ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ
ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
САЙРАМ АУДАНЫ ҚАРАБҰЛАҚ АУЫЛЫ
«Далабазар» жалпы орта мектебінің
қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Ибрагимова Мунираның
1-«Г»сыныбында өтетін
АШЫҚ САБАҒЫ

5-БӨЛІМ: САЯХАТ 8-САБАҚ
|
Тақырыбы: Кел, |
Мектебі: «Далабазар» ЖОМ |
|||
|
қайталайық! |
|
|||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибрагимова М.М |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын |
|||
|
сәйкес оқу мақсаты |
түсіну. |
|||
|
|
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік |
|||
|
|
нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. |
|||
|
|
1.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу. 1.5.1.3. Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістікті қолдану. 1.5.1.5 Мұғалм көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап |
|||
|
|
құрастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||
|
|
|
5-бөлімде өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады. |
||
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
|
|
5-бөлімде өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі |
||
|
|
|
сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
||
|
|
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
|
|
5-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық дайындық. Оқушылар мақал айтады. Бірлік қайда болса, ерлік сонда. Ынтымақ болмай, іс оңбас. Күш-бірлікте. Аз да бітер, көп те бітер, Татулыққа не жетер?! Ұйымдасқан ұтады. Байлық-байлық емес, бірлік байлық.
Бірлік
болмай, тірлік болмас. 2- топ «Мәшине». «Бас саусақ» әдісі арқылы 1-топты бағалайды. Сөздікпен жұмыс. |
А4 ақ парақтар. |
|
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
1. «Алғырлар» бекеті. (жаңа тақырыпты ашу) Оқушыларға суреттердің қиындылары беріледі сол қиындыларды бірлестірсе өткен сабақтарға қатысты суреттер пайда болады. 1-топ «Ұшақ». Дүкен, тау, ұшақ, Медеу, ғарышкер, әке. 2- топ «Мәшине». Мектеп, саябақ, автобус, пойыз, өрік, әже. 2. «Тапқырлар бекеті». Суреттер беріледі сол суреттердің бас әріптерін жазу керек. 1-топ «Ұшақ». Мектеп, саябақ, автобус, пойыз, өрік, әже. 2- топ «Мәшине». Дүкен, тау, ұшақ, Медеу, ғарышкер, әке. 3. «Зеректер» бекеті Сөйлем құрастыру керек суретке қарап. Үлгі: Мен дүкенге барамын. 1-топ «Ұшақ». ТАУ. 2- топ «Мәшине». МЕКТЕП. 4. «Демалыс» бекеті «ҚЫДЫРЫП ҚАЙТАЙЫҚ» сергіту сәті. 5. «Дарындылар» бекеті Сұрақтар қойылады сол сұрақтың жауабына сурет салады. 1-топ «Ұшақ». Сіздер қайда барасыңдар? 2- топ «Мәшине». Сіздер немен барасыңдар? 6. «Сыңарлар» бекеті 1-топ «Ұшақ». мәшине жүзеді ұшақ жүреді кеме ұшады 2- топ «Мәшине». автобус жүзеді ұшақ жүреді кеме ұшады 7. «Блиц кездесу» бекеті Екі топтан оқушылар шығып бір-бірімен сұхбаттасады. --Сен қайда барасың? --Мынау не? --Сен мектепке немен барасың? --Сен мектепке кіммен барасың? --Сен коньки тебесің бе? --Сен «Медеуге» барасың ба? |
Қырқылған суреттер, желім. Маркер. №2 жазу дәптері. Оқу құралдары: қайшы, сызғыш, өшіргіш, түрлі-түсті қарындаштар. |
|
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
8. «Білгіштер» бекеті. Мәтінде айтылған сөздердің қайсысы суретте бар? Соны тауып белгілеңіздер. 1-топ «Ұшақ». Қаламызда көліктің, Велосипед мініп ап, Алуан түрі табылар. Жолда кесіп шаппаймын. Ұшақ пенен кемелер, Жолда жүру тәртібін, Автобустар тағы бар. Мен осылай сақтаймын. 2- топ «Мәшине». Әсет әжесімен саябаққа барды. Оның досы Арай әке-шешесімен бірге Медеуге барып, ол жақта коньки тепті. Саяхаттан қайтарда дүкеннен достарына сыйлықтар алды. (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
|
|
|
Кері байланыс |
|
|
|
|
Қосымша ақпарат |
|||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Кел, қайталайық!" 1-сынып
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ
ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ
САЙРАМ АУДАНЫ ҚАРАБҰЛАҚ АУЫЛЫ
«Далабазар» жалпы орта мектебінің
қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Ибрагимова Мунираның
1-«Г»сыныбында өтетін
АШЫҚ САБАҒЫ

5-БӨЛІМ: САЯХАТ 8-САБАҚ
|
Тақырыбы: Кел, |
Мектебі: «Далабазар» ЖОМ |
|||
|
қайталайық! |
|
|||
|
Күні, айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибрагимова М.М |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын |
|||
|
сәйкес оқу мақсаты |
түсіну. |
|||
|
|
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік |
|||
|
|
нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. |
|||
|
|
1.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу. 1.5.1.3. Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістікті қолдану. 1.5.1.5 Мұғалм көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап |
|||
|
|
құрастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||
|
|
|
5-бөлімде өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады. |
||
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
|
|
5-бөлімде өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі |
||
|
|
|
сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
||
|
|
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
|
|
5-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық дайындық. Оқушылар мақал айтады. Бірлік қайда болса, ерлік сонда. Ынтымақ болмай, іс оңбас. Күш-бірлікте. Аз да бітер, көп те бітер, Татулыққа не жетер?! Ұйымдасқан ұтады. Байлық-байлық емес, бірлік байлық.
