің жетістіктерім
|
Оқулық
Қызыл және көк түсті
қақпақтар
|
Сергіту сәті
1 минут
|
Қорбаңдаған аюдың
Құлпынай көп екен.
Теріп-теріп алайық,
Қалтамызға салайық.
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Аяқталуы
16
минут
Қызықты тапсырма
8 минут
|
Дәптермен жұмыс
Ю
әрпі бар сөздерді жазу
№3
Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді қойып
жаз.
1-топ Сөздерді дұрыс қойып,
сөйлем құрастыр.
Әлия... (не) ойды?
құю
Фарида ... (қандай) айран
ұйытты? ою
Сүтті ыдысқа ... (не істеу)
керек? Қою
2-топ Сәйкестендіру Не қайда
мекендейді?
Аю
ұя
Кит
апан
Құс
илеу
Құмырсқа ағаш
3-топ Буыннан сөз құра
4-топ Сөздерді буынға бөл.
ҚБ: топтардың бір-бірін
бағалауы
|
№3
дәптер
А-4
қағазы, желім, қима қағаздар
Суреттер
топтамасы
|
Сабақтың соңы
2
минут
|
Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау
|
Желкенді кеме
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап
бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет
көрсетуіне тәрбиелеу.
|