Бірлік
болмай, тірлік болмас. 2- топ «Мәшине». «Бас саусақ» әдісі арқылы 1-топты бағалайды. Сөздікпен жұмыс. |
А4 ақ парақтар. |
|
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
1. «Алғырлар» бекеті. (жаңа тақырыпты ашу) Оқушыларға суреттердің қиындылары беріледі сол қиындыларды бірлестірсе өткен сабақтарға қатысты суреттер пайда болады. 1-топ «Ұшақ». Дүкен, тау, ұшақ, Медеу, ғарышкер, әке. 2- топ «Мәшине». Мектеп, саябақ, автобус, пойыз, өрік, әже. 2. «Тапқырлар бекеті». Суреттер беріледі сол суреттердің бас әріптерін жазу керек. 1-топ «Ұшақ». Мектеп, саябақ, автобус, пойыз, өрік, әже. 2- топ «Мәшине». Дүкен, тау, ұшақ, Медеу, ғарышкер, әке. 3. «Зеректер» бекеті Сөйлем құрастыру керек суретке қарап. Үлгі: Мен дүкенге барамын. 1-топ «Ұшақ». ТАУ. 2- топ «Мәшине». МЕКТЕП. 4. «Демалыс» бекеті «ҚЫДЫРЫП ҚАЙТАЙЫҚ» сергіту сәті. 5. «Дарындылар» бекеті Сұрақтар қойылады сол сұрақтың жауабына сурет салады. 1-топ «Ұшақ». Сіздер қайда барасыңдар? 2- топ «Мәшине». Сіздер немен барасыңдар? 6. «Сыңарлар» бекеті 1-топ «Ұшақ». мәшине жүзеді ұшақ жүреді кеме ұшады 2- топ «Мәшине». автобус жүзеді ұшақ жүреді кеме ұшады 7. «Блиц кездесу» бекеті Екі топтан оқушылар шығып бір-бірімен сұхбаттасады. --Сен қайда барасың? --Мынау не? --Сен мектепке немен барасың? --Сен мектепке кіммен барасың? --Сен коньки тебесің бе? --Сен «Медеуге» барасың ба? |
Қырқылған суреттер, желім. Маркер. №2 жазу дәптері. Оқу құралдары: қайшы, сызғыш, өшіргіш, түрлі-түсті қарындаштар. |
|
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
8. «Білгіштер» бекеті. Мәтінде айтылған сөздердің қайсысы суретте бар? Соны тауып белгілеңіздер. 1-топ «Ұшақ». Қаламызда көліктің, Велосипед мініп ап, Алуан түрі табылар. Жолда кесіп шаппаймын. Ұшақ пенен кемелер, Жолда жүру тәртібін, Автобустар тағы бар. Мен осылай сақтаймын. 2- топ «Мәшине». Әсет әжесімен саябаққа барды. Оның досы Арай әке-шешесімен бірге Медеуге барып, ол жақта коньки тепті. Саяхаттан қайтарда дүкеннен достарына сыйлықтар алды. (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
|
|
|
Кері байланыс |
|
|
|
|
Қосымша ақпарат |
|||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||
шағым қалдыра аласыз